Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Protoze sem otrla natura a dam na "starsi" a zkusenejsi, zkusil sem VIM. Urcite je to klasika a je to opravdu skvely editor. Priznam se ze jsem tedy dal na pany Satrapu a Kysilku.
Po dlouhé době jsem měl relativně volný den. Využil jsem ho že jsem naistaloval na notebook Acer 2313NLM, Freebsd. Všechno proběhlo normálně, žádný problém. Až na jeden, který zřejmě je hardwarový, nebo možná softwarový.
Tak si tu čtu ten hlahol kolem pana Plešingera. Musím říci, že jsem docela překvapený jací jste většinou citlivky. Někdo má trochu jiný názor a už jste ochotni v něm vidět nepřítele lidstva a linuxové komunity.
Pořídil jsem si na netu OpenBSD. Všude to vychvalovali. Tak jsem neodolal a stáhnul a nainstaloval. Napsalo mi to že , "successfull". Radoval jsem se, jaký že jsem to pašák. Ne dlouho. Chtěl jsem to spustit a při rebootu to vypsalo, že to hledá televizní kartu a nic. Už jsem se tam nedostal. Jo jo těžkej život
Vcera jse tady horoval pro Linux a FreeBSD. Samozrejme jsem projevil nadseni, ktere me neopustilo za ty tri roky kdy se pro mne Linux stal zdrojem zabavy a pouceni. Ale chci rici, co jeste jineho pro mne tento fenomen znamena
Takze jsem se rozhodl, ze prispeji se svoji troskou do flamu, ktery tu sem tam bezi. Myslim si ze ti co si porad stezuji jak vyvojari nemysleji na to ci ono by meli byt, odsouzeni k trvalemu pouzivani woken. Rikam to proto ze jsem sve pritelkyni, ktera me povzbuzovala v mych linuxivych zacatcich slovy: " Stejne se to nikdy nenaucis jako ti mladi", nakonec naistaloval Mandrake 10.1. Pred rokem. Od te doby ji nic nespadlo. Je fakt, ze na tom pouziva pouze Mozillu, Xmms a nekdy Gqview
Jsem starik a mam v oblibe FreeBSD, Slackware a Debian. Vyzkousel jsem Mandrake od 9.0 az do 10.2. Fedoru. Aurox, Suse a jine ruzne distribuce. PC jsem si koupil v ve svych padesati letech. Byl na nem windows95. Votresny cas. Ale nezoufam. Na Linuxu a BSD se mi zamlouva, ze se musim vsechno naucit, ze me to nuti myslet a jsem rad, za linuxova komunita trva na hledani v manualech. Dokonce jsem se kvuli tomu musel naucit anglicky.