Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Na svém telefonu/PDA/tabletu... používám
originální ROM |
|
44% (450) |
alternativní ROM (CyanogenMod apod.) |
|
35% (362) |
nepoužívám/nevlastním takový hardware |
|
21% (214) |
Celkem 1026 hlasů
Vytvořeno: 1.1.2013 23:36
Tiskni
Sdílej:
Useless box, verze 2.0Tak to je naprosto boží
Originál od Samsungu (Galaxy Ace, Android 2.3.3), ale ke konci roku by mi měl operátor typicky nabídnout nějakou výhodu k tarifu nebo mobil...takže zkusim CM na Ace. Když se nepovede, tak vezmu od operátora mobil s alespoň stejnou úrovní (hádám že špičkou bude pořád první Galaxy Ace co mám teď) Když se povede, tak vezmu nejlevnější Android a naši konečně budou mít navigaci do auta s aktuální mapou (zřejmě OsmAnd) a aktualizací přes wifi bez nutnosti instalace binárního blobu
Kdyby to vyrobil Samsung určitě by to nemělo cenovku 3977.- ale jistě 6977.-
A dost možná ne bezdůvodně. Ono by to chtělo podívat se, jakou má kdo výstupní kontrolu kvality, jaké součástky používá, jak dobré je PCB a pájení atd. V řadě ohledů je huhlavej ten poslední výrobce, který není zcela no-name, jemuž bych věřil, ale třeba bych byl naopak překvapen. Velmi vážně bych zvažoval, zda jim dát BOTD, nebo ne.
ZTE mě hodně láká, ale uvidím ke konci roku podle nabídky operátora (beru to jako takovou zálohu, Android za korunu už tam snad letos bude) a úspěchu CM na Ace. Ono totiž Galaxy Ace je perfektní telefon - nehřeje jako Xperie, padne mi akorát do ruky, home tlačítko je HW,...viděl jsem telefony za trojnásobnou cenu a nesedly mi tolik, jako můj Ace
Svítilna mi taky reaguje pomalu, běžně ty 3 vteřiny (rozsvícení) a asi 2-5 na zhasnutí
Jenže Android má Dalvik. To je jako mít na tom desktopu OS, v něm VirtualBox a přepínat mezi hromadou instalací (co aplikace, to instalace ve VBoxu)....a to už je s 512MB RAM docela problém