NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tak jsem včera viděl jeden z té záplavy animálních animovaných filmů, co je v poslední době kolem - Madagaskar.
...alespoň si tady podle některých komentářů tak připadám. To jste všichni zapomněli na to, že Linux ještě nedávno NEBYL systémem vhodným na desktop a už vubec ne na desktop BFU? Tak co se mělo dělat? Nepoužívat počítače? Tak o čem mají být všechny ty blogy o kradeném software? Nikdy jste ho neměli? Nikdy jste ho nepotřebovali, abyste se ho alespoň naučili kvůli práci?
Mám na počítači pouze L i n u x a to Fedora Core 4.
Začínal jsem asi před 2 lety s FC1 (tak měsíc, tehdy stála FC ještě za starou belu), pak jsem zkusil Slackware, pak jsem ho na chvíli podvedl s Mandrakem (10.0 tuším...ale to tak asi na týden, protože mě svojí drzostí donutil ho opustit) a pak jsem byl až do teď věrný Slackwaru.
Fakt ne, i když je to Billu Gatesovi, je to i o nás. Konstruktivní diskuse...
Bill Gates se nechal v jednom interview slyšet, že firmy z oblasti free software nemají možnost investovat velké peníze do "research & development" a "do the hard things, the things too hard to do in a university environment." Naznačil, že se v určitém ohledu tak trochu vezou. Co si o tom myslíte?Stává se vám to taky?
Pracujete se soubory z CD nebo DVD v nějakém programu v KDE a on vám pak nedovolí médium vysunout. S žádným adresářem na médiu nepracujete, hudba z něho nehraje, ale lsof /mnt/xxxxx
vám pořád hlásí, že neodmontujete, protože aplikace pracuje s adresářem. Noatun, amaroK, Kword...a najde se jich víc, myslím...
Už jsem to psal do bugzilly Noatunu, ale nic se zatím nezměnilo. Řeší se plno jiných bugů, ale na tenhle podle mě naráží lidé častěji, než že jim spadne aplikace, když zmáčknou tlačítko na sedmé záložce třetího dialogu...
Podle mě je tohle jedna z úplně základních věcí při práci s desktopovým prostředím a být vývojářem DE, považoval bych dotaženost tohoto elementu za svojí prioritu.
Chtěl jsem sem dát zpávičku odkazující na tento článek na LINUXTODAY.COM, ale byl jsem s ohromující krátkozrakostí admina odmítnut, že prý "jsme server o linuxu".
Abyste se toho článku nebáli jako čert kříže, tak naznačím, že je o tom, proč se Microsoft bojí OASIS a odvážně se v něm špekuluje o tam, jak se Microsoft postaví k distribuci Windows Vista a jaký to bude mít dopad na Linux a jemu příbuzné.
Myslím, že pro člověka který trošku sleduje svět za hranicemi dosahu šňůry jeho klávesnice je to nad míru zajímavý článek.