Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Elimination of Open-source Hardware Support ------------------------------------------- In order to prevent the creation of hardware emulators of protected output devices, Vista requires a Hardware Functionality Scan (HFS) that can be used to uniquely fingerprint a hardware device to ensure that it's (probably) genuine. In order to do this, the driver on the host PC performs an operation in the hardware (for example rendering 3D content in a graphics card) that produces a result that's unique to that device type. In order for this to work, the spec requires that the operational details of the device be kept confidential. Obviously anyone who knows enough about the workings of a device to operate it and to write a third-party driver for it (for example one for an open-source OS, or in general just any non-Windows OS) will also know enough to fake the HFS process. The only way to protect the HFS process therefore is to not release any technical details on the device beyond a minimum required for web site reviews and comparison with other products.
Jako se ostatne deje uz nejakou dobu. Za vazne kvalitni produkt bych byl ochoten zaplatit i ja (a to je co rict :), ale casto neco clovek potrebuje jen kvuli tomu, ze je na tom zavisleho neco jineho (napr. spousta softu je psana jen pro Windows: z posledni doby dochazkovy system - ten v tuhle chvili prepisuju pod linux [opruz], hotelove systemy, atd.). To pak nezbyva, nez si ten OS nekde "sehnat", platit za takovou sracku je podle me zlocin...
Je tím snad myšleno, že i po vložení originálního "DVD" (HD, Blue-Ray a pod.) bude můj LCD "mírně neostrý"? Troufám si říci, že je to holý nesmysl. Argumentem by mohlo být, že "pouze" neoriginální (HD) DVD filmy budou takto "degradovány". Ono totiž, kdyby to tak nebylo, pak by byly filmové a jiné společnosti sami proti sobě, kdyby nenabízeli "kvalitní výstupy" svých produktů (videa, popř. audia).Neoriginálního obsahu se to vůbec netkne. Při přehrávaní "prémiového obsahu" pak ten skutečně může být rozmazán, pokud budete chcete plnou kvalitu, musíte si koupit Windows Vista Ready monitor, tedy např. s HDCP. :)
davam Vistam a jejich DRM maximalne tydenJenže pokud na tu hru přistoupí i výrobci hardwaru, což je víc než pravděpodobné, jelikož jinak by jejich hardware nebyl certifikovaný pro provoz s Windows, tak budou uživatelé ostatních operačních systémů (rozuměj svobodných) nahraní, protože ten hardware nebudou moci použít.
A nebo se ukaze ze je kazdymu chranej obsah ukradenej, protoze rozdil mezi nim a DVD stejne 99% procent populace nepozna.Že laik nerozpozná rozdíl, to neznamená, že se to nebude prodávat. Spotřebitel chce vždy to, o čem reklama říká, že je to nejlepší. Takže to lidi budou kupovat, a aby to mohli přehrávat, tak budou kupovat nové Windows a s nimi nový hardware a tak dále. Právě proto, že většina lidí vůbec o nějakých nebezpečích DRM nic netuší, tak se nebudou bránit nákupu hromady nových počítačů a domácí elektroniky jen proto, že jim v obchodě řeknou, že pro super kvalitní obraz a zvuk to prostě potřebují. Když si lidi museli koupit nové počítače kvůli WinXP, tak sice možná držkovali, ale udělali to. A když jim teď MS řekne, že si musí koupit nové graf. a zvukové karty, tak vůbec nezapochybují a půjdou je koupit.
Když si lidi museli koupit nové počítače kvůli WinXP, tak sice možná držkovali, ale udělali to. A když jim teď MS řekne, že si musí koupit nové graf. a zvukové karty, tak vůbec nezapochybují a půjdou je koupit.
Ano. A až potom budou chtít na novém drahém počítači s novým drahým systémem zkopírovat svůj první HD-DVD film a ono to nepůjde, to bude řevu! Osmdesát procent majítelů počítačů najednou nebude moct dělat to, co až dosud považovali za samozřejmé a vůbec se nad tím nepozastavovali. A právě tohle možná zlomí nahrávacím společnostem a Microsoftu vaz dřív, než si stačí uvědomit, co je vlastně trefilo. Veřejné mínění je roznese na kopytech a zbytky zadupe do prachu.
stejně nemaj žádnou šanci ... Žádnou! ;P
Nebo si snad bude takový přehrávač s mojí televizí "povídat" šifrovaně?Ano. Bez HDMI-HDCP si neškrtneš. A to zachycovat nepůjde (i když počítám, že se to podaří prolomit).
Tohle se nestane, protože kolem linuxu nejsou spotřebitelé pro trh zajímaví.To je nesmysl, HW potřebuje každý. A i když jsou uživatelu open source OS jenom jednotky procent (podle mě je to víc než uváděných 1-2 %, protože výrobci OS si ve svých statistikách s klidem Indiána přivlastňují dualbooty). A i 1-2 procenta znamenají desetimilióny stroju, výrobce HW kašlajících na DRM bude dostatek. Kór když bude výrobek levnější bez ztráty kvality pro zákazníka.
... a pak budou tučňáci, kteří neplatí nikdy za nic. A ti mají plno pirátského SW.??? Kromě toho, že je tučňák rychlejší, stabilnější a uživatelsky přítulnější, používám ho také proto, že mám všechen software, co potřebuju, stáhlý zdarma a legálně. Pirátský software nevedu a ani mu nefandím, na rozdíl od kopírování multimediálních dat, které podle mě nijak zvlášť amorální není (při těch cenách a obstrukcích, co jsou s originály).
Ale jaký je rozdíl mezi DVD a HD-DVD na běžném televizoru (kdo má doma plasmu nad 100" úhlopříčku, ať dá ruku nahoru ;o)) ???U nás to možná běžné není, ale v Americe už nejsou velké plazmové/LCD televize nijak neobvyklé. A u nás to nebude dlouho trvat. Jak dlouho trvalo, než začaly být LCD televize rozumně dostupné? Chvilku. A rozdíl v kvalitě je pak obrovský. Když jsem poprvé viděl HD signál, spadla mi čelist.
Chceme/potřebujeme prémiový obsah ? Ne.To si možná říkáš ty, ale naprostá většina lidí chce to "nejlepší", tj. to, na co vidí reklamu. Jakmile začnou být HD-DVD a Blue-Ray přehrávače a disky více dostupné, bude je chtít každý. Spotřební trh se neřídí podle těch, kdo si počítače staví sami doma, ale podle těch, kteří ho celý koupí v Dat-Artu společně s žehličkou a CD Best of Karel Gott.
Tento pristup je velmi patrny z cinnosti legislativy v USA v provonani k zbytku sveta, predevsim EU. Zarazi vagni a smirlivy pristup USA k MS a nekompromisni pristup EU , ale nejen EU viz Norske kroky proti iTunes apod..
Jestli byl velkou prekazkou integrovany prehravac a prohlizec. Jak muze dopadnout cely operacni system, ktery je postaven tak, ze znemoznuje tvorbu alternativnich prehravacu, nebot je sam vlastne takovym restriktivnim prehravacem.
Bud jste kamaradi USA nebo Vase data a informace muze Vas pocitac z nicehonic prestat zpracovavat.. Napriklad Vase bankovni, rizeni letoveho provozu, energetiku, nebo obranu?Takze ja ziju v klidu. Tim to USA s MS fakt pretapli a snad jim naopak muzeme podekovat za tak nezistnou a kolosalni podporu konkurencnich platforem.. Je skoda, ze se da cekat presun budoucnosti Linuxu na dalny vychod, ale radeji to, nez MS a USA..
A jeste jedna poznamka k ochrane medii.. :) za poslednich 30 let se zmenilo ukladani a prezentace dat k nepoznani.. Ja sam jeste mam doma 8mm kameru, pak VHC, DVD, ted nas cekaj novejsi techniky.. no a co bude za 10 let? Mozna to bude hromada zalob na poskytovatele autorskych prav, protoze jejich media uz nebude na cem precist a budou je muset vykupovat za plnou cenu zpatky. Dekuji
abclinuxu.cz není tím správným místem pro cracky
Zobrazit komentář
Tiskni
Sdílej: