Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »První česká protikorupční vláda padla. Ne to není vtip, byť je to řečeno s jistou mírou nadsázky.
Hezky to shrnul Aston ve svém dnešním úvodníku Neviditelného psa. Proč můj první odstavec, ptáte se? No podíváme-li se střízlivě na boj proti korupci v Česku, pak je to přirozený závěr. Chcete-li skutečně bojovat s korupcí, musíte nejdřív zamést před vlastním prahem. A to se právě stalo a Nečas zjistil, že ten práh byl příliš "vysoko" – a neustál to. Logicky. Všechny předchozí vlády o boji s korupcí mluvily, ale teprve teď se s ní začalo něco skutečně dít. Rath, Praha, Janoušek, Nagyová... Kromě Ratha jde většina palby do vlastních řad! Zajímavé. Teď jen doufat, že to koalice ustojí a Zemana nějak přesvědčí. Jsem skálopevně přesvědčen, že nástupem ČSSD+KSČM by začalo zastřihávání křidýlek, jak už ostatně naznačil převrat v ÚSTRu, či výměna mnoha ředitelů škol zřizovaných kraji. No, ale nejsem vědma, tak se můžu mýlit. Uvidíme, doufejme, že ne dřív než za rok, jak si povedou oranžovo-červení. Už teď mám strach ze zrychlení růstu státního dluhu...
A teď k vládě, která právě padá. Co vlastně dokázala? No krom neustálého hádání a neviditelných ministrů, něco málo se přece jen povedlo. Z mého pohledu je to jednak snížení schodku rozpočtu. Sice z větší části nesystémovými škrty, ale je to, podle mého skromného názoru, lepší než nic. Kéž by se nám někdy podařilo dosáhnout alespoň vyrovnaného rozpočtu. Socialisté sice svého času tvrdili, že zdroje jsou a dluhy se nemusí platit, ale fakt je takový, že platit se musí a i s úroky – ano, jsou to právě ony obrovské úroky z našeho olbřímého dluhu kvůli které musí být daně vyšší, než by bylo třeba, nebylo-li by nutnosti splácet tento dluh.
Nastartovala boj s korupcí. Teprve za této vlády začala policie a státní zastupitelství střílet do dříve nedotknutelných pater. Uvidíme, jak se bude dařit dál. ČSSD se zcela zjevně snaží dostat k žezlu dřív, než ji to smete.
Odluka církví od státu. Nevím, proč bych jako nevěřící (technicky vzato spíše agnostik, ale to teď není podstatné), měl platit duchovní. Všechny. Není sporu o tom, že církev je do jisté míry i kulturním dědictvím státu, ale je to dědictví živé a dědictví takové, které by mělo být schopno se z větší části starat samo o sebe. K tomu samozřejmě potřebuje majetek a to ten, který jim byl komunisty zabaven (co se týče dřívějšího vlastnictví, tam je to složité, neb církev byla se státem velmi pevně spojena a o vlastnictví ve formálním slova smyslu těžko mluvit). Je dobře, že restituce a odluka byly spojeny. Lze diskutovat o tom, jestli náhrada za ten nenavrácený je vysoká, či nízká, jestli si na tom někdo napakoval kapsu. Nemyslím si, že, pokud jde o výši, lze dosáhnout celonárodního souhlasu. Je dobře, že se podařilo dosáhnout alespoň dohody mezi vládou a církvemi a prosadit ji i v legislativním procesu. Jestli tam byla nějaká korupce, to už je záležitost policie. Zákon jako takový, je dle mého názoru obecně v pořádku, a ostatně to potvrdil i Ústavní soud. Co bude s majetkem dělat dál církev, to už je jejich věc, snad s výjimkou kulturních památek. Ale snad lze čekat, že si neprodá/nenechá spadnout střechu nad hlavou.
Nastartování alespoň některých reforem. Konkrétně zdravotnictví a důchodového systému. Nic světoborného, ale vzhledem ke složení vlády docela úspěch. Předchozí vlády se opět o nic takového ani nepokusily, přitom snad všem je jasné, že jsou nějaké reformy na tomto poli potřebné.
No nic, uvidíme, jak se bude krize vyvíjet dál. Jestli to bude komár a koalice to ustojí, nebo velbloud a budou předčasné volby. Pevně doufám v to první, neb byť je tato vláda špatná, pořád je podle mne lepší než to, co by případně přišlo v případě druhém. Stačí náhled na Slovensko ("Pokud pojedete do ciziny na delší dobu, musíte svou nepřítomnost v rodné vlasti nahlásit státním orgánům. ", toliko prezidentem Gašparovičem vetovaný zákon [1]).
[1] Moby Dick: Odklonění politici.
Tiskni
Sdílej:
a nemohou uskutečňovat pravicově totalitní korporátně-fašistickou politiku
a ještě nějaké levičácké ideologické žvásty by nebyly?
Lidé se dají snadno zmanipulovat a i v případě demokracie mohou podlehnout demagogii charizmatického politika, v horším případě může dojít k nepokojům a občanské válce, když diktátor pustí otěže z ruky. To je ta riziková stránka demokracie.Vysvetlete mi, proc manipulativne vinite demokracii z neceho, za co nemuze? Nebo se tohle nestane, pokud demokracie nebude existovat? Je to asi (stejne hloupe) jako kdybyste tvrdil, ze bydleni zvysuje riziko bezdomovectvi. Pokud bydlite, muzete o bydleni prijit.. Jo, bezdomovectvi, to je ta rizikova stranka bydleni.
I dnes existují země, které jsou demokratické, ale kamenují pachatele cizoložstvíJaké země tím myslíte? I tak si v tomto případě myslím, že tady jde spíš o hloupé lpění (to kamenování ciloložnic) na náboženských blbinách, než o nějakou demokracii/nedemokracii. Když se to veme kolem a kolem, tohle by nakonec mohli požadovat i křesťané, protože tohle kamenování je ze Starého zákona. A v podstatě by jen důsledně aplikovali Starý zákon.
že východní část trpěla devastujícími nájezdy divokých kočovníků
Pokud teď máte na mysli Byzancii, jako že jo, tak to bych se ohradil. Když to vememe tak nějak od prvopočátků od doby divokého stěhování národů, tak Byzance nájezdy Hunů netrpěla skoro vůbec. Ti se totiž fikaně vykoupili. Stejně tak si pomohli tributem i proti Avarům. S Mongoly už to bylo horší. Ale Byzance a Evropa nebyla zdaleka jediná, co trpěla pod nájezdy Mongolů. To se dotklo i dost výrazně civilizace islámské, dá se říci, že je to zabrzdilo v největším rozkvětu v době, kdy se dala západní Evropa označit za území smrdutých barbarů. Tuto dobu (vrcholný nebo pozdější středověk) rozhodně nelze označit za nějakou demokracii (to se týká v podstatě kohokoli), ale za dobu vlády autoritářských panovníků a přesto islámská civilizace vzkvétala i v Evropě. Córdobský chalífát byl jakousi oázou kultury, vědy a vzdělanosti. A dokonce i náboženské snášenlivosti, kde bylo místo i pro Židy.
Koneckonců Konstantinopol nedobyli jen Turci. Rádi si zaplenili i křižáci. A i na těch Turcích se Mongolové podepsali více než na Byzanci, řekl bych. A v době dobytí Konstantinopole Turky by se dalo říci, že tenkrát měl ještě islám technologickou převahu. Ale ještě k těm Mongolům. Trošku bych to přeformuloval. Mongolskými nájezdy netrpěla ani tak Byzance, ale spíš nějak tak globálně východní Evropa a hlavně Rusko. Na Rusku se to podepsalo nejvíce a nejdéle, ta nadvláda Zlaté hordy.
A abych to nějak tak zhodnotil (je to sice dost ošemetné téma), ale rozvoj civilizace, vědy a technologií nemusí být nutně spjat s demokracií. Padla tady i zmínka o Číně a nastínil jsem i jiné příklady. Vyspělé civilizace existovaly i před demokracií.
Jasně, to si rozumíme, že jde šaríu. Já jen marně šátrám v paměti a snažím se najít zemi, kde je uplatňována šaría a byla demokratická. Islámských zemí (nebo zemí, kde je převládajícím náboženstvím islám)které jsou demokratické a zároveň v nich byla uplatňována šaría zrovna moc nebude, řekl bych, že není žádná. Třeba Turecko je demokratické a co se týče zákonů tak je sekulární, ale šaríe tam zrovna nekvete. Pak jsou takové země napůl demokratické jako Indonésie a jiné, ale tam myslím šaría není. Snad jste nemyslel nějakou zemi jako Saúdská Arábie nebo tak něco. To, že někdo leze do zadku USA a je jeho spojenec ještě neznamená, že je demokratický :).
Doby, kdy byla šaría nejpokrokovějším právem na bojišti a kdy se Evropané učili být rytíři od Saládina, jsou dávno pryč. Islám je zkostnatělý, to je bez debat, neprošel žádnou renesancí a vlastně se vůbec nikam neposunul. A ta centralizace tomu taky neprospívá, to je jasné. To jsou určitě prvky, které vedly k postupnému úpadku arabsko-islámské civilizace. Ještě bych k tomu přidal i objev Nového světa, to bude neméně důležitý faktor. Od této doby začínal upadat význam Hedvábné stezky, kterou nahradily zámořské obchodní cesty. To se muselo promítnout i na islámské civilizaci, která na tom profitovala taky. Dá se říci, že na tom profitovala celá osa Východ-Západ.
Teď ještě k těm předdemokratickým vyspělým civilizacím. Měl jsem na mysli i Čínu, samozřejmě. To byla civilizace, která zanechala stopu dá se říci celosvětově (porcelán, střelný prach, papír atd.). Ale měl jsem na mysli třeba i Egypt, to byla rozhodně taky pozoruhodná a vyspělá civilizace, která stojí za zmínku. Tam nemohlo být o nějaké demokracii ani řeči. Tam se všechno odvíjelo od libovůle/zlovůle/rozmarů faraónů. Za zmínku stojí i starověké indiánské civilizace. A třeba i Babylón a Mezopotámie, ale to už zacházím příliš daleko, protože to byla jedna z prvních civilizací a v té době nebylo ještě moc s kým porovnávat :). Ale dalo by se říci, že tady vzniklo něco jako písmo nebo literatura, tak nějak bych to asi vyjádřil. Jo a abych nezapomněl. Tady někde v těchto oblastech (dnes nejde přesně říci kde, prostě někde na Předním východě)vzniklo i s největší pravděpodobností zemědělství.
ale určitý náznak demokracie tam je a orientace na USA to trochu naznačuje
Ale jděte. Že někdo líže anál Američanům, to vůbec neznamená, že je tam demokracie. V těchto zemích je možná ještě tužší režim než v Íránu. I když se možná režim po posledních volbách v Íránu trochu uvolní, to se uvidí. V podstatě je to to samé, jen s tím rozdílem, že "benzínka světa" zalézá hluboko do análu Američánkům. Dostanou za to nějaký vyřazený šrot a stíhačky F-15. Irán nezalézá do prdele a neskáče jak světový četník píská, a proto je to největší "nepřítel a hrozba lidstva". Proberte se, tady nejde o nějaké demokratické spřátelování se, ale o anální alpinismus.
To, že SSSR měl prvního kosmonauta není tak podstatné
Nejenom prvního kosmonauta, ale i první satelit, první ženskou ve vesmíru a člověka ve volném vesmíru a taky lunochod, první vozidlo pohybující se po jiném vesmírném tělese a ovládané ze Země. Nebýt SS-sturmbannführera von Brauna, tak zámořští kosmonauti vyletěli tak možná do prdele.
Ale když se ještě vrátím k těm starověkým civilizacím. Trošku jsem nad tím přemýšlel a dospěl jsem k závěru, že zásadní zlom co dělí lidstvo od civilizace/necivilizace není let do vesmíru, ale vynález zemědělství a urbanistického způsobu života. A to se rozhodně neodehrálo v Evropě. V té době běhali lidé po Evropě s kyjem a tesákem. A od toho se i odvíjí i další věci jako písmo, literatura aj. Toto je podle mě zásadní civilizační předěl. Od kyje, tesáku a lovení zvířat k nějakému usedlejšímu způsobu života a zemědělství. Každá civilizace nějak přispěla k vývoji lidstva. To, že ted zrovna dominuje civilizace evropská nebo potažmo euro-atlantická, ještě neznamená, že tomu bude navždy. Každá civilizace má svoje vrcholné období a rozkvět a i období temna.
No v podstatě nemám co namítnout, celkem podařeně jste to popsal. Evropa byla v době vzniku prvních civilizací skutečně spíše pralesem, než nějakým vhodným místem k žití. Dnešní svět je sice globalizovaný a už není kam se posouvat, to jo. Ale řekl bych, že se svět globalizuje spíše ekonomicky, než nějak civilizačně a kulturně.
Teď bych se ještě rád vrátil k těm zemím ala Saúdská Arábie. Tady jste rozhodně přestřelil, v této zemi není sebemenší náznak demokracie a příklon k USA na tom nic nemění, alespoň teda žádné náznaky nevidím. To je totalita a absolutistická monarchie bez ústavy, kde o všem rozhoduje královská rodina Saúdů. Žádné sekulární zákony, prostě nic, jen náboženství. To, že se klaní královská rodina v první řadě k Mecce a potom i neméně zdatně a v hlubokém předklonu tráví spoustu času i úklonem opačným směrem k Washingtonu, to není záruka demokracie, aspoň jsem tam žádný příklon k demokracii nikdy nezaznamenal. To už i v tom Íránu (aniž bych chtěl nějak ten íránský režim nějak obhajovat) je vidět, že tam jde něco změnit prostřednictvím voleb (a podle všeho by to měla být změna k lepšímu), tak v zemích jako Saúdská Arábie nebo Katar nemůže být o nějakých volbách ani řeči. A to už je safra rozdíl. V S. Arábii si mohou zvolit tak maximálně starostu.
Není asi náhoda, že zrovna tyhle nejbohatší arabské totality se ruku v ruce s USA angažují v syrském konfliktu. Když vidím zase tu goebbelsovskou mediální propagandu a masírku, že byla překročena nějaká červená linie (chemické zbraně), tak musím říci, že se Obama co se týče zahraniční politiky od Bushe vůbec neliší a zdatně kráčí v jeho šlépějích. Přitom není vůbec jasné, kdo a kdy ty zbraně použil. Že by je použil Assad je krajně nepravděpodobné a zrovna v době, kdy se karta začíná obracet a syrská armáda začíná dobývat zpět území a pozice. Takový blázen asi není. Tenhle scénář a pohádka Tisíce a jedné noci o zneužití zbraní hromadného ničení zlým diktátorem to už přeci jednou byl (Irák).
Zase se vytváří mediálně pokřivený obraz, jak hodný nositel Nobelovy ceny míru podporuje se Saúdy demokratické bojovníky z Al kakajdy a Al Nusrá proti zlému diktátorovi a jak odporné Rusko podporuje Assada. Přitom už to dávno nemá rozměr občanské války, ale vyřizování si si účtů a souboj dvou větví islámu. A co to jsou ti "rebelové" není vůbec jasné, čím dál víc to vypadá, že to jsou nejvíce ti nejhorší fanatici, kteří nejsou už ani ze Sýrie, ale hlavně zemí jako Saúdská Arábie a podobných. I když pravda, ani na straně Assada to není taky nějak růžové a představa, že Hizballáh manipuluje s S-300, taky není zrovna moc optimistická (hlavně co se týká Izraele). Ač Assad není žádný andílek ale diktátor, tak jedno se mu nemůže upřít a to je náboženská snášenlivost. A to je v islámském světě zcela nevídané. Tady žije po dlouhou dobu velká enkláva křesťanů a lidí všemožných vyznání. Jak by asi někdo dopadl, kdyby chtěl být křesťanem v Saúdské Arábii. Ti "rebelové", nebo Syrská osvobozenecká armáda či co to je (to nikdo pořádně neví) by se po případném vítězství vypořádaly s křestany velmi rychle.
Ač je Assad šííta a většina muslimů jsou v Sýrii sunnité, tak tam nikdy nebyl problém v soužití ani s křesťany a volí ho. No bude to ještě zajímavé. Nebýt toho nesmyslného vměšování se USA, tak by s. Putin s Hizballáhem myslím s těmi demokratickými bojovníky z Al Kakajdy již brzo zametl . Samozřejmě Rusko tam má jen své zájmy a základnu. Ale postoj Ruska mi přijde v otázce syrského konfliktu mnohem realističtější a prozíravější. A taky dělá trošku ramena a tetelí se blahem, hle my máme něco , před čím se třese i Západ a NATO (S-300). USA se zase nemůže dočkat až bude hlavní spojenec Íránu Sýrie na kolenou (zatím to ale tak nevypadá a taky už se nemůže dočkat jak bude mít cestu otevřenou k zajímavým ropným a plynovým nalezištím v Iránu a vyšlápnou si na největšího ramenáče iránského ajatolláha, který dělá největší bububu hubou směrem k USA. Jako vždy nejde o nějaké nastolování demokracie, to ani náhodou, ale o mocenské zájmy a bohužel to zase odnášejí nejvíc civilisté :(
No ano, s tím souhlasím. Tady v případě Sýrie určitě, je lepší ne zrovna demokratický diktátor, který je pod tíhou okolností schopen i připustit nějaké změny (což se v případě Asada taky stalo), než kdyby byli u moci nějací fanatičtí džihádisti. Tady má snad rozum jen Rusko, i když si samozřejmě chrání primárně své zájmy v oblasti a má v Tartúsu základnu.. Když zase slyším o nějakých bezletových zonách a chemických zbraních tak to už tyhle propagandistické pohádky tady už přece byly. No a v Lybii zrovna není žádná demokracie, opravdu to tak nevypadá. To je totální chaos, který se může rozlít i do okolního světa.
I když tady na straně syrské armády operují i takoví magoři jako Hizballáh, tak pořád mi to přijde o fous lepší alternativa a civilizačně přijatelnější, protože tady je v sázce i osud syrských křestanú a jiných náb. menšin. To je až k nevíře, že se Západ ještě z toho nepoučil, to je neuvěřitelné. V Jordánsku už se připravují američtí vojáci.. No a ještě se určitě do toho přimíchá Izrael, který má na mušce S-300. To sice asi nebude hned, protože se musí zaškolit obsluha, a to bude nějakou dobu trvat.
No každopádně je to obrovská humanitární katastrofa už teď a vypadá to, že to bude ještě horší :( . Ty miliony utečenců a skoro sto tisíc mrtvých.. No hrůza.
A je moc zajímavé, jak některá uřvaná česká periodika najednou o dalším vývoji v Libyi mlčí -
To, co předvádějí česká média v závěsu americké propagandy je tristní. Doporučuji občas nahlédnout na stránky BBC do sekce Middle East (Lybie i Sýrie). Aspoň pro nějaký základní přehled, i když GB nepatří zrovna k podporovatelům Sýrie.
Dále bych jen tak nadhodil, že Američané už nemají diplomatické zastoupení v Sýrii, ti sráči se už zdekovali a "americké" zájmy zastupuje už jen jistá dáma z České republiky. Klobouk dolů před tou paní, která to umí pojmenovat pravým jménem. Totiž to, že tam je "demokratická opoziční síla bojující proti režimu Bašára al-Asada" v podstatě kterýkoliv přivandrovalec bůhvíodkud, co si vezme turban na hlavu a samopal do ruky, a tyhle síly Západ vyzbrojuje.
A je moc zajímavé, jak některá uřvaná česká periodika najednou o dalším vývoji v Libyi mlčí -To, co předvádějí česká média v závěsu americké propagandy je tristní. Doporučuji občas nahlédnout na stránky BBC do sekce Middle East (Lybie i Sýrie). Aspoň pro nějaký základní přehled, i když GB nepatří zrovna k podporovatelům Sýrie.
Popravdě, BBC se svejma arabskema redaktorama teda moc zárukou objektivity není. To už je daleko lepší porovnávat izraelské a arabské zdroje a pravda je někde uprostřed...
Dále bych jen tak nadhodil, že Američané už nemají diplomatické zastoupení v Sýrii, ti sráči se už zdekovali a "americké" zájmy zastupuje už jen jistá dáma z České republiky.
Mno, dnes údajně stáhli rusáci své generáli z Ṭarṭūsu (a ti v Sýrii mají své žoldáky), naposledy se něco takového stalo den před jom-kipurskou válkou. Tak jsem zvědav, co se z toho vyklube... :-o
Tak jsem zvědav, co se z toho vyklubeNic, vletí tam židovská armáda a dá jim co proto (nadsázka). Pokud Rusko dodá nebo již dodalo svůj protiletadlový komlet tak to budou mít o něco težší, ale Sýrie se nemůže rovnat dobře vyzbrojené armádě Izraele. Pokud by zůstal u moci tento režim tak je to pro Izrael přijatelnější než ten nový. Nový režim bude mít stejně hodně proti křetanům apod.
Ostatne, takto predstira mnoho statu. To je dukaz, ze lide demokracii chteji. Samozrejme, protoze ne kazdy je sebestredny idiot, ktery nechape, ze v jakemkoli systemu vyvolenych a poddanych budou spise temi poddanymi.dost casty omyl, ze lide neco chteji a vudci nebo marketingovi specialiste jsou si toho dobre vedomi. staci si precist pameti stalina, roosvelta, churchilla a jinyh statniku.jsou doslova tuny knih o metodicke manipulaci s verejnym minenim zalozene na vedeckych metodach. to co tece pres sdelovaci prostredky je naopak dukaz, ze se lidem podsouva co vlastne chteji. lide se jen chteji mit dobre a byt v bezpeci, ale splni se to jen par vychcankum nebo se narodi/stastne octnou ve skupine "vyvolenych". ti ostatni musi holt produkovat hodnoty, aby meli tihle parazite luxusni zivot. nepru se, ze tomu tak bylo vzdy - jde jen o miru.
ano, pro system vyvolenych a poddanych jsou idealni takovi bezmozci, co prijimaji roli poddaneho bez odporu a jako nezvratny osud, skoro na urovni prirodniho zakona ..
demokracie je daleko snesitelnejsi forma otrokarstvi, iluze svobodne vule a moznosti rozhodovat. je daleko nakladnejsi i celkove mene efektivni ridit otroky mocenskymi slozkami a neni potreba prekonavat takovy odpor. konzumni spolecnost zijici v iluzi zivenou pr + rizena pres financni system je zatim evolucne nejdal. shodl bych se i s predrecnikem, ze komfortnejsi zpusob zivota je spis ovlivnen aplikaci technologickych pokroku do praxe nez "svobodou" a statnim zrizenim.
Rizena pres financni system?Myslis ten, co zpusobuje soucasnou ekonomickou nestabilitu?
Hovadina. Současnou ekonomickou nestabilitu nezpůsobuje finanční systém, ale lidská rozežranost a zpovykanost. Tedy kultura a morálka...
Ne, napsal jsi celkem jasne, ze "spolecnost je rozezrana a utraci za kraviny".
To byla všeobecná diagnóza společnosti.
A specificky jsi zminil zeleznicni odbory. Tak co se tim konkretne mysli, a jak za to muzou zeleznicni odbory?
Měl jsem pochopitelně na mysli jejich stávky, kdy si brali ostatní lidí za rukojmí, jenom protože měli příležitost vytřískat z toho víc peněz...
a pak jsi tedy, sam podle svych slov, priklad levicackeho uvazovani
Ani náhodou, levičáctví (stejně jako pravičáctví) z duše nesnáším...
Nějaký případ usvědčeného mafiánství?Hezký pokus, myslím že právě fakt že nebyly usvědčeni je to co většinu lidí staví proti levici (aspoň tu část kterou se snaží reprezentovat Zeman) jinak doporučuji a rád si poslechnu teorii o možnostech odsouzení. O komunistech se bavit doufám nemusíme. To že policie a státní zastupitelství konečně dělá co má, je hlavně zásluhou pravice i když to občas bylo hodně těžké.
Nechceš mi říct víc o tom, jak David Rath ukradl peníze EU a postavil za ně domov důchodců?Já vím jen, jak David Rath ukradl peníze dětskému domovu Pyšely a postavil za ně školní jídelnu v Hostivici.
A pročpak se tedy nic z toho za sedm let nedostalo ani do fáze obvinění?ze by proto, ze pozustatky opozicni smlouvy a proto, ze je to jedna velka banda zlodeju? Kubice poslouzil jako uzitecny idiot a Langer s nim pak pekne zametl
byli odstraněni zjevní korupčníci, jako byla Vesecká, nebo Rampula...Jak se pozná, že je někdo zjevný korupčník?
Už dříve se spekulovalo o tom, že by Nečase mohl vystřídat ministr Martin Kuba (ODS). Ten MF Dnes řekl, že pokud ho strana vyzve, je připraven post premiéra převzít.ráno som stihla trochu omrknúť čerstvé správy niekde na CT24 asi, o tom Kubovi špekulovali, či sa už dosť zabudlo na akési jeho korupčné aféry, či to bolo vymazané z pamäti záplavou novších škandálov... tak to mi pripadalo trochu na hlavu...uvažovať, č nejaká šikovná PR agentúra dokáže zmanipulovať verejnú mienku, aby sa nechala nachytať na staronového korupčníka
Já osobně nemám takové ambice, ale chci sloužit své zemi a pokud by mne mí přátelé přesvědčili, že jako premiér jí mohu sloužit nejlépe, pak bych tuto funkci zdráhavě přijal, ať už jsou má osobní přání jakákoli.
"Důvěra v Kubu šla v posledním roce nahoru, ale bylo to v situaci, kdy nebyl lídrem ODS. Já bych byl velmi opatrný," podotýká Lubomír Kopeček. "To, že tu máme schopnou PR agenturu, která utlumí negativní vnímání předchozích problémů, nemusí nutně znamenat, že se to podaří i do budoucna."zaujímavé... vyzerá to skôr ako "vnútrostranícky" politický boj... to očisťovanie od nekalých praktík na Úrade vlády
na soucasnou aferu se ale taky divam rezervovane. jediny co me desi je ta banda hlupaku co budou hazet listky komunistum a socanum s falesnou nadeji na zmenu (k lepsimu). rozumne vypada a jeste se nezprofanovali napr. svobodni, ale je otazka co by s nima udelala moc, kdyby se dostali ke kormidlu. ten externi tlak radove mocnejsich skupin by je ale asi taky semlel.
procital jsem jejich navrhy na danove reformy a nebylo to uplne od veci a na rozdil od prazdnych frazi to obsahovalo i vypocty oprene o oficialni data. ale jak rikam, do hlav jim nevidim, co by nakonec skutecne provadeli.
u klause byl prave velky problem v rozporu mezi slovy a ciny a neverim, ze to bylo z duvodu nutnych kompromisu. nejvetsi prusvih ale vidim ze neustal ten tlak vychodni kliky a konal podle jejich zajmu.
a kdyz se podivam ze treba mezi ne patri Ladislav Jakl...naskakuje mi husi kuze.a Petr Mach by nestačil?
Je to takovy krasny medialni mytus, ze by se toto za jinych vlad (jako CSSD) stat nemohlo.ne, to neni mytus ale fakt, jinak by Slouf, Mrazek a dalsi grazlove davno sedeli v kriminale...
Jen doufám, že jestli Sobotka vyhraje volby (ať už předčasné nebo řádné, na oboje má dost velké šance), tak tahle pravidla zachová i s tím rizikem, že se něco podobného může stát i jemu. Politické kultuře tohoto státu by to velmi prospělo.
Proč by to jako dělal. Moc bude mít (vinou zástupu tupých voličů), tak přece nebude ohrožovat svoje kšeftíky, ne?
Odluka církví od státu. Nevím, proč bych jako nevěřící (technicky vzato spíše agnostik, ale to teď není podstatné), měl platit duchovní.
…a proto tleskáte tomu, že vláda "zásluhou" tří zkorumpovaných a jednoho odsouzeného poslance zavázala stát k tomu, že kromě darování majetku, který z části církvi vlastně ani nepatřil, následujících třicet let (více než jednu generaci) bude církvím platit ještě víc než dosud (ze začátku více než dvojnásobek). Tedy za předpokladu, že se během těch třiceti let nedostane k moci nějaká vláda, která bude k "potřebám" katolické církve ještě "chápavější" a podmínky ještě neupraví. Nemůžu si pomoci, ale tomuhle já "odluka" neříkám…
a co takhle jim v téhle ateisticke zemi zavřít kohouty úplně a vrátit v rámci restitucí jen majetek, kterým prokazatelně plně disponovoali, případně přiměřenou nahrádu, která se počítá stejnou metodou jako u jiných občanů - restituentů ? za ušlechtilým "napravením křivd" se ale skrývá zase další tunel. to vypořádání smrdí ze všech stran a je to jen další z řady privatizace zisků a následné socializace ztrát :(
jinak je super jak se obesly zakony a pokyny, ktere se bezne pro ocenovani pouzivaji, jak se vzal rok 2007, kdy trzni ceny nemovitosti byly na vrcholu atd. chytre udelane, ale bohuzel na ukor ostatnich.
Pokud by přistoupilo pouze k naturální restituci podle zákona o půdě, získala by majetek v podstatě pouze Římskokatolická církev (98 % majetku). Ostatní církve a náboženské společnosti by tímto procesem takřka žádný majetek nezískaly a musely by nadále zůstat závislé na financování ze státního rozpočtu. Naproti tomu návrh zákona o majetkovém vyrovnání počítá s rozdělením finanční náhrady tak, že by 80% získala Římskokatolická církev a 20% ostatní církve a náboženské společnosti, což by zajistilo hospodářskou nezávislost všech církví a náboženských společností.— zdroj Už to tu bylo několikrát vysvětlováno a opravdu nechápu, jak můžu někdo argumentovat proti církevním restitucím tím, že Římskokatolické církev dá za SVÉHO ostatním církvím.
…a proto tleskáte tomu, že vláda "zásluhou" tří zkorumpovaných a jednoho odsouzeného poslanceK te korupci bych jeste pridal stret zajmu, kdy ti clenove vlady, kteri tlacili na cirkevni restituce, byli zaroven katolici, a tedy clenove te nejvice obdarovane organizace.
Má-li být roční kompenzace zhruba dvakrát vyšší než je současný sponsoring církví, tak má tahle investice návratnost přibližně 60 let.
To platí pouze za předpokladu, že by stávající zákon o církvích by nebylo možné změnit bez restitucí v současné podobě. Já nevidím jediný důvod, proč bychom nemohli současné financování církví okamžitě zrušit a zavést americký model. Chcete kostel? Složte se na něj. Chcete faráře? Složte se. Nebo bychom mohli zavést církevní daň - registrovaným členům církve se při výplatě strhne daň a její výtěžek půjde církvím. Ale ani koruna navíc.
Kdybychom se s nimi takhle vyrovnali dřív, třeba hned po převratu, mohli jsme už mít třetinu za sebou.
Jakou třetinu? Proč pořád předpokládáte, že tato podoba restitucí je jediná možná? Vyrovnání mohlo proběhnout i zcela jinak. Např. nemovitosti ve vlastnictví státu a obcí vrátit a nic víc. Žádné další finanční kompenzace ani financování.
…americký model. Chcete kostel? Složte se na něj. Chcete faráře? Složte se. Nebo bychom mohli zavést církevní daň - registrovaným členům církve se při výplatě strhne daň a její výtěžek půjde církvím. Ale ani koruna navíc.
O daňových asignacích se také mluvilo. Hlavním odpůrcem byla - jaké překvapení - katolická církev a politici, kteří ji podporují.
O daňových asignacích se také mluvilo. Hlavním odpůrcem byla - jaké překvapení - katolická církev a politici, kteří ji podporují.
Daňová asignace je podle mě něco jiného než církevní daň. Asignace znamená, že část mých daní přesměruji na konkrétní účel. Když to neudělám, peníze jdou státu, tj. daň platím pořád stejnou. Mně by se líbila církevní daň, tj. věřící platí další daň, kterou nevěřící neplatí. Přijde mi to jako správný model, občas jsem totiž docela škodolibý.
Mně by se líbila církevní daň, tj. věřící platí další daň, kterou nevěřící neplatí. Přijde mi to jako správný model, občas jsem totiž docela škodolibý.Občas až zbytečně. Aneb proč zatěžovat legislativu, finanční úřady a mzdové účtárny něčím, co si každý věřící může zajistit zcela sám (trvalým příkazem)?
Pak by ale měla být i kulturní dań, sportovní daň.... v podstatě by se dalo jít až do absurdností, každý by si platitl jenom to co on využívá a nic jiného.
Absurdní je, aby nevěřící platili provoz církve. V Německu mají církevní daň od roku 1803 a žádný rozpad společnosti se tam nekoná. Zajímavé je, že daň byla zavedena jako kompenzace za znárodnění církevního majetku. Takto jsme měli vyřešit restituce i my. Bylo by výhodné pro všechny, kromě církví. Katolíkům utíkají ovečky i v Německu, natož u nás. To by se museli jinak snažit.
A co údržba kulturních památek?Kulturní památka je z definice
Do hezky udržovaného venkovského kostelíku se podívají rádi i lidé, kteří nejsou nějak extra věřící.Pokud má stát zájem udržovat místní památky, není kvůli tomu důvod cpát bezúčelně peníze nadnárodním náboženským organizacím. Navíc jestliže chce stát významně podporovat nějakou památku, měl by svoji investici chránit. A to se mnohem lépe dělá pokud má památku pod kontrolou stát nebo místní samospráva. Na vývěsné tabuli pak může být napsáno, kdo památku spravuje a případně kdo financuje její údržbu. Tím neříkám, že to musí být striktně takto, spíš bych to bral jako směrem, kterým by se to mělo ubírat. Kolikrát je jedinou záchranou pro místní památku (včetně kostela) sbírka mezi místními lidmi a pak skutečně nechápu, co by do toho měla církev, co kecat. A stát by se měl rovněž snažit nenapáchat zbytečně škodu.
Čest práci. Podoba Ježíše (tak jak si to každý představí) je idealistická a pohádková představa Leonarda da Vinci, zakládající se na bujné fantazii. I při té poslední večeři tam podle tamních zvyků leželi a ne seděli, to byli prostě takoví povaleči z Blízkého východu, že se jim ani vsedě žrát už nechtělo .
Přesná podoba samozřejmě není známa. Že to někdo namaloval a k té podobě se celá křestanská obec klaní, tak to ještě nic nedokazuje. Stejně jako listy apoštola Pavla, který hulil v poušti a vydával to za nějaké zjevení.
I při té poslední večeři tam podle tamních zvyků leželi a ne seděli, to byli prostě takoví povaleči z Blízkého východu, že se jim ani vsedě žrát už nechtělo
.
To byla záležitost Římanů (ležení při hostinách)...
Já nevidím jediný důvod, proč bychom nemohli současné financování církví okamžitě zrušit a zavést americký model. Chcete kostel? Složte se na něj. Chcete faráře? Složte se. Nebo bychom mohli zavést církevní daň - registrovaným členům církve se při výplatě strhne daň a její výtěžek půjde církvím. Ale ani koruna navíc.Já vidím jeden zásadní důvod: ukradený majetek je nutné vrátit. A dokud nebude vrácen, nelze rozhodnout, jestli se církve uživí z něj nebo budou potřebovat církevní daň. Btw. mnoho církví něco jako církevní daň (kdy se věřící skládají na opravy kostela nebo faráře) už dávno provozuje. Včetně na mnoha místech katolické.
Např. nemovitosti ve vlastnictví státu a obcí vrátit a nic víc. Žádné další finanční kompenzace ani financování.Zajímavý způsob restitucí — vracet se bude jen to, kde mají štěstí, že to komunisti nestihli roz(pro)dat.
Já vidím jeden zásadní důvod: ukradený majetek je nutné vrátit.
I Sudeťákům? Restituce mohou nespravedlnost kompenzovat jen částečně. Takže bych vrátil jen to, co jde. Není možné vrátit všechno, protože tím by jen způsobila další nespravedlnost..
Zajímavý způsob restitucí — vracet se bude jen to, kde mají štěstí, že to komunisti nestihli roz(pro)dat.
Viz výše.
Jste schopen prosadit něco lepšího? Ne? Tak nad čím se rozhořčujete
Jsem naprosto přesvědčen, že kdybych zastupoval stát při jednání s církvemi, tak bych vyjednal nesrovnatelně lepší podmínky pro stát, než současná garnitura. Občané jsou naštvaní, protože mají oprávněný pocit, že stát byl k církvím nemístně štědrý. To je v ostrém kontrastu např. v postoji k důchodcům - nejsou peníze, bude nižší valorizace a důchodci ať si poradí, jak umí. Zato církvi se servírují miliardy na stříbrném podnose.
IMHO je blbost odloučit církev od státu a nic jim do "začátku" nedat, obzvlášť pokud zde mají tisíciletou tradici
Proč? Ať se starají, jak umí, stejně jako většina z nás. Věřících jsou miliony, tak nebudou mít problém sehnat peníze..
Jednak nejsme Amerika a na rozdíl od nich jsme spíše nevěřící než věřící a jsem přesvědčen, že církev si svou "daň" může vybírat sama a nepotřebuje k tomu stát.
Církevní daň je v Německu, ale církvím se to moc nelíbí, protože ovečky jaksi nechtějí platit. To jsem navrhl jen z čiré škodolibosti, jinak preferuji US model.
že kromě darování majetku, který z části církvi vlastně ani nepatřilmuzes byt konkretnejsi? Ja se jeste stale nedozvedel, ktery majetek cirvek dostane zpet, aniz by ji pred tim nepatril. Rovnou muzes zkusit i vysvetli, jak je mozne, ze vis, ze dostane zpet nejaky konkretni majetek, kdyz jeste ani neni znamo o vydani jakeho majektku bude zadat, a tim spise jeste neni rozhodnuto, jestli jej dostane nebo ne
a ono snad neni?A je?
No ne, tak pokud chci legitimně od státu hromadu peněz, tak bych měl snad prvně doložit, že ty náhrady chci za majetek, který byl skutečně můj a který jsem rovněž získal legitimní cestou. A to bude mít římská církev sakra těžké.presne tohle se deje u nemoviteho majetku a opet se to hromade lidi nelibi, ze dopredu neni znamo, co se bude vydavat, kdyz cirkve musi sami pozadat a sami dolozit... Co se tyce finacnich kompanzaci, snad jsem vyse jasne napsal, ze to je bylo udelano naprosto netransparetne a naprosto souhlasim s tim, ze je treba dolozit, co se vraci, proc se to vraci a udelat nezavisly odhad. Nicmene zpochybnovat, ze neni co vracet je naprosta demagogie pokud neuvedes, proc se US plete ... (coz uz jsem psal vyse, rad jsem ti to jeste jednou zopakoval, ale dal uz to bude ponekud unavne)
A to bude mít římská církev sakra těžké.IMHO spis ty budes mit sakra tezke zduvodnit, v cem je spatna argumentace US
vlada hloupe/manipulovatelne vetsiny ma jenom kousek od klasicke diktatury. mas smulu, ze si to jednak uvedomujes a jednak system nezneuzivas. aneb "nevedomost je sila" ;)
Nebo najdou občané dostatek síly a zvolí nějakou v součanosti neparlamentní stranu?
Myslíte něco jako TOP09 nebo Věci veřejné?
Ale tohle nejsou jediné neparlamentní strany.
Jistě. Tak si k nim přidejte ty další, které nás měly spasit: US, DEU, Zelené, …
Co takhle Piráti nebo Svobodní?
Ne a ne (i když pokaždé z jiných důvodů).
ta hra opozice a naivni duvera lidi, ze situaci spasi ksc & cssd je cira zoufalost.
Na současné situaci je nejsmutnější její bezvýchodnostTak, tak. Jak se o politiku nezajímám, tak mi byl od pohledu Nečas ze všech těch „když budu muset, tak i s marťany schvalovat budu“ nejsympatičtější a je ho škoda chlapce. Bohužel se můžeme spolehnout pouze na jediné: Bude už jen hůř.
A koho si mám tedy vybrat ?
ODS - snažím se nakrást si pro sebe co nejvíc
VV - snažím se ukrást všechno a všem
TOP09 - chtěl bych si nakrást ale nejde mi to, protože šéf furt chrápe a nevím jak na to. Budu se snažit nenápadně dál
ČSSD - už jsem si nakradl a snažím se rozdat všechno všem, aby tu nikomu nic nezbylo
KSČM - už jsem si nakradl a chci si všechno nechat
LIDEM - sice mě nikdo nevolil a ani neexistuju, ale kdyby to šlo, chtěla bych si taky nakrást
KDU-ČSL - modlím se, aby mi nikdo nic neukradl, když mi to teď všechno "vrátili"
TOP09 - chtěl bych si nakrást ale nejde mi to, protože šéf furt chrápe
Hm, tak to se asi rozcházíme v názoru na to, kdo té straně šéfuje.
Hm, tak to se asi rozcházíme v názoru na to, kdo té straně šéfuje.To je jen drobné nedorozumění, to záleží na tom, jak to kdo bere. Zda proklamovaného a oficiálního šéfa, nebo toho skutečného. Ten skutečný šéf sice nespí, ale zase je imrvére na šrot (ten spí až přijde na sračky z klíčového ministerstva), tento asi neprotřelejší a nejzkušenější mafián politické scény z KDU-ČSL. Trautenberk je jen Pepek Vyskoč s motýlkem dona Kalouska.
Kdo nic nedělá, nic nezkazíTOP09 - chtěl bych si nakrást ale nejde mi to, protože šéf furt chrápe a nevím jak na to. Budu se snažit nenápadně dál
LIDEM - sice mě nikdo nevolil a ani neexistuju, ale kdyby to šlo, chtěla bych si taky nakrást
Poslanci za LIDEM byli do parlamentu ČR zvoleni standardní cestou. LIDEM jako strana existuje, byť její šance dostat se znovu do parlamentu jsou naštěstí mizivé, stejně jako u její "mateřské" strany VV. Kdybych si musel vybrat mezi LIDEM a VV asi bych si vybral lidem, jsou to sice svým způsobem podrazáci, ale aspoň pochopili, co je Bárta zač a nechtějí s nim nic mít.
Jinak co se týče otázky. No, budeme doufat, že policie do voleb půl ODSky pozavírá a třeba pak bude lepší výběr v tom zbytku. Ne ale teď vážně – sám nevím. Ať si vybereš koho chceš, nevidím tu jedinou dobrou cestu a to včetně drtivé většiny neparlamentních stran a sdružení. Možná Korunu českou... Aspoň bychom se přestali přetvařovat a tvrdit, že Zeman je jen prezident, byť se tváří, že je král, a zatím se chová jak vožralej bezďák. :-p
LIDEM jako strana existuje, byť její šance dostat se znovu do parlamentu jsou naštěstí mizivé, stejně jako u její "mateřské" strany VV.Neprijdou mi o moc horsi nez ODS nebo CSSD.
Je dobře, že restituce a odluka byly spojeny.Spojeni restituci a odluky vedlo hlavne k tomu, ze byla znemoznena jakakoliv rozumna debata o podobe odluky cirkvi a pripadnych restituci. Nesmysly z hlediska odluky cirkve od statu byly obhajovany z pozice restituci a nesmysly z restitucniho hlediska byly obhajovany z pozice odluky, takze se v podstate dalo obhajit cokoliv. Kdyby se ty body resily zcela oddelene, tak by o nich mohla byt rozumnejsi verejna diskuse.
aktem, za který už byli tři lidé obviněni a vzati do vazby
Oprava: čtyři. Zapomněl jsem na paní vrchní ředitelku.
Úplatkem se rozumí neoprávněná výhoda spočívající v přímém majetkovém obohacení nebo jiném zvýhodnění, které se dostává nebo má dostat uplácené osobě nebo s jejím souhlasem jiné osobě, a na kterou není nárok.a
(1) Kdo jinému v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu poskytne, nabídne nebo slíbí úplatek, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem. (2) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 v úmyslu opatřit sobě nebo jinému značný prospěch nebo způsobit jinému značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek, nebo b) spáchá-li takový čin vůči veřejnému činiteli.2 b) mluvi IMHO naprosto jasne
stejne tak by slo ad absurdum argumentovat, ze pak muzeme libovolne uplaceni nazvat jako standardni politickou dohodou pokud uplaceny i uplacejici budou politici
no, uvidime, jak to ohodnoti soud. Ostatne, neco podobneho se uz resilo u Barty. Cepl mladsi to pojmenoval jako jasnou korupci, nadrizeny soud mu to vratil, tak uvidime co ted (ted je to IMHO jeste zrejmenjsi korupcni jednani, ale je zas na druhou stranu jsem si vedomy, ze tuhle zrejmost lze interpretovat naopak jako argument, ze slo o klasickou politickou dohodu)Kdyz je na vyber mezi padem vlady a rozdanim trafik, tak se vybira tezko...Nebyl to prave necas, kdo se rozhodl spojit hlasovani o cirkevnich restituci s duverou ve vladu, ackoli tak cinit nemusel?
Rozdávají lidem peníze. Jinak opravdu nevidím jedinou motivaci tyhle dvě strany volit. Nějaká slušná levice u nás neexistuje. Personální obsazení těch stran je katastrofální, po stránce odbornosti jsou tam tom ještě hůř než naše pravicové strany a to je co říct. Sklon ke korupci zhruba stejný. Program založený jen na kupování si voličů dávkami.
Kdyby existovala nějaká rozumná alternativa, tak ať ta vláda definitivně padne, ale ČSSD+KSČM nepředstavuje žádnou změnu k lepšímu. Jak už zpívá Klus: jedni kradou od lidí a druzí zase pro lidi. Jen lidi ten boj české pravice (ODS+TOP09) a levice (ČSSD+KSČM) pořád žerou a jednou zvolí jedny, podruhé druhé a myslí si, kdo ví co nemění.
Jinak opravdu nevidím jedinou motivaci tyhle dvě strany volit.Pro me jsou ty motivace dve - ProAlt a CMKOS. Obe dve tyto instituce maji ekonomicke analyzy o rad lepsi nez cokoli, co vychazi z pravice. Druha otazka je, jak moc je ktera strana demokraticka. Ja myslim, ze CSSD a KSCM jsou demokratictejsi nez ODS a TOP09 (je to videt na rozptylu hlasovani poslancu), ale klidne se necham presvedcit o opaku. Konkretne by me zajimaly vnitrostranicke mechanismy, ktere zpusobuji opak.
Nabízí se otázka, jestli to nemůže být tím, že za populismus nepovažujete už samotné levicové postoje…To ani ne, já spíš považuju za populismus pojem "levice" a "pravice". Jinak ale vím o postojích tradičně řazených něktrými pod "levici", které populistické nejsou...
Jinak nevim, co myslis pod tim populismem. Me prijde, ze "populismus" je zcela zbytecna nalepka.Tak zejména to opírání se do současné vlády. Neříkám tím, že nemají pravdu, nechci tady dělat ďáblova advokáta současné vládě. Jenže kritizovat současnou vládu je hrozně jednoduché, to může dělat každej blbec. A je to velmi "divácky populární". Cituji:
Rezignace Petra Nečase, který je spoluzodpovědný za tristní stav společnosti je úhybným manévrem, jehož jediným účelem je prodloužit tragické období, ve kterém je země dlouhodobě plundrována nájezdnickým spolkem zdivočelých politiků koalice TOP 09 a ODS v režii a pod taktovkou Miroslava Kalouska, kteří ve skutečnosti tvoří pouhý paraván zájmům kmotrů nejrůznějších typů a rozměrů.Skutečně někdo může s vážnou tváří říct, že naše společnost je v tristním stavu? Jsme země prvního světa, v srdci Evropy. Máme se jako prasata v žitě. Každýmu, kdo něco takovýho prohlásí, bych doporučil ozdravný pobyt někde v Africe nebo v Číně nebo podobně. Jestliže naše společnost je v tristním stavu, v jakém stavu je společnost/politika v těchto zemích? Nezlob se na mě, ale jakkoli je současná vláda špatná, tak výše uvedená citace je populismus nehrubšího zrna.
To je reakce na můj komentář, nebo sis úplně spletl vlákno, diskusi, případně server? Vypadá to tak.
Je to reakce na příspěvek, který se snaží dokládat to, že naše společnost je na tom vlastně skvěle, tím, že jsou země, které jsou na tom mnohem hůř. Proč by, proboha, to, jak se mají v Súdánu a jaká je úroveň korupce v Kolumbii, mělo mít vliv na to, jak jsem spokojen s ekonomickou a politickou situací u nás? Omezit se při hodnocení sebe a svých výsledků na spokojené konstatování, že je dost těch, kteří jsou na tom hůř, je spolehlivý způsob, jak ničeho pořádného nedosáhnout. Myslíte, že třeba Jágr se spokojil s tím, že hraje líp než všichni kamarádi, co s ním hráli v žákovském oddíle?
