Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.
Updatoval jsem na Firefox 1.5 z předchozí verze 1.0.6 (nebo 7?). Vyzkoušel jsem binární balíčky (mozilla-firefox-bin) i kompilovaný mozilla-firefox. Věc si vyžádala přechod na nové GTK+ poháněné Cairem.
Opravdu jsem čekal velká vylepšení, a i Cairo se zdálo být slibné. Bohužel.
Firefox mě hodně zklamal, je mi to až líto. Když chci kliknout ně nějaké tlačítko na Seznam.cz, odezva je >1 sekunda. Když jdu na Aktualne.cz, tak mám pocit, že právě surfuju na nějakém Pentiu 1. Nedá se tam vůbec hnout.
Při otevírání složité a dlouhé stránky (dokumentace GTKmm generovaná Doxygenem) se na dvě vteřiny zasekne.
Nejsem odpůrcem Firefoxu, v minulosti jsem mě Opera mnohokrát naštvala. Ale když se při loadování většího Java appletu zasekne na 15 minut až nekonečno, když se zahltí na Flashově založeném webu....je to zlé.
A proč se tyto problémy projevují zase jen v linuxové verzi? Nebudu raději uvažovat, jen bych podporoval flame.
Protože se mi líbí idea multifunkční aplikace jako Mozilla, přecházím zpět k Opeře. Mozilla by byla dobrá, ale naděje vkládám až do SeaMonkey. Mozille chybí některé podstatné funkce jako je uninstall pluginů (a Uninstaller plugin moc spolehlivě nechodí) a mnoho pluginů mi navíc Mozillu poměrně rozházelo.
Na závěr to, co mi Firefox včera udělal, když jsem dal otevřít nový panel.
Prosím, zkuste diskutovat bez flame a bez výkřiků jako je "OblíbenýBrowser rulezzz".
Tiskni
Sdílej:
Kde? Jak?To uz je s tebou tak zly? Nastaveni > Nastavit Konqueror > chovani na webu > otevirat odkazy do tabu misto do noveho okna ... tak nejak se to tam primo jmenuje.
Konqueror jsem zkoušel, byly mi tam nesympatické věci jako je: middle button otevírá do nového okna (ne tabu), které neumím přenastavit.Heh, takhle jsem to neměl nastavený ani defaultně...
výkon má podobný OpeřeTo teda nemá. Porovnávat Konqu'a s takovým hnusem, Operou.
portupgrade -frR firefox
a pohoda (rychlost vykreslovani je afaik rychlejsi), dokonce je rychla odezva na vyrazne bugy v menu a panelech, takze zatim to vidim dost pozitivne. Operu nemusim nejak mi nesedla a Qt nemam rad, takze ... ;)
Některé weby (třeba AbcLinuxu) mají brutálně kostrbaté fonty, jiné jsou OK.To jsou asi tvoje standardni Sans fonty (v prohlizeci, v gtk ci tam nekde), jelikoz ABCLin fonty jako jeden z mala webu nema fonty natvrdo definovane.
všechny grafický browsery by měly ve výchozím nastavení produkovat úplně stejnej výsledekHahaha, ted se jeste shodnout na tom, JAKEJ stejnej :P
a nějaký podtrhávání by si měl vyřešit buď autor webu,Proboha. Neco jako vynucovani umisteni, kde se mi ma otevrit link? Autor webu ma definovat hyperlink, to by melo bejt vsechno.
nebo pak případně uživatel vlastním nastavením na míru svejm požadavkům.Vzdyt takhle to je. Aspon u tech prohlizecu, ktery pouzivam (Opera, Konqueror, Firefox).
Hahaha, ted se jeste shodnout na tom, JAKEJ stejnej :PTo je samozřejmě problém, nicméně na něco by se asi přijít dalo. Minimálně by se určitě daly dohodnout parametry velikostí fontů a třeba to zobrazování odkazů.
Proboha. Neco jako vynucovani umisteni, kde se mi ma otevrit link? Autor webu ma definovat hyperlink, to by melo bejt vsechno.Co s tim má co dělat to, kde se mi otevře odkaz? Já mluvim o podtrhávání odkazů, o jejich barvě atd. To si samozřejmě může autor vyřešit jak chce. Ale výsledek by podle mě měly všechny prohlížeče ukázat stejnej a ne, že Gecko-based prohlížeče odkaz podtrhnou a KHTML-based prohlížeče ho ukážou tučně, když autor kódu věří defaultnímu nastavení dle specifikace.
Vzdyt takhle to je. Aspon u tech prohlizecu, ktery pouzivam (Opera, Konqueror, Firefox).Neni. Můžete si všechno nastavit, to ano, ale default neni všude stejnej. To je to, co se mi nelíbí.
Minimálně by se určitě daly dohodnout parametry velikostí fontůV zavislosti na cem? Na rozliseni, na DPI, nainstalovanych fontech?
a ne, že Gecko-based prohlížeče odkaz podtrhnou a KHTML-based prohlížeče ho ukážou tučně, když autor kódu věří defaultnímu nastavení dle specifikace. Můžete si všechno nastavit, to ano, ale default neni všude stejnej. To je to, co se mi nelíbí.Kdyz bude default vsude stale stejnej, spousta lidi pak vubec neobjevi, ze existuje neco jineho. Tvuj problem se relativizuje, kdyz budes pouzivat stale "default" prohlizec ;) popr. "default" distribuci (at si zvolis jakoukoliv). Myslim si, ze narky na chybejici "default" nastaveni v Linuxu obecne opomijeji, ze Linux je jen urcitou shrnujici kategorii mnoha ruznych "systemu" (distribuci). Asi to trochu brzdi marketing a propagaci "znacky Linux", ale treba mne se zrovna libi, ze si mohu zvolit "default", jaky JA chci, tj. distribuci a prohlizec, ktere se prave chovaji JINAK nez ty druhe.
V zavislosti na cem? Na rozliseni, na DPI, nainstalovanych fontech?Například právě na tom.
Kdyz bude default vsude stale stejnej, spousta lidi pak vubec neobjevi, ze existuje neco jineho. Tvuj problem se relativizuje, kdyz budes pouzivat stale "default" prohlizec ;) popr. "default" distribuci (at si zvolis jakoukoliv).Myslim si, že tohle je nesmysl. Pokud to někdo neobjeví, nepotřebuje to a naopak, pokud to někdo potřebuje, okamžitě to najde. Existuje Nápověda, existuje hromada další dokumentace a pokud uživatel nedokáže ani jedno používat, měl by mít ruce připoutaný k opěradlu.
Myslim si, ze narky na chybejici "default" nastaveni v Linuxu obecne opomijeji, ze Linux je jen urcitou shrnujici kategorii mnoha ruznych "systemu" (distribuci).Já jsem teď neměl na mysli Linux jako celek, ale konkrétně prohlížeče. Tam mám tenhle názor. Podle mě se dá najít nějaká obecná "norma", jak by se co mělo zobrazovat, třeba i blbym průzkumem veřejnýho mínění. U Linuxu tohle podle mě nejde. Nejde prohlásit, že tahle struktura /etc, tenhle balíčkovací systém, tahle sada klikacích nástrojů a tahle kombinace všeho softwaru je ta správná. Proto máme na výběr.
Asi to trochu brzdi marketing a propagaci "znacky Linux", ale treba mne se zrovna libi, ze si mohu zvolit "default", jaky JA chci, tj. distribuci a prohlizec, ktere se prave chovaji JINAK nez ty druhe.Já proti volbě nic nemám, ale konkrétně u prohlížečů mám prostě pocit, že zobrazovaní stránek by neměl bejt ten rozdíl, podle kterýho si vyberu, co budu používat.
<BUTTON OnClick='submit();this.disabled=true;'>Vyber</BUTTON>bohužel nejde použít, neb jakmile se v javascript bloku kdekoli vyskytne pokus o disable tlačítka, tak se nesubmitne ani poprvé.
about:buildconfig
--enable-application=browser --disable-accessibility --disable-debug --disable-freetype2 --disable-installer --disable-jsd --disable-pedantic --enable-static --disable-tests --enable-default-toolkit=gtk2 --enable-plaintext-editor-only --disable-shared --enable-strip --enable-svg --enable-xft --enable-canvas --enable-official-branding --disable-mailnews --disable-calendar --disable-xinerama --disable-composer --enable-update-packaging --enable-extensions=default,xforms,schema-validationZkuste srovnat vaše nastavení a skompilovat sám (návod)