Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Po roce opět chystáme Anketu o nejoblíbenější distribuci, a proto se chci zeptat, které distro by si podle vás zasloužilo svou vlastní kolonku pro zaškrtnutí. Na skladbu možností z minulého ročníku se podívejte na loňskou anketu.
Já uvažoval o doplnění PCLinux OS, protože už jsem párkrát v diskuzích zahlédl rozhořčené výkřiky jeho uživatelů, že mu není věnováno dost pozornosti. Naopak bych asi vyřadil Aurox, který už se asi moc nepoužívá.
Aby nedošlo k nedorozumění: samozřejmě bude možné uvést do připravených kolenek libovolnou distribuci, která nebude přímo v nabízeném seznamu. Ale rád bych ten základní upravil tak, aby obsahoval v současné době nejpoužívanější/nejoblíbenější distribuce, aby většině hlasujících stačilo jen zaškrtnout.
Takže: které distribuce byste do základní nabídky přidali a které z ní odebrali? Btw, flejmování nechme až pod anketu... tady stačí jen uvést konstruktivní poznámky k anketě, abychom pak mohli flejmovat k věci (a ne kvůli procedurálním blbinám).
P.S. Jak jsem slíbil, tak každý týden přibývá na stránku her jeden nový kvíz. Minule Strašlivé HTML tagy, tentokrát Doplňte...
Tiskni
Sdílej:
Já uvažoval o doplnění PCLinux OS, protože už jsem párkrát v diskuzích zahlédl rozhořčené výkřiky jeho uživatelůTakhle bych k tomu nepřistupoval. Na místo zaškrtávatelných by se měly dostat ty, které byly loni nejúspěšnější mezi nezaškrtávatelnými. Vždycky je větší ochota zaškrtávat než vypisovat kolonky. To znamená, že když se nevybere objektivně sada těch, co mají být zaškrtávatelné, budopu některé distribuce zvýhodněny. A třeba by šlo na požádání získat z distrowatche národní československá data.
Máte na mysli, že nehybný invalida pracuje s klávesnicí pomocí jazyka?
Jednoho takového člověka (bez rukou) jsem už s počítačem pracovat viděl. Na klávesnici se ovšem nepíše pomocí jazyka, ale pomocí tyčky, kterou drží v ústech.
Myslíma rovnou dvojnásobně, já chci editovat příspěvky !