Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Kde? Jak?To uz je s tebou tak zly? Nastaveni > Nastavit Konqueror > chovani na webu > otevirat odkazy do tabu misto do noveho okna ... tak nejak se to tam primo jmenuje.
Konqueror jsem zkoušel, byly mi tam nesympatické věci jako je: middle button otevírá do nového okna (ne tabu), které neumím přenastavit.Heh, takhle jsem to neměl nastavený ani defaultně...
výkon má podobný OpeřeTo teda nemá. Porovnávat Konqu'a s takovým hnusem, Operou.
portupgrade -frR firefox
a pohoda (rychlost vykreslovani je afaik rychlejsi), dokonce je rychla odezva na vyrazne bugy v menu a panelech, takze zatim to vidim dost pozitivne. Operu nemusim nejak mi nesedla a Qt nemam rad, takze ... ;)
Některé weby (třeba AbcLinuxu) mají brutálně kostrbaté fonty, jiné jsou OK.To jsou asi tvoje standardni Sans fonty (v prohlizeci, v gtk ci tam nekde), jelikoz ABCLin fonty jako jeden z mala webu nema fonty natvrdo definovane.
všechny grafický browsery by měly ve výchozím nastavení produkovat úplně stejnej výsledekHahaha, ted se jeste shodