Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dnes som v rámci oného znovu dorazil na úvodnú stránku matfyzáckej wiki. Niečo sa mi na tej stránke nezdalo. Ten úvodný design som navrhol už dosť dávno, keď som mal ešte starý notebook (a ten ešte starší diplay). A potom som prišiel na to, čo tam je divné
Určite sa nájde niekto kto by v diskusii napísal "to je normálne" (a určite aj napíše), ale takúto fatálnu chybu by skrátka človek nečakal. O čo ide: na stole mám dva LCD (viď zápisok o xinerame :o)), jeden interný notebookový, druhý externý acer - ktorý vraj mal mať slušne farby (a vlastne aj má, až na toto). Na jednom sa farby na tej stránke zobrazujú len trochu zle, na druhom úplne zle. Správne by to malo vyzerať (a tak to vyzeralo na tom starom notebooku - preto som to tak spravil ) takto (extrémne farby, samozrejme - aby bolo jasné čo má kde byť... ozajstné farby sú vo veľmi svetlých odtieňoch):
Najhoršie je, že sem nemôžem dať ani screenshoty (nečakane) ani zábery z foťáku (medzery medzi pixelmi, moiré a tie farby tiež nie sú práve realistické... plus upravujem to znovu na tých istých monitoroch takže hodnota výsledných fotiek by aj tak asi bola nulová :o)), ako to vyzerá u mňa. Takže to popíšem (farby píšem v smere čítania latinky):
Do úvahy prichádzajú chyby:
Poučenie do budúcna: ak človek chce mať na webe (o.i.) správne zobrazenie farieb, nemá pri ich zadávaní spoliehať na spodné 2 bity... Alebo používať staré LCD :o)
PS: Všimli ste si, že človek na abc-čku nemôže napísať xhtml-validný kód?
Tiskni
Sdílej:
... a pak sem se podival poradne a vsimnul sem si ze tam naky barvy vskutku jsou