Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »pokud používá issue tracker, tak Trac, Bugzillu, případně SourceForgeAnebo třeba Mantis. Bugzilla je uživatelsky nepřívětivá a SourceForge zase šíleně pomalý (aneb "nesnáším AJAXové chrlení!").
zase při psaní nevidím možnost formátování textu (tučný, nadpis apod.)Možná to opravdu neumí (verze 1.1.x v tomto ohledu neznám, používám stále ještě 1.0.x).
nevím, jestli lze propojit se systémem pro verzování kódu (VCS, např. SVN).Umí CVS a SVN. A obecně to není žádné ořezávátko (features).
A vůbec, Dejve, když tu ze čtenářů taháš jejich znalosti, napiš sám své zkušenosti s SCM a RT systémy, byť jen z pohledu uživateleBT systémy mi přijdou tak nějak všechny stejné - všechno to má nějaké políčko pro nadpis, popis a stav, možnost přiložit soubor a označit jako duplikát a při změně mi to pošle email. Zbytek mi nějak splývá a rád bych, aby přestal.
Z bzr jsem se vše potřebné o tvorbě, větvení a merge kódu naučil za odpoledneJá právě uvažuju, že bych se měl nějaký podobný systém naučit používat. Zrovna Bazaar se mi líbí. Nemůžu ho samozřejmě posoudit podle technické kvality, když těmto systémům nerozumím, ale třeba dokumentace vypadá dost přívětivě, takže by opravdu nemuselo být těžké naučit se s podobným systémem pracovat... Mimochodem, používáte takové systémy i pro osobní potřebu (kód, na kterém děláte jen vy)?
(zatím používám darcs)V duchu nadpisu se zeptám: proč darcs a proč zatím?
GIT to rozhodně nebude, to je typický Linusův rychlokvašákPodobně jako Linux, že?
Takže přemýšlím, GIT to rozhodně nebude, to je typický Linusův rychlokvašákTo se pozná jak?
Já bych to řekl takhle - co Linus dělá dobře dělá, kritika se nepřipouští.
GIT to rozhodně nebude, to je typický Linusův rychlokvašákTohle ale není kritika, to je plácnutí do větru. Teď už jste se pokusil alespoň něco napsat, ale je to poněkud zmatené – pod slovním spojením „je to typický Linusův rychlokvašák“ si rozhodně nepředstavím, že to není multiplatformní. Pak píšete, že na VCS je důležitá koncepce, ale dál kritizujete jenom nemultiplatformnost, což s koncepcí VCS nijak nesouvisí. Nikdo netvrdí, že co LInus dělá dělá automaticky dobře, ale když vy si myslíte, že co Linus dělá, dělá automaticky špatně, je dobré to do komentáře jako důvod proč odmítáte GIT napsat, aby si ostatní zbytečně nemysleli, že máte nějaké technické argumenty, a snažili se o tom s vámi diskutovat.
Mel bych dotaz k tomu Mantisu:
Jak je na tom z podporou cestiny?
Je jednodussi ci prehlednejsi nez Bugzilla? Jde mi o to, ze bych potreboval neco, ehm, pro lidi, kteri se PC spise boji :)
Kdyz jsem zkousel Bugzillu, prijde mi dobra, az na to, ze je silene neprehledna. Vzdy mi trva nekolik minut, nez najdu pozadovanou vlastnost. Nevim, jak by se na to tvarili lide, od kterych potrebuji reportovat bugy, nove featury, atd.
Jak je na tom z podporou cestiny?Docela dobře. Překlad není kdovíjak dokonalý, ale ujde to.
Je jednodussi ci prehlednejsi nez Bugzilla?Jednodušší asi ne, má více funkcí. Ale přehlednější určitě a ovladatelnější bez diskuse. Kdyžtak tady je demo aktuální verze.
Nevim, jak by se na to tvarili lide, od kterych potrebuji reportovat bugy, nove featury, atd.Já při každém pokusu použít Bugzillu přemýšlím, jestli patřím do Bohnic já nebo tvůrce Bugzilly.
Já při každém pokusu použít Bugzillu přemýšlím, jestli patřím do Bohnic já nebo tvůrce Bugzilly.To je jednoduché. Na začátku práce z Bugzillou mám vždycky pocit, že tam patří tvůrce Bugzilly. A když už začínám vážně pochybovat, jestli bych se tam neměl vydat sám, radši práci s Bugzillou ukončím…
Tiskni
Sdílej: