Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Tak jsem přítelkyni na notebook nainstaloval Ubuntu. Není z toho dvakrát nadšená, ale je to "dočasné řešení" po havárii disku, než seženeme instalačku Windows (pochopitelně má OEM licenci).
Dal jsem jí Ubuntu, protože ho dobře znám a úspěšně používám. Je to verze 8.04, protože jádro 2.6.27 z Intrepidu se na jejím HW nějak pochybně zasekávalo (vždy pomohl stisk jakékoliv klávesy).
Vše potřebné jí funguje: Firefox, KTorrent, AmaroK, Krusader a mplayer.
Problém je, že její stará Toshiba je docela pomalá, je tam jen ¼ GiB paměti, což na moderní distra není mnoho. Ostatně ani ty WinXP tam díky antiviru (který si nechce nechat vymluvit) neběhaly kdoví jak rychle.
Takže jsem koukal, jak bych mohl tu africkou potvoru urychlit. Základem je odstranit tracker
, ten by byl schopen celý systém dokonale vytrashovat. Pak jsem odstranil avahi
, protože v naší domácí síti není nic zajímavého. Jednou se jí začal cukat oblíbený seriál a já koukal, že běží update-db
, takže mlocate
šlo taky z disku.
No a co dál? Možná si všimnete, že používá KáDEčkové programy pod GNOME. To je zdroj jisté neefektivity, ale co s tím? Osobně preferuji GNOME a myslím, že je lepší i pro ni. Ale zase některé programy používající Qt mají navrch.
Tiskni
Sdílej:
Takže jsem koukal, jak bych mohl tu africkou potvoru urychlit. Základem je odstranit tracker, ten by byl schopen celý systém dokonale vytrashovat. Pak jsem odstranil avahi, protože v naší domácí síti není nic zajímavého. Jednou se jí začal cukat oblíbený seriál a já koukal, že běží update-db, takže mlocate šlo taky z disku.
No to sis teda pomohl.
No nevím. Na Mandraku jsem začínal, ale přechodem na Sarge jsem si polepšil.Mandrake? Pravěk? Nechce ještě někdo třeba nadhodit porovnání z přechodu z Windows 3.11 na OS2?
Nedávno jsem zkoušel live cd a hodilo to jakousi chybovou hlášku hned po náběhu, instalační program mě taky nenadchnul.Včera jsem si vyzkoušel VW Tuareg, hned při rozjezdu mi to chcíplo, spotřeba mně taky nenadchla...
Celkem pochybuju, že bych mi Mandriva fungovala lépe a rychleji než bubuntu.Tak tenhle vtip se fakt poved, +1
To distro nikdy nevynikalo spolehlivostí.Další vtip???
používat Rhythmbox, Nautilus (určitě nepotřebuje Krusader) a KTorent??? Transmission je dost dobrá náhrada... když nebude stačit, tak Deluge..
imho stačilo, tam neinstalovat ty programy a zůstat u toho co Ubuntu nabízí v základu, jsou to programy odzkoušené a funkční..
Rhythmbox ->Exaile?
Taky bych se na takovem železe přimluvil za XFCE. No a ten browser by mohl byt treba Epiphany. Ten je v GTK+ a myslim, ze take pouziva webkit jako Arora.
Epiphany se da zkompilovat s webkitem, ale zatim porad pouziva jako default gecko.
Ještě jednou uslyším o Epiphany a WebKitu, tak už snad někoho ukamenuju. Sám jsem to zkoušel(Epiphany z CVS a NightlyBuild WebKitu) a ještě jsem se rád vracel zpět ke Gecku. Snad bych měl upozornit znovu na tento příspěvek.
Špatné instalační médium? Zkontroloval jsme kontrolní součty? Zkuste instalovat přes netinstall variantu, pokud je připojení během instalace dostupné, je to imho nejlepší varianta.
Ten antivir na XPčka bych jí určitě nevymlouval.
Ktorrent -> Deluge
Amarok -> Exaile
Za krusader jsem náhradu ještě nenašel.
Hmm, beru _dost_ paměti jako základ, s tim jsem vždy zatim fungoval na _slabym_ železe, v porovnání s tím, jak rostou nároky. Tak mam 2GB RAM a 1,5GHz CeleromM (family 6/model 13). A čekam, že mi řádově pět let vydrží, hlavně díky velikosti paměti. Takže když do tý Toshiby narvou hafo paměti, tak nemusí snad upgradovat kolik let taky?
Možná by se vám mohlo hodit u-lite.org.