Ty bys skutečně na stupnici od 1 do 5 označil třeba vládu KLDR známkou 5 a naši známkou 4? Podotýkám, že ta stupnice není logaritmická.
Ona především není lineární, takže nějaké přiřazování známek nemá smysl. Svůj názor na snahu nahrazovat složitá porovnání na základě různých (a často protichůdných) kritérií jedním snadno uchopitelným číslem (s mizivou vypovídací hodnotou) už jsem prezentoval několikrát, takže se nebudu opakovat.
Je to reakce na příspěvek, který se snaží dokládat to, že naše společnost je na tom vlastně skvěle, tím, že jsou země, které jsou na tom mnohem hůř.Můj příspěvek nic takovýho nedokládal. To, že se máme relativně velmi dobře, neznamená, že nemáme řešit závažné problémy naší společnosti/politiky. Vlamuješ se do otevřených dvěří.
Omezit se při hodnocení sebe a svých výsledků na spokojené konstatování, že je dost těch, kteří jsou na tom hůř, je spolehlivý způsob, jak ničeho pořádného nedosáhnout.Já reagoval na ten výrok, že naše společnosti je v tristním stavu. Stojím si za tím, že tenhle výrok je totálně přehnaný. Společnost je v tristním stavu v KLDR, u nás je ve stavu neoptimálním. Souhlasim, že pokud se spokojíme s tím, že to tu není jako v Kolumbii, Súdánu apod., ničeho nedosáhnem, stejně tak ale ničeho nedosáhnem populistickými výkřiky typu toho citovaného.
Svůj názor na snahu nahrazovat složitá porovnání na základě různých (a často protichůdných) kritérií jedním snadno uchopitelným číslem (s mizivou vypovídací hodnotou) už jsem prezentoval několikrát, takže se nebudu opakovat.To je dobře, bylo by to stejné vlamování se do otevřených dveří jako výše...
Skutečně někdo může s vážnou tváří říct, že naše společnost je v tristním stavu? Jsme země prvního světa, v srdci Evropy. Máme se jako prasata v žitě. Každýmu, kdo něco takovýho prohlásí, bych doporučil ozdravný pobyt někde v Africe nebo v Číně nebo podobně. Jestliže naše společnost je v tristním stavu, v jakém stavu je společnost/politika v těchto zemích? Nezlob se na mě, ale jakkoli je současná vláda špatná, tak výše uvedená citace je populismus nehrubšího zrna.Ako to tak sledujem, tak je, práve tak ako tá naša.Populizmus je to, čo predvádzajú politici, keď s vážnou tvárou hovoria o banánových republikách v Afrike, o nedodržiavaní ľudských práv a zdieraní lacnej pracovnej sily v Číne, o amorálnosti režimov kdekoľvek inde na svete... Aj za tých "komunistov" tu bola vyššia civilizačná a životná úroveň ako vo väčšine svetovej populácie mali ako prasatá v žite. Čo je mimochodom také strašné na Kolumbii? (
Kolumbia je demokratickou prezidentskou republikou a štátom s decentralizovaným riadením. Súčasný politický systém vznikol na základe procesu modernizácie zahájenej prijatím Ústavy v roku 1991. V roku 1998 bol podľa pravidiel novej Ústavy zvolený prezident, viceprezident, Kongres a regionálne zastupiteľstva. Nová konštitúcia charakterizuje krajinu ako sociálny právny štát, unitárnu a decentralizovanú republiku s čiastočnou autonómiou regionálnych úradov, založenou na participatívnej a pluralistickej demokracii. Pre vnútropolitickú situáciu v krajine bola charakteristická hlavne vytrvalá snaha o konsolidáciu reforiem v politickej a ekonomickej oblasti. S nástupom prezidenta Uribeho v roku 2002 došlo k zlepšeniu medzinárodného postavenia Kolumbie, prevládala snaha o širšiu projekciu hospodárskych výsledkov do sociálnej oblasti, problematika boja proti narkomafii a s ním spojeným terorizmom. Politika Uribeho administratívy sa prejavuje nekompromisným vojenským prístupom k riešeniu vnútropolitickej situácie, otvoreným ozbrojeným bojom proti gerile FARC a ELN, tlakom na dodržovanie ľudských práv a bojom proti obchode s drogami.) Mafie máme aj my - vy, a tiež sa medzi sebou pri delení koláča aj vraždili a vinníci neboli vypátarní a potrestaní, a ani nikdy nebudú, kým budú gorily pri moci. Teraz pri Vašej psolednej afére sa síce nepovraždili (zatiaľ), len jedni proti druhým organizujú spravodajské hry a vyvolávajú škandály. Ten s pani Nagyovou je ako som niekde o tom i čítala trefnú poznámku, hodný Rosamundy Pilcherovej. Len naivný čitateľ červenej knižnice a sentimentálny dement skočí na ten srdcevrúci príbeh o zamilovanej žene, schopnej všetkého. Je to tupá inscenácia špinavého príbehu o boji moc. Účinkujúci sú iba štatisi. Niečo ako tie biele kone, ktorých hlavy skončili v kvetináčoch a telá v sudoch s kyselinami. Ten, kto poťahuje za nitky, ich rád vymení za presvedčivejšiu figúrku, keď sa okukajú. A tak je to na každej úrovni. Už sa drží huba a súhlasne sa prikyvuje ako za Stalina. Lebo ľudia nechcú prísť o prácu, boja sa o základnú existenciu. Len králici vo svojich teplých norách nevedia ešte, čo sa na nich chystá.
Aj za tých "komunistov" tu bola vyššia civilizačná a životná úroveň ako vo väčšine svetovej populácie mali ako prasatá v žite.Ono nejde zdaleka jen o životní úroveň...
Len králici vo svojich teplých norách nevedia ešte, čo sa na nich chystá.A čo sa na nich teda chystá?
slobody je ešte menej ako kedykoľvek predtým...jediná sloboda sú dnes prachy, veď tým aj každý odôvodňuje svoju honbu za nimiJakože svoboda byla v minulosti levnější?
Ono nejde zdaleka jen o životní úroveň...A o čo ide? O slobodu, demokraciu, spravodlivosť, rovnosť šancí, o dodržiavanie ľudských práv, o rovnosť pred zákonom, vymožiteľnosť práva? Nejaké malé chybičky sa urobili a robia, súdruhovia, ale populistickí kryptoboľševici nech nám tu nevykrikujú, že tu nemáme slobodui a demokraciu! Štefan Hríb, Roman Joch, bývalý poradca predsedu vlády ČR Petra Nečasa, novinári Janek Kroupa a Jindřich Šídlo hovoria o policajnej akcii, ktorá viedla k pádu vlády.
O slobodu, demokraciu, spravodlivosť, rovnosť šancí, o dodržiavanie ľudských práv, o rovnosť pred zákonom, vymožiteľnosť práva?Ano, také.
Nejaké malé chybičky sa urobili a robia, súdruhovia, ale populistickí kryptoboľševici nech nám tu nevykrikujú, že tu nemáme slobodui a demokraciu!To je tak fajnově ironické, že bych si s tím mohl žehlit oblečení. Blbý je, že to je zase úplně mimo mísu. Koukám, že jsem tady minimálně dvoum lidem omylem šlápl na kuří oko. Dovolil jsem si tvrdit, že naše společnost není v tristním stavu, a hned tady mají někteří pocit, že schvaluju nebo přehlížím problémy naší politiky. Což samozřejmě není pravda. Doporučuju trochu zchladit hlavu a přečíst si na co reaguješ než začneš reagovat.
Blbý je, že to je zase úplně mimo mísu.nie, blbý je, že ide o: 1/ zámernú, systematickú snahu vyhodiť z tej mísy všetko, čo sa nehodí k makrobiotickej strave králikov 2/ polohu mimo mísy u tých, čo radi operujú touto prípoviedkou zakaždým, keď niečomu neporozumejú
že jsem tady minimálně dvoum lidem omylem šlápl na kuří okoja žiadne kurie oko nemám, pokiaľ ide o minulý či tento režim,vnútornú slobodu som si zachovala vždy a nikdy som nešla s prúdom, nemám problém a nikdy som nemala povedať, čo si ozaj myslím je síce aspoň 38°C v tieni, som ešte dnes mimoriadne v práci, pričom tu na 2. poschodí je možno ešte teplejšie ako vonku, ale hlavu mám chladnú... no a irónia... čo je na nej zlé? žehlenie by som neodporúčala, ostali by záderky:)
Jejda, vy jste zase toho vysypala, továrišč učítělnicatomu sa hovorí jednorázovky:)...je to časovo úspornejšie ako nezmyselne sa pokúšať o dlhé dialógy, doplnené štatistickými dôkazmi:) Kanikuly Vám nevyšli:
Toto video obsahuje materiál od partnera UMG. Vo vašej krajine nie je k dispozícii.S tovariščom učiteľnicom možno už v septembri nadobro skoncujem:). Všetko je v rukách božích a sme ako tie ľalie poľné...
Hizbolláhv rukách Alahových:)
Ej, no tak to neprošlo :). Ale neva, koukněte semhehe . To už snad projde, tady BSA či NSA a cenzura už neúřaduje
. To je tak debilní melodie a klip až je to pěkné :).
Tak tak, vše je v rukou Alláhových, ač se se tomu Alláhovi říká všelijak, ale pořád je to jeden Bůh:).
Ale na druhou stranu kapři si rybník nevypustí ....ale ak príde povodeň, pretrhne sa...
Je smutné číst, že někdo je dnes ještě tak naivní, že si myslí, že všichni tuneláři jsou jen v ODS či TOP09 a ČSSD s KSČM spasí tuto zemi. KSČM se za posledních dvacet let k lizu moc nedostala, takže neměli, co rozkrást, ale před tím tady za 40 let dokázali, že to dokáží. Vnitřní dluh země byl v řádech bilionů a nevzpamatovali jsme se z toho doteď.
No a ČSSD? To se bavíme o té ČSSD, která si to od dob oposmlouvy v zákulisí vždycky s ODS rozdá a která je napojená na všechny ty rozkrádačky evropských fondů na krajích?
Jediná rozumná změna by byla, kdyby ODS a ČSSD prostě zmizely z politické mapy. Ty strany jsou tak prorostlé s lobbisty a kmotry, že jsou prakticky nereformovatelné. KSČM by měla zmizet už kvůli tomu, že představuje dost děsivou ideologii a když zmizí TOP09, tak to taky neuškodí. Prostor by se měl dát zcela novým stranám. Do těch se taky časem začnou cpát prospěcháři, ale doufám, že už by nikdy nedokázali vytvořit takové struktury jako v dobách divokých devadesátek a oposmlouvy.
Jediná rozumná změna by byla, kdyby ODS a ČSSD prostě zmizely z politické mapy. Ty strany jsou tak prorostlé s lobbisty a kmotry, že jsou prakticky nereformovatelné. KSČM by měla zmizet už kvůli tomu, že představuje dost děsivou ideologii a když zmizí TOP09, tak to taky neuškodí. Prostor by se měl dát zcela novým stranám. Do těch se taky časem začnou cpát prospěcháři, ale doufám, že už by nikdy nedokázali vytvořit takové struktury jako v dobách divokých devadesátek a oposmlouvy.Jj, ale nevědomost je síla a demokracie je diktatura nevědomosti, a proto se z těch s*ček už asi nevyhrabeme. Ale abych nebyl tak pesimistickej. Rád jsem se vrátil nedávno z jedné postsocialistické republiky, tam je to ještě horší.
Vnitřní dluh země byl v řádech bilionů a nevzpamatovali jsme se z toho doteď.a čo potom vlastne rozkradli?
Jediná rozumná změna by byla, kdyby ODS a ČSSD prostě zmizely z politické mapy.A ti stranici taky "proste jen tak zmizi"? Me moc neni popravde jasne, jak si vlastne predstavujete, realisticky, tu zmenu. Vytvorenim mocenskeho vakua asi prijde jen stezi. Pro srovnani moje predstava: Je potreba podporovat prodemokraticky, idealisticky proud, ktery ztelesnuje napriklad ProAlt, nebo take trochu Piratska strana. (Analogii neceho takoveho na pravici moc nevidim.)
Straníci samozřejmě nezmizí, stejně jako nebude naše společnost (odkud se politici rekrutují, nejsou totiž nic jiného než náš obraz) najednou čestnější a morálnější, ale odstraní se ty klientelistické struktury, které jsou v těch stranách hluboce zakořeněné. Osobně si myslím, že začít od nuly je lepší a rychlejší řešení, než ODS či ČSSD nějak dlouhodobě reformovat. Znám pár slušných lidi z těchto stran a někteří už jsou natolik frustrovaní, že by fakt raději nechali ty strany padnout. To se ale nikdy nestane, pokud jim budou voliči házet hlasy v řádech desítek procent.
Lidi včetně těch nepoctivých by se samozřejmě začali přesunovat do těch nových stran, to je logické. Ale myslím si, že tu klientelistickou strukturu už by tam nikdy nevytvořili v takovém rozsahu jako v těch devadesátkách.
Jinak občanské iniciativy podporuji, i když zrovna ProAlt moc nemusím, protože mi přijde, že se vyhraňuje proti současné vládě místo proti českým politickým poměrům celkově. Docela souhlasím s článkem, že současná vláda je, co se týče korupce, asi to nejlepší, co jsme tu zatím měli (tím nechci říct, že dobrá), i když to tak na první pohled nevypadá. Oni aspoň umožnili, aby ta špína začala vyplavávat na povrch, zatímco dřívější vlády to držely všechno pěkně pod pokličkou, děly se mnohem větší korupční zvěrstva a nikdo ani nemrkl. Ne, že by to současná vláda dělala dobrovolně, ale prostě byly donucení soustavným tlakem veřejnosti. Přijde mi, že jsme se dostali z první fáze, kdy se korupce tak nějak akceptuje a na první pohled neexistuje, protože ji nikdo neřeší (tam je pořád většina postkomunistických zemí), do fáze, kdy se na ni veřejně poukazuje a otevřeně se proti ní bojuje. Opticky to ale může vypadat, že je korupce vyšší, protože korupčních skandálů, zatčení atd. je více.
1. Nesouhlasím s tím neustálým rozdělováním na levici a pravici a vytahování tohoto schématu úplně u všeho. To je jen hra politických stran, aby rozdělily lidi na dvě půlky a vytvořily dojem nějakého politického souboje, zatímco v zákulisí je to naprosto stejná pakáž, která se vždycky domluví. BTW tzv. pravicové vlády jsou pod naprosto stejným dohledem, jen člověk z druhého tábora to vždycky vidí jinak.
2. Ano, doporučuji si ty kauzy srovnat. Co se dělo v 90. letech, za doby oposmlouvy a následujících dvou, tří vlád (jak pravicových, tak levicových). Nečas skončil během pár dní kvůli tomu, že jeho pravá ruka nechala sledovat jeho manželku. Gross skončil kvůli tomu, že nedokázal vysvětlit milionový majetek. Po odstoupení potom dokázal zázračně vydělat desítky milionů na akciích firmy, která následně zkrachovala (naprosto křišťálová ukázka realizace neprůstřelného úplatku). Na účty jeho nejbližších spolupracovníků přistály desítky milionů od lidí, kteří za Grossovi vlády velmi výhodně privatizovali státní majetek. Gross ani nikdo jiný z toho nikdy žádné trestní popotahování neměli. A to je jen malý zlomek toho, co se tenkrát dělo. Člověk má velmi krátkou paměť. Doporučuji se podívat na dokument "Vládneme, nerušit", aby sis rekapituloval, co se všechno dělo za oposmlouvy a v 90. letech ta zvěrstva byla možná ještě větší.
Opravdu si stojím za tím, že jsme se dnes posunuli dál a to, co se před 10-15 lety přešlo nebo skončilo odložením případu, dneska způsobí mnohem větší rozruch nebo se konečně dotlačí až k rozsudku.
3. Já nepřipisuji řešení této aféry vládě. Jen říkám, že za posledních pár let byli veřejností donuceni k tomu, aby udělali podmínky proto, aby se ty kauzy řešili. Ministerstvo spravedlnosti vyměnilo klíčové lidi na státních zastupitelstvích, vláda má ministra vnitra, který do toho policii nekecá. To je prostě fakt. Dřív na ministerstvu vnitra seděli lidi jako Gross nebo Langer, kteří to všechno dokázali pošéfovat. A na ministerstvu spravedlnosti takoví gauneři jako Němec nebo Kovářová, kteří zkorumpované státní zástupce drželi na svých místech. Kdyby se toto nezměnilo, tak tu dnes žádnou kauzu nemáme.
Paradoxně za největší tunel se dnes považují církevní restituce, což je závazek, který vláda uznala a zavázala se řešit už na začátku 90. let, je uznaný soudem a pokud by ho vláda nevyřešila, tak církve by to vyhrály jakýkoliv mezinárodní soud. Můžeme se dohadovat o tom, jestli mají dostat o x miliard míň nebo víc, ale to je asi tak všechno. A hlavně ty prachy jdou organizacím s veřejně prospěšnými cíli, které mají desítky až stovky let historie fungování za sebou, takže je velmi pravděpodobné, že značná část těchto peněz skončí v charitách, hospicech apod. To nejsou prachy, které skončí nějakému podvodníkovi na účech na Kajmanských ostrovech, jak je u tunelů běžné.
Jediná rozumná změna by byla, kdyby ODS a ČSSD prostě zmizely z politické mapy. Ty strany jsou tak prorostlé s lobbisty a kmotry, že jsou prakticky nereformovatelné. KSČM by měla zmizet už kvůli tomu, že představuje dost děsivou ideologii a když zmizí TOP09, tak to taky neuškodí. Prostor by se měl dát zcela novým stranám. Do těch se taky časem začnou cpát prospěcháři, ale doufám, že už by nikdy nedokázali vytvořit takové struktury jako v dobách divokých devadesátek a oposmlouvy.To mi přijde jako utopistické. Spíš bych viděl cestu v postupném naoktrojování politické kultury. Dobrým východiskem jsou požadavky Rekonstukce státu, ještě k tomu by se hodil zákaz velkoplošné politické reklamy (která strany nutí krást, resp. se nechat korumpovat výměnou za to, že jim někdo billboardy zaplatí).
Nyní má vládu nad zemí parta tunelářů, korupčníků a kdo ví ještě jakéhosi sajrajtu. Pokud by po tomto průseru nebyly nové volby tak nevím co by se ještě muselo stát.Přijde parta nenažraných tunelářů a korupčníků z ČSSD a KSČM ..
Zkuste se probrat, tohle není soutěž popularity nebo superstar. Projděte si nedávnou historií, jak "pomohly" téhle zemi vlády Zemana, Špidly, Paroubka a Grosse a jak prakticky stejně fungovalo propojení s mafiány. Je to prašť jako uhoď, ale bohužel se rychle zapomíná.
1)snížení schodku rozpočtu.Ktereho? Toho, ktery vyrolovali po stagnaci na urovni 25% HDP skoro na dvojnasobek?
Nastartovala boj s korupcí.Jak? Drobilem, kdy sam Necas dal jasny navod jak bojovat s korupci? Pripadem na MZV, kde sam KS ukazal jak je treba zatocit s whistleblowery? Vykriky Necase o plukovnicich ci primo Kalouskovymi vyroky a svleceni z uniformy a odstihani?
Odluka církví od státu.Ano, nejlepe tak, ze se zavazeme k placeni na tricet let dopredu a vrati se jim i to, co jim nejspis nikdy nepatrilo a z klobouku vytahneme castku, kterou jim venujeme.
Nastartování alespoň některých reforem. Konkrétně zdravotnictví a důchodového systému.Pokud nekdo rika "reforma" pokusu nakrmit nenasytny financni sektor reforma, pak mu zrejme neni pomoci.
byť je tato vláda špatná, pořád je podle mne lepší než to, co by případně přišlo v případě druhém.Ano, ver a vira tva te uzdravi. Fakta nejsou dulezita, dulezite je zaujmout stanovisko. Okdud si to ja jen pamatuju...
Vykriky Necase o plukovnicich ci primo Kalouskovymi vyroky a svleceni z uniformy a odstihani?
Kdyby zůstalo jen u výroků… Vzpomeňte si, jak dopadl Lessy, když si dovolil nemlčet o tom, jak Kalousek zasahuje do vyšetřování.
Ktereho? Toho, ktery vyrolovali po stagnaci na urovni 25% HDP skoro na dvojnasobek?
Bylo by fér připomenout, že v roce 2008 začala globální ekonomická krize, která zasáhla i naši ekonomiku. A když je recese, tak roste schodek rozpočtu, s tím se dá těžko něco dělat. Vláda k tomu trochu přispěla nesmyslným zvyšováním daní, ale primární příčina přišla zvenku.
Jak? Drobilem, kdy sam Necas dal jasny navod jak bojovat s korupci? Pripadem na MZV, kde sam KS ukazal jak je treba zatocit s whistleblowery? Vykriky Necase o plukovnicich ci primo Kalouskovymi vyroky a svleceni z uniformy a odstihani?
Navzdory těmto věcem nakonec došlo k tomu, že policie a státní zastupitelství po letech nečinnosti udeřili velmi vysoko. Nevím, komu přesně za to vděčíme (Nečas, Kubice, Pospíšil?), každopádně je to obrovský posun.
Pokud nekdo rika "reforma" pokusu nakrmit nenasytny financni sektor reforma, pak mu zrejme neni pomoci.
Mně se ta reforma také nelíbí, ale pokud má někdo představu, že státní důchody budou za dvacet let ve stejné reálné výši jako dnes, tak je naprostý blázen.
primární příčina přišla zvenkuAno v roce 2008. V roce 2012, 2013 prisla odkud?
Nevím, komu přesně za to vděčíme (Nečas, Kubice, Pospíšil?), každopádně je to obrovský posun.Jediny argument ve prospech tech tri bych chtel slyset. Jediny. Zatim se mi dostalo jen vyznani viry.
pokud má někdo představu, že státní důchody budou za dvacet let ve stejné reálné výši jako dnes, tak je naprostý blázenUderny argument. Jen na neco jineho, nez jsem psal.
V roce 2012, 2013 prisla odkud?
Určitě na tom má podíl vláda - namísto slibovaného zefektivnění státu jen tupě zvyšovali daně. Nicméně export už také není nic moc, protože ekonomika v celé EU není v dobré kondici.
Jediny argument ve prospech tech tri bych chtel slyset. Jediny. Zatim se mi dostalo jen vyznani viry.
Někdo rozvázal policii a státním zástupcům ruce, to je zcela zjevné. Kdo to byl, o tom se můžeme dohadovat.
Uderny argument. Jen na neco jineho, nez jsem psal.
Ne tak docela. Důchody od státu budou stále mizernější a je otázka, jak jinak to můžeme řešit. Ono tady zase moc alternativ není, bohužel.
Kdo tady hlásá víru? Krom roku 2009, kdy sem dorazila se zpožděním krize se schodky snižují. A nebýt jí, tak bychom už nejspíš měli vyrovnaný rozpočet.
Trefovat v krizi čísla správně není určitě jednoduchéPak je ale zajimavy, ze ostatni na tom byli mnohem, mnohem lip (nejlip kupodivu odbory). A nebylo to po roce, bylo to tehdy, kdyz to bylo aktualni. Kalouskuv rozhovor v dobe, kdy uz se valil kolosalni pruser a on roztomile zvatlal, ze budem bohatnout, sice pomaleji, ale budem, je legendarni. A jen tak mimochodem, cetnost povodni nema s predpovidanim pocasi opravdu, ale opravdu nic spolecneho
Je to stejný jako s povodněma. Nikdo neví, jestli zejtra bude pršet, protože povodní je (relativně) tak málo, že nemáme dostatečně velký statistický soubor na to, aby se podle něj dalo kvalitně předpovídat počasí v takové době.
Ja bych treba pro Michala Kubecka jako ministra financi urcite hlasoval
Já ne. :-)
V první řadě to nebyl první rok, ale poslední, a v druhé řadě to byl nástup hospodářské krize a ne diletantství vlády. S tím souvisí to, že v daném roce značně poklesly příjmy státního rozpočtu
A to, že v roce 2009 se poprvé vybírala daň z příjmu podle konceptu "rovné daně" (v implementaci podle Kalouska), je jistě jen shoda náhod a ani v nejmenším nemění nic na tom, že Kalousek za ten propad vůbec nemohl, že?
V. Klause, kterého tentokrát v blogu neřešíteTo by mě docela zajímalo, kde je Jája. Venouš má vždycky řečí jak čuba blech a vždycky všechno zhodnotí. Teďka někam zalezl do Institutu Václava Klause či kam a mlčí. Určitou teorii bych měl. Dnes už nemůže být pochyb, že ODS naplňuje beze zbytku skutkovou podstatu zločinného spolčení. Řikal jsem to vždycky, ale teď se to potvrdilo i od policejních plukovníků, jak by řekl bývalý premiér Peter Nagy. Protože podle § 163a o účasti na zločinném spolčení by se ho to mohlo přímo týkat, neboť:
Kdo založí zločinné spolčení, nebo kdo se činnosti takového spolčení účastní, anebo kdo zločinné spolčení podporuje, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutím majetku.Myslím, že tato malá právnická vsuvka celkem sedí na Jájínka a doufám, že se tento malý právnický rozbor análovi líbí
Církevní restituce jsou malá domů developerům s spekulantům s pozemky, ale to pochopíš teprve, až přes noviny probublají první kauzy.
Propána, co mají co církve s developerama a spekulantama? Trochu víc logického uvažování by to chtělo a trochu méně fantasmagorických konspiračních teorií!
Stát pozemky nesměl prodat, církve jím mohou disponovat bez omezení.No ale ten zákaz prodeje tam je právě kvůli tomu, aby se jim mohl vrátit. když začali restituce tak se církevní majetek zablokoval s tím že se to bude řešit zvlášť.
Já jsem jenom napsal, že ta motivace politiků vůbec nemusela a podle mě nebyla v tom udělat odluku a napravit historickou nespravedlnost, jak ty jsi napsal v článku, ale třeba v tom nahrát oněm developerským a spekulativním skupinám.Nojo, jenže to není nic víc než spekulace. I kdyby nakrásně církevní restituce jako takové byly křišťálově čisté, a to jak morálně tak právně, stejně by to nezměnilo nic na tom, že se tím ty pozemky odblokují. Já nikomu do hlavy nevidím a tak pouze tvrdím, co si o restitucích a odluce myslím já. Motivy politiků neznám ani nemám, jak je zjistit, tak mě zajímá provedení a to mi přijde z větší části v pořádku. Jediné o čem mám pochybnosti je ono finanční vyrovnání, ale čistě pouze proto, že nejsem schopen posoudit, zdali je to moc, či málo. Jo a nejvíc mi vadí, že se to dělá až teď a ne v roce 1990. Už jenom z toho důvodu má ode mne vláda palec nahoru, že protlačila aspoň něco, co mi přijde až na některé detaily, do kterých nevidím, rozumné a co se tu řeší už přes dvacet let.
Dopadem toho zákona je, že pokud stát vlastnil nějaké bývalé církevní pozemky, nemohl je zcizit. Tím pádem také nebylo možné na nich nic postavit (developeři) a to ovlivňovalo směrem dolů hodnotu a prodejnost sousedních pozemků (spekulanti).seš blbej, nebo ze sebe blbce jen děláš?
Církev ve světě dokáže svůj majetek spravovat docela dobře, funguje to.Srholec je na Slovensku morálna autorita a aj F. Mikološko, aj u neveriacich. A obaja sa zastali človeka, ktorý sa pokúsil okrem iného skoncovať s nekalými finančnými machináciami v cirkvi. Okrem toho, že bol nebezpečne otvorený voči verejnosti. A zasiahli priamo najvyššie miesta katolíckej cirkvi.
Viděli jste někdo seriál "Ptáci v trní"Jo já si na to trochu vzpomínám, bylo to celkem dojímavé. To mě ale neobměkčí. Když vidim ty lidi, co stojí za církevními restitucemi, jako kupř. JUDr. Benda a ing. Kalousek, tak se mi chce blejt, velebnosti. Z toho kouká zase obří podfuk a celkem se přikláním k tomu scénáři, co tady nastínil Pedro, to nemůže jinak dopadnout. A v konečném důsledku to nebude mít ani příznivé důsledky pro církev, řekl bych.
jak musí správci farmy skládat účty církvi jakožto majiteli a hlídala se přísně rentabilita farmy, zpráva o hospodaření šla až do ŘímaBezákovi zlomilo krk, že nariadil audit hospodárenia po Sokolovi a že zverejnil problémy v účtovníctve arcidiecézy, cirkev si neželá, aby sa prezrádzali prehmaty jej hodnostárov.
U církve můžu alespoň doufat, či se podobně jako kolega níž ve vlákně odvolat na to, jak svůj majetek spravují jinde v Evropě.
Proč se dívat jinde po Evropě, když máme hezký příklad doma?
"Politická kultura tady zašla hrozně daleko a strašně poklesla...Funkce se nerozdělují podle schopností, ale podle stranické legitimace a s kým je kdo kamarád a vytváří se klientelistická síť vazeb, kdy politické strany mají všude svého člověka, kterému je možné zavolat, když někdo něco chce...Demoralizuje to běžného občana jako odborníka, protože pak nemá šance na uplatnění. Je to to samé jako za komunistů, rozhodovalo to, kdo má stranickou knížku..."