Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tak jsem včera viděl jeden z té záplavy animálních animovaných filmů, co je v poslední době kolem - Madagaskar.
...alespoň si tady podle některých komentářů tak připadám. To jste všichni zapomněli na to, že Linux ještě nedávno NEBYL systémem vhodným na desktop a už vubec ne na desktop BFU? Tak co se mělo dělat? Nepoužívat počítače? Tak o čem mají být všechny ty blogy o kradeném software? Nikdy jste ho neměli? Nikdy jste ho nepotřebovali, abyste se ho alespoň naučili kvůli práci?
Mám na počítači pouze L i n u x a to Fedora Core 4.
Začínal jsem asi před 2 lety s FC1 (tak měsíc, tehdy stála FC ještě za starou belu), pak jsem zkusil Slackware, pak jsem ho na chvíli podvedl s Mandrakem (10.0 tuším...ale to tak asi na týden, protože mě svojí drzostí donutil ho opustit) a pak jsem byl až do teď věrný Slackwaru.
Fakt ne, i když je to Billu Gatesovi, je to i o nás. Konstruktivní diskuse...
Bill Gates se nechal v jednom interview slyšet, že firmy z oblasti free software nemají možnost investovat velké peníze do "research & development" a "do the hard things, the things too hard to do in a university environment." Naznačil, že se v určitém ohledu tak trochu vezou. Co si o tom myslíte?Stává se vám to taky?
Pracujete se soubory z CD nebo DVD v nějakém programu v KDE a on vám pak nedovolí médium vysunout. S žádným adresářem na médiu nepracujete, hudba z něho nehraje, ale lsof /mnt/xxxxx
vám pořád hlásí, že neodmontujete, protože aplikace pracuje s adresářem. Noatun, amaroK, Kword...a najde se jich víc, myslím...
Už jsem to psal do bugzilly Noatunu, ale nic se zatím nezměnilo. Řeší se plno jiných bugů, ale na tenhle podle mě naráží lidé častěji, než že jim spadne aplikace, když zmáčknou tlačítko na sedmé záložce třetího dialogu...
Podle mě je tohle jedna z úplně základních věcí při práci s desktopovým prostředím a být vývojářem DE, považoval bych dotaženost tohoto elementu za svojí prioritu.
Chtěl jsem sem dát zpávičku odkazující na tento článek na LINUXTODAY.COM, ale byl jsem s ohromující krátkozrakostí admina odmítnut, že prý "jsme server o linuxu".
Abyste se toho článku nebáli jako čert kříže, tak naznačím, že je o tom, proč se Microsoft bojí OASIS a odvážně se v něm špekuluje o tam, jak se Microsoft postaví k distribuci Windows Vista a jaký to bude mít dopad na Linux a jemu příbuzné.
Myslím, že pro člověka který trošku sleduje svět za hranicemi dosahu šňůry jeho klávesnice je to nad míru zajímavý článek.