Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nastala následující situace: V domácnosti provozuji jen a pouze stanice s Debianem (ať už Squeeze nebo Wheezy) s prostředím Gnome 2.32. Dnes přiběhl otec s hudebním CD, které vyštrachal kdesi v novinách a že ho chce spustit, ale neumí to. V neznalosti následujících událostí jsem s nadhledem vložil CD do optické mechaniky otcova notebooku a očekával bezproblémové přehrání. To jsem se však přepočítal.
Jako první vyskočil Extraktor zvukových CD Sound Juicer. Ten dělal že něco dělá, ale po pár minutách čekání míra mé trpělivosti přetekla a ukončil jsem ho. Následovala řada pokusů o přehrání v přehrávačích VLC, Totem a Rhythmbox, avšak bez úspěchu.
Ten jsem zaznamenal až v XBMC, které mám stále na disku v podstatě bezdůvodně. Dokonce velmi rychle a bez čekání umožnil ripovat i jednotlivé skladby a to s datovým tokem 320 kbps. Možná bych se s tím i smířil, kdyby CD podle XBMC nebylo od Elvise Presleyho, od kterého rozhodně nebylo.
Na řadě byl Google. Hledání způsobu, jak CD přehrát, jsem zavrhl v počátku a radši se soustředil na nalezení funkčního nástroje pro tvorbu "MPtrojek". Narazil jsem na řadu slušných recenzí Asunderu, který, jak si matně vzpomínám, jsem použil již dříve, a nainstaloval jej. Zběžně jsem prolétl nastavení, pro jistotu si zkontroloval, že optická mechanika je v /dev/cdrom a ne třeba /dev/cdrom1, jak to mám na svém desktopu, a pokusil se jako výstup nastavit MP3. Asunderu sice chyběl encoder lame, stačilo však nastřílet do terminálu sudo apt-get install lame a bylo po problému. Ještě nastavení většího datového toku a již vše fungovalo jak má. Datový tok sice nešel u Asunderu nastavit na 320 kbps, jako to zvládlo multimediální centrum XBMC, ale alespoň souhlasily informace o skladbách. Přitom stejně jako XBMC používá i Asunder jako zdroj informací freedb.org.
Tiskni
Sdílej:
Jo a musí umět přehrávat po složkách, ne jen podle tagů a ty písničky musí jít za sebou a né že dá napřed 4. pak 1. pak 6. a tak dál (a to je přitom vypnutý náhodný přehrávání, tak nevim proč mi to furt dělal) nebo aspoň umět playlisty kterýma by se tohle debilní chování dalo obejít ...a fatsort znáš?
ISO obrazy umí přehrávat např. Popcorn Hour
Jinak mě se velice líbí ještě MakeMKV, jen škoda, že zatím MKV nepodporujej menu.
Tak tak. Dříve jsem používal grip, teď mi stačí K3B. Jinak s přehráváním CD pod linuxem jsem už taky narazil. Po dlouhé době (mezitím proběhlo několik verzí KDE) jsem si chtěl přehrát CD a nakonec to dopadlo tak, že jsem si jej raději ripnul a poslechl z ogg.shodou okolností jsem minulý týden dopadl velmi podobně ... v K3B jsem si zkopíroval CDčko, ale protože to na první pokus řvalo nějakou chybu (debug výstup byl fakt "užitečný" :-/) a pálil jsem na totéž médium na druhý pokus, tak jsem si ho chtěl zkontrolovat ... matně jsem si vybavil, že na to bylo nějaké 'kscd', tak jsem to napálil do krunneru a ejhle, ono to něco spustilo ... interface k zblití, kde je KDE3
cdparanoia -d /dev/sr0 -B
, nasledne flac *.wav
a pote "otaguju" v EasyTAGu, obcas se hodi i sikovny soundKonverter Rhythmbox - The music management application for GNOMENedovedu pochopit co na tom může být k nepochopení. Z nějakého důvodu mi to stále funguje bez problémů.
- Play, rip, and burn audio CDs
cdparanooiu
, protože jistota je jistota (aneb paranoici používají cdparanoiu
ABCDE . http://lly.org/~rcw/abcde/page/ a pouzit urcite neco lepsi nez mp3 ...