Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Koupil jsem v Alzasoftu dvě myši od Logitechu (BT-58), protože jsem s nimi spokojen a po dřívější špatné zkušenosti s Geniusem nedám na Logitech dopustit.
Bohužel již před nedávnem jsem nejaké kupoval a kvalita stála za H***o. Říkal jsem si, že budou asi falešné.. nyní jsem obdržel aktuální kousky.. ale co bych o tom povídal... obrázky napoví samy. na fotkách kde jsou vedle sebe je vždy napravo moje stávající myš, kterou považuju za pravou. Jinak je to ta opotřebovanější. Pokud byste si toho nevšimli, tak za povšimnutí stojí:
Tiskni
Sdílej:
mohl bys být příčinou toho, že si tu myš od nich koupí méně lidí.A to ma byt jako spatne? Ta mys vlevo je jednoznacne smejd od pohledu...
Důraz bych kladl na to "od nich".A ma byt? Tak nemaj prodavat smejdy, problem vyresen. Mimochodem naprosto nechapu ten spolek masochistu, co v Alzasoftu neustale nakupuje a pak jde pridat do internetovych diskusnich for dalsi prispevek na tema, jak s nimi dotycna firma opet pri reklamaci vybehla. Nekoupil bych tam ani podlozku pod mys.
"MADE IN CHINA" všichni moc dobře vědí jakým způsobem se tam vyrábíTo by me zajimalo, co vsichni moc dobre vedi. Ja to treba nevim.