Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Své PC považuji za
příliš hlučné |
|
32% (616) |
průměrně hlasité |
|
35% (679) |
tiché |
|
33% (638) |
Celkem 1933 hlasů
Vytvořeno: 21.12.2007 16:12
Tiskni
Sdílej:
To mi řekněte jak... já ho používám místo topení a větrák jede jak o život...
Můžeš většinu komponent ve skříni ponořit do oleje.
A co zdroj neni to HC ponorit tam zdroj?co myslis tim HC?
http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=63Vzhledem, ze jsem jeste nerozhodl zda tam zustane, tak jeste chladim vzduchem. Jediny slysitelny je ventilator, ktery chladi disky a to jeste musim mit otevrenou bednu a vlezt pod stul, kdyz je absolutni ticho.
Naštěstí mohu vnutit nižší frekvenci na notebooku, takže to ani při plném zatížení není tak hrozné, že by to někoho v místnosti vyloženě rušilo.
Regulovat vetrak nejde, /proc/acpi/fan je prazdny.Mrkni spíš do
/sys/class/hwmon/
.
IBM r51e při běžném provozu tiché, nějakej větrák v něm je a občas se, hlavně, když jsem v poslední době v dosboxu, zapne. Via Epia, samotná tichoučká, je u ní 12cm větrák, chladí i adsl modem ... a je slyšet fest.
nie vsetky ventilatory sa ale dokazu roztocit pri 5VTo jde obejit tak, ze se jim pri startu kratce pusti plne napeti, takze se spolehlive roztoci. Implementace je az trapne jednoducha - staci rele na 12V s jedinym prepinacim kontaktem a elektrolyticky kondenzator o kapacite nekolika milifaradu (ja pouzivam 4m7 na 16V, zalezi na odporu spinaci civky rele). Ten se zapoji do serie s civkou rele, takze pri startu se rele sepne a nez se kondenzator nabije, pouzti do ventilatoru 12V. Po nabiti se rele prepne zpet na 5V, coz naprosta vetsina vetraku snese, pokud byla predtim roztocena.
Nejhorší je ventilátor na procesoru, ventilátory na grafice a ve zdroji jsem už umravnil. Jsem sice elektrikář, ale na přěpojení ventilátorů nebo stavbu nějakého ztišovacího udělátka nemám nějak chuť.
Notebook IBM T41 je docela tichý i když kdyby ventilátor neběžel vůbec, ocenil bych to.
Co se týče ponoření PC do oleje, tak to nedoporučuje, už ve škole nám říkali že olej je sice fajn, hezky to chladí, ale je to agresivní látka. Naleptává totiž gumu a gumou je utěsněný každý elektrolytický kondenzátor použítý v počítači. Takže olej nedoporučuju.