Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
nikdy nebudu mít tak dobrý mejl jako mám od Google, nikdy nebudu mít tak dobré fotoalbum jako je Flickr. Ale i tak do toho budu muset investovat nezanedbatelný čas.Hmm, jako webmail mi stačí Roundcube, spam filtr mi funguje stejně dobře (Spamassassin) a těžké na nastavení to celé nebylo...
Tak nejaky ten web u hostingu ma uz kdekdo, stoji to treba 50 Kc mesicne, ale co, usetrit se to da zase nekde jinde. Pravidelne zalohovani tam je taky v cene.
Problem spis vidim v rychlosti kopirovani, hlavne upload na ten server. Kdo nema zrovna 4 Mbit linku se 2 Mbit uploadem, tak muze zalohovat akorat tak mensi soubory, pokud nechce cekat pokazde pul hodiny. Zalohovat fotky pri hodne pomalem uploadu se mi teda vubec nechce, to radsi budu vypalovat.
To pro vetsinu lidi taky neni reseni. Server stoji ve vyprodeji min. 15 tisic. Da se to jasne resit i "normalni" bednou, ale ta spotreba je znatelne vyssi, cili nechavat to bezet non-stop si vetsina lidi dovolit nemuze, to uz se tady na abc taky resilo, vyleze to v pohode mesicne na 200 Kc jen za elektrinu.
Tiskni
Sdílej: