Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Namely, “I will give you free web hosting and some PHP doodads and you get spying for free all the time”. And it works. That's the sad part...Přesto jsem zřejmě zmrdy z FB permanentně šmírován všude, kde jsou na stránce poházeny prvky z FB. Mám chuť nastavit na firewallu "zahodit spojení z/do facebook.com". Ideálně v kombinaci s Ad-block filtrem v prohlížečích. Jen nevím, jak to vysvětlím mé přítelkyni, které bohužel FB nevymluvím....
Tiskni
Sdílej:
“What are the differences between Mark Zuckerberg and me? I give private information on corporations to you for free, and I’m a villain. Zuckerberg gives your private information to corporations for money and he’s Man of the Year.”"Julian Assange" (vtip)
Oddělenými uživatelskými účty to začíná a oddělenými ložnicemi to končí... Když jsme u těch účtů, je potřeba mít oddělený nejen uživatelský, ale taky bankovní.Mám obavu, že oddělenými ložnicemi by to u nás skončilo, pokud bychom se snažili používat společný uživatelský účet.
*.facebook.com/* *.facebook.net/* *.fbcdn.net/* *.fbcdn.com/*a když někdo bude potřebovat na Facebook, ať použije jiný prohlížeč (a co nejdřív ho zase vypne). Případně můžeš udělat na ploše zástupce „Facebook“ – která ten prohlížeč pustí. Prostě brát Facebook jako zvláštní aplikaci a netahat si to do prohlížeče.
a uz to jedno nebude.bude.
(a navic mam sdilenou ipA k tomu logy z flow u providera, vím, znám, pro několik ISP pracuju. Ale jinak moc díky, že zůstáváš za IP sdílenou s dalšími lidmi. Díky takovým jako ty jsem svého ISP ukecal na /28 rozsah.)