Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Pocitac (notebook) nevypinam vubec. A kdyz se nekdy stane (1- 2x do roka) tak mam hruzu ze uz nenabehne BIOS a budu v pr***i.
1. Prostě to VYRVAT ZE ZDI!Tak jsem to právě zkusil a moc to nefunguje... akorát trošku pohasl displej a zhasla kontrolka... asi to mam rozbitý. Ale jinak nevypínám. Na nějakém čudlíku v péči acpid mám suspend do ram a na vypínači mám spustění swsusp (na disk).
Proc by strceni sroubovaku do rozvodne skrine v elektrarne melo vyhodit doma pojistky? To prece nedava vubec smysl.
Myslím, že kdyby byl v té správné rozvodně, tak se k drátu ani nepřiblíží na konktakní vzdálenost...
trošku = cca 1000-3000x
To není zas tak strašné.
Zkratovani rozvadece nekde v elektrarne by vyhodilo nejake pojistky/jistice v elektrarne, rozhodne ne pojistky/jistice u tebe doma.
su
v shellu, zadat heslo, pak prikaz na update (to ale tak dela urcite vic lidi, kterym se libi shell). Kde je problem si do openbox menu dat shutdown (a predem ho sobe povolit v konfiguraku)?#!/bin/bash sed -n 's|^processor[\t ]*:.*|nice yes > /dev/null \&|p' /proc/cpuinfo | sh sleep "$1" killall yesMíň to zatěžuje systém a topí to taky naplno
I tak mi to jde proti srsti. Pokud se na to nechci sshovat, tak je to uplne stejne jako STR ...
To jsem myslel tim "sshovat" :)
WoL z routeru...
Když máš doma 4PC?
rocne je to uz celkom palka, mohol by si si kupit novu, nenazratu grafiku a jej vypinanim by si usetril este viac penazi, za ktore by si si kupil este nenazranejsiu grafiku a...
Neplatím a v budoucnu nebude vadit. Lidi by si měli uvědomit, že u žravýho PC to představuje tak 400 Kč měsíčně.
Mno ony ty 4 stovky nejsou až tak málo.. Jestli to platí rodiče tak tě chápu, asi si toho ani nevšimnou že 50% jejich účtu za elektřinu je za jeden hučící počítač :-P pro srovnání třeba v praze je to téměř na plnocenné měsíční jízdné do MHD.
V Olomouci je za to čtvrtletní studentské jízdné. ~_^ (Ale třeba u nás by se čtyři stovky v pohodě ztratily v účtu za elektřinu.)
V Prostějově za čtyřměsíční
E = 1 * (3E06^2) J E = 9 TJ E[TWh] = E/3600 E = 2.5GWh cena = (E/1000)*5 cena = 12 500 000 ,-Mno pořád mi tam něco nesedí.. Můžete mi to prosím někdo opravit? Mám takový neklidný pocit že ve hmotě je energie víc.. snad 25TWh na kilogram? Jsem fyzik na baterky ach jo
1 kubík = 1 tuna = 1000 kg c = 300000km/s = 300 000 000 m/s E=1000*(3*10^8)^2 E=9*10^19J 1 J = 1 Ws 1 Wh= 3600 Ws 1 kWh = 3.6MWs cena = (9*10^19 / 3600000)*5 cena = 1.25*10^14 KcSamozřejmě by efektivita takového konvertoru hmoty nebyla moc velká.
Notebook zere fakt malo. Desktop bych si nedovolil mit furt zapnuty.
Vypíná se jen při výpadku elektřiny? On někdo počítače vypíná snad účelně!?
shutdown -h 90... a za zvukov jazzu idem obyčajne pred polnocou spať...
Záleží na tom, co zrovna dělám. Když je toho moc, tak se hibernuje na disk, když je toho obstojně, tak se vypíná. Výjimkou je jen změna lokace vrámci openspacu — v tom případě se hibernuje do RAM.
poweroff
su halt
.
echo disk > /sys/power/state
. Vy vypínáte?
Z hlediska hardware je obvykle suspend to disk ekvivalentni vypnuti. Takze v tom seznamu zpusobu jak vypnout pocitac by mohl byt take bod: pomoci 'echo disk > /sys/power/state'
.
mplayer * && ~/vypni
A ak si to rozmyslím, stačí zlikvidovať mplayer pomocou Ctrl+C. Suidnutie skriptu akosi nefungovalo, preto ten "program".
sudo
. Pak není problém spouštět privilegované příkazy (např. shutdown
) pod běžným uživatelem.
sudo
se ptá na heslo. Imho ale není nic proti ničemu pustit si hudbu pod rootem ne?
sudo si mozes nastavit tak, aby sa na heslo nepytalo a namiesto
sudo skript
mozes mat v skripte
sudo prikaz ...
takze mozes ten skirpt pustat pod normalnym uzivatelom a nie pod rootom.
A kralyk bude častěji číst manuálové stránky.
Imho ale není nic proti ničemu pustit si hudbu pod rootem ne?O hudbu nejde. Jde o to, že spuštění skriptu je neatomické a někdo může zatím podvrhnout jiný skript. Prostě někdo může poté, co jádro detekuje, že jde o skript a jaký interpret má spustit, nahradit původní skript jiným a spustit si s právy roota, co je mu libo.
suid na skript jde, v případě suidperlu to dokoce i k něčemu je
Normalne: Start -> Vypnut
ty vypinas startem? ;-)
Tiskni
Sdílej: