Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
ale nekupem sa (vo vani, plavaren/bazen nepocitam) uz asi 2 alebo 3 roky, nakolko byvam v rodinnom dome a tam je iba urcite ohranicene mnozstvo teplej vody pre viac ludi, takze sa iba kazdodenne sprchujem.
A ... napadá mě - možná je mi blbě kvůli tomu, že se koupu výhradně v neděliTaková otázečka: V ostatní dny se sprchuješ nebo je neděle tvým výhradním očistným dnem ?
já osobně se sprchuji, je to zdravější a levnější.... a hygienickejsie - pravda iba vtedy, ak sa clovek nekupe ako japonci, ktori do kupela vstupuju az po dokladnom (niekedy viacnasobnom) osprachovani a umiti. nechapu nas europanov, ako sa mozeme kupat "vo vlastnej spine".
> já osobně se sprchuji, je to zdravější a levnější. No kdyz jsem videl, jak dlouho jsou nekteri lide schopni se sprchovat, tak bych si s tim 'levnejsi' v plne obecnosti nebyl zas tak jist.Ak sa dodrziava pravidlo Oplachnutie - Namydlenie - Splachnutie tak to cele trva max. 3 - 5 minut a lacnejsie to v tom pripade je. Aj ked som zazil ludi ktori sa vazne sprchovali cez 10 - 15 minut....
Jj, pustit za dveřma koupelny muziku a bylo to
, čas příjemně utíkal. Teď už nee, proces volá. Výjimečně. To radši do sauny.
. já osobně obvykle aplikuju namočit-namydlit-spláchnout, nerad plejtvám časem na nějaký zdlouhavý máčení
Mívám vyšší tlak, možná to bude tím?Moze, nemusi, ale na vyssi tlak zvysenie okolitej (a zaroven vnutornej) teploty vplyva, preto sa neodporuca ludom s vyssim tlakom zdrziavat sa v saunach napr.....
Přijde na to, jak je velká místnost s vanou, jak je v ní teplo a vlhko a jak tepelně odizolovaná od okolí.
Pak příliš teplá voda ...
Já se spíš sprchuju, nohou zacpu špunt a vodu nastavuju proměnlivě, jako správná vodní myš. Tedy zarazilo mne, že by se někdo sprchoval (koupal) jednou teplotou vody.
Jo, pojem "je mi špatně" je moc obecný. Mžitky, potíže s dýcháním, závrať?
Ale zalezi na cloveku. Znam lidi, co vylezou po tydnech z lesa a muzes s nimi jet vytahem bez nebezpeci uduseni. Znam ale takylidi, cose sprchuji dvakrat denne a pobyt v jedne kancelari s nimi je dost desivym zazitkem...
To je prostě nechutné...
Já bych se sprchoval klidně hodinu (na kolejích vodu neřeším
). Jo a vlasy mi bohužel ubývají, dlouho jsem si namlouval, že to je jen zdání, ale není.
Moje dlouhé vlásky půjdou brzy nakrátko, není jiná možnost. Háro jaké má můj oblíbenec Devin Townsend bych opravdu nechtěl.
I když takhle plešatej doufám nebudu dřív než tak za deset let, snad i déle.
), neni tak zla, ja tu vodu i piju.
Chlór je pěkné svinstvo, vysouší pokožku a u nás s ním nešetří.To mi povídej, z kohoutku tu teče tak kyselá voda, že když v ní umyješ pocínovanou desku plošných spojů, tak stihne během deseti minut zkorodovat.
(Mně se stává to samé.)
Tiskni
Sdílej: