Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Své PC považuji za
příliš hlučné |
|
32% (616) |
průměrně hlasité |
|
35% (679) |
tiché |
|
33% (638) |
Celkem 1933 hlasů
Vytvořeno: 21.12.2007 16:12
Tiskni
Sdílej:
To mi řekněte jak... já ho používám místo topení a větrák jede jak o život...
Můžeš většinu komponent ve skříni ponořit do oleje.
A co zdroj neni to HC ponorit tam zdroj?co myslis tim HC?
http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=63Vzhledem, ze jsem jeste nerozhodl zda tam zustane, tak jeste chladim vzduchem. Jediny slysitelny je ventilator, ktery chladi disky a to jeste musim mit otevrenou bednu a vlezt pod stul, kdyz je absolutni ticho.
Naštěstí mohu vnutit nižší frekvenci na notebooku, takže to ani při plném zatížení není tak hrozné, že by to někoho v místnosti vyloženě rušilo.
Regulovat vetrak nejde, /proc/acpi/fan je prazdny.Mrkni spíš do
/sys/class/hwmon/
.
IBM r51e při běžném provozu tiché, nějakej větrák v něm je a občas se, hlavně, když jsem v poslední době v dosboxu, zapne. Via Epia, samotná tichoučká, je u ní 12cm větrák, chladí i adsl modem ... a je slyšet fest.
nie vsetky ventilatory sa ale dokazu roztocit pri 5VTo jde obejit tak, ze se jim pri startu kratce pusti plne napeti, takze se spolehlive roztoci. Implementace je az trapne jednoducha - staci rele na 12V s jedinym prepinacim kontaktem a elektrolyticky kondenzator o kapacite nekolika milifaradu (ja pouzivam 4m7 na 16V, zalezi na odporu spinaci civky rele). Ten se zapoji do serie s civkou rele, takze pri startu se rele sepne a nez se kondenzator nabije, pouzti do ventilatoru 12V. Po nabiti se rele prepne zpet na 5V, coz naprosta vetsina vetraku snese, pokud byla predtim roztocena.
Nejhorší je ventilátor na procesoru, ventilátory na grafice a ve zdroji jsem už umravnil. Jsem sice elektrikář, ale na přěpojení ventilátorů nebo stavbu nějakého ztišovacího udělátka nemám nějak chuť.
Notebook IBM T41 je docela tichý i když kdyby ventilátor neběžel vůbec, ocenil bych to.
Co se týče ponoření PC do oleje, tak to nedoporučuje, už ve škole nám říkali že olej je sice fajn, hezky to chladí, ale je to agresivní látka. Naleptává totiž gumu a gumou je utěsněný každý elektrolytický kondenzátor použítý v počítači. Takže olej nedoporučuju.