Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Tiskni
Sdílej:
pokud používá issue tracker, tak Trac, Bugzillu, případně SourceForgeAnebo třeba Mantis. Bugzilla je uživatelsky nepřívětivá a SourceForge zase šíleně pomalý (aneb "nesnáším AJAXové chrlení!").
zase při psaní nevidím možnost formátování textu (tučný, nadpis apod.)Možná to opravdu neumí (verze 1.1.x v tomto ohledu neznám, používám stále ještě 1.0.x).
nevím, jestli lze propojit se systémem pro verzování kódu (VCS, např. SVN).Umí CVS a SVN. A obecně to není žádné ořezávátko (features).
A vůbec, Dejve, když tu ze čtenářů taháš jejich znalosti, napiš sám své zkušenosti s SCM a RT systémy, byť jen z pohledu uživateleBT systémy mi přijdou tak nějak všechny stejné - všechno to má nějaké políčko pro nadpis, popis a stav, možnost přiložit soubor a označit jako duplikát a při změně mi to pošle email. Zbytek mi nějak splývá a rád bych, aby přestal.
Z bzr jsem se vše potřebné o tvorbě, větvení a merge kódu naučil za odpoledneJá právě uvažuju, že bych se měl nějaký podobný systém naučit používat. Zrovna Bazaar se mi líbí. Nemůžu ho samozřejmě posoudit podle technické kvality, když těmto systémům nerozumím, ale třeba dokumentace vypadá dost přívětivě, takže by opravdu nemuselo být těžké naučit se s podobným systémem pracovat... Mimochodem, používáte takové systémy i pro osobní potřebu (kód, na kterém děláte jen vy)?
(zatím používám darcs)V duchu nadpisu se zeptám: proč darcs a proč zatím?
GIT to rozhodně nebude, to je typický Linusův rychlokvašákPodobně jako Linux, že?
Takže přemýšlím, GIT to rozhodně nebude, to je typický Linusův rychlokvašákTo se pozná jak?
Já bych to řekl takhle - co Linus dělá dobře dělá, kritika se nepřipouští.
GIT to rozhodně nebude, to je typický Linusův rychlokvašákTohle ale není kritika, to je plácnutí do větru. Teď už jste se pokusil alespoň něco napsat, ale je to poněkud zmatené – pod slovním spojením „je to typický Linusův rychlokvašák“ si rozhodně nepředstavím, že to není multiplatformní. Pak píšete, že na VCS je důležitá koncepce, ale dál kritizujete jenom nemultiplatformnost, což s koncepcí VCS nijak nesouvisí. Nikdo netvrdí, že co LInus dělá dělá automaticky dobře, ale když vy si myslíte, že co Linus dělá, dělá automaticky špatně, je dobré to do komentáře jako důvod proč odmítáte GIT napsat, aby si ostatní zbytečně nemysleli, že máte nějaké technické argumenty, a snažili se o tom s vámi diskutovat.
Mel bych dotaz k tomu Mantisu:
Jak je na tom z podporou cestiny?
Je jednodussi ci prehlednejsi nez Bugzilla? Jde mi o to, ze bych potreboval neco, ehm, pro lidi, kteri se PC spise boji :)
Kdyz jsem zkousel Bugzillu, prijde mi dobra, az na to, ze je silene neprehledna. Vzdy mi trva nekolik minut, nez najdu pozadovanou vlastnost. Nevim, jak by se na to tvarili lide, od kterych potrebuji reportovat bugy, nove featury, atd.
Jak je na tom z podporou cestiny?Docela dobře. Překlad není kdovíjak dokonalý, ale ujde to.
Je jednodussi ci prehlednejsi nez Bugzilla?Jednodušší asi ne, má více funkcí. Ale přehlednější určitě a ovladatelnější bez diskuse. Kdyžtak tady je demo aktuální verze.
Nevim, jak by se na to tvarili lide, od kterych potrebuji reportovat bugy, nove featury, atd.Já při každém pokusu použít Bugzillu přemýšlím, jestli patřím do Bohnic já nebo tvůrce Bugzilly.
Já při každém pokusu použít Bugzillu přemýšlím, jestli patřím do Bohnic já nebo tvůrce Bugzilly.To je jednoduché. Na začátku práce z Bugzillou mám vždycky pocit, že tam patří tvůrce Bugzilly. A když už začínám vážně pochybovat, jestli bych se tam neměl vydat sám, radši práci s Bugzillou ukončím…