Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mozna to neni o lenosti, ale o tom, jakou kdo pouziva primarni klavesnici.Taky myslím - primárně mám všude US, protože v 90% případů používám počítač na jiné věci než je psaní českých textů a některé znaky mi v CZ klávesnici nenahraditelně chybí nebo jsou divně umístěné (třeba #@$%\/). Jen v GUI mívám US/CZ... Ale často je pro mě opravdu rychlejší psát cesky než česky, i když i to umím
Section "InputDevice" Identifier "Keyboard0" Driver "kbd" Option "XkbModel" "pc105" Option "XkbLayout" "cz" EndSectionale v konzoli by bylo co vylepšovat. Na přepínání přes pause jsem si pořád nezvykl, mrtvé klávesy nefungují a pokud navíc máte někdo nějaký pěkný font ... nechal bych si poradit :)
cz_qwertz
, ale v tty je problém s $ a tak. Jenže tam chodím celkem málo (jen když mám emergovat něco biggy, aby se to, když spadnou X
ka, nepodělalo). No a když už tedy ten znak potřebuju, tak zapnu gpm
, cat
nu nějakej soubor, kde to mám, označím a vložím. chvt 1 && ...
jen když mám emergovat něco biggy, aby se to, když spadnou X
ka, nepodělalo
proto emerguju ve screenu Nicmene je pravda, ze ja ji mam ponekud zmodifikovanou, aby byla vice TeX&cestina friendly. :)
Option "XkbRules" "xorg" Option "XkbModel" "pc102" Option "XkbLayout" "cz" Option "XkbOptions" "grp:switch,lv3:switch,grp_led:scroll,altwin:meta_win"
Option "XkbOptions" "compose:rwin"
Tiskni
Sdílej: