Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
a na druhém běží XPTak na ten bych se zaměřil. Né že bych byl nějaký rasista
je uplne zdarma jen po aktualizaci vyskakuje reklamaA během aktualizace a občas při startu a občas když jenom děláš něco úplně jiného. FUJ FUJ a potřetí FUJ
Neni lepší něco se snortem?
Našli havěť z Tvý IP adresy nebo Tvýho portu/modemu/cojávim? Jak moc je to info o Tvym původu důvěryhodný?
Pokud jsi ještě s těma woknama nic neudělal, zapojil bych linuxovej stroj jako bridge a sledoval, co wokna posílaj. Výhoda dvou síťovek
Nebo mít managet switch co umí port monitoring, ale to má doma asi málokdoarpspoof?
Souhlasíte s tím, že nebudete (1) bez výslovného písemného oprávnění společnosti ICQ vytvářet ani používat jiný software než ten, který vám poskytla společnost ICQ nebo America Online, LLC. nebo jejich pobočka, k zadání vašeho čísla ICQ nebo hesla nebo pro získání přístupu ke službám ICQ
Stalo se to někomu taky?Stalo. Odvirovat, ohlásit, oni to opět zprovozní.
Windows na ICQ a Web ? to je zbytecny kram ne ?
Vidite kdybyste dbal na to ze je treba zalohovat zalohovat zalohovat .....
Tak by jste prohnily widle natah behem par minut pomoci dd znovu a bordel by byl pryc.
Takto se s tim budete parat pomoci nejakeho pochybneho SW (antiviry, antispyware ....).
Ztratite mnoho casu a nakonec s tim seknete a nainstalujete znovu (widle bych doporucoval neinstalovat). A tohoto vseho jste mohl byt usetren - vyzvy od UPC atd.
Takto se s tim budete parat pomoci nejakeho pochybneho SW (antiviry, antispyware ....).Osobně zastávám názor „jednou rootem, navždy rootem“. I když u widlí si člověk nemůže být jistý ani po čisté instalaci
Tiskni
Sdílej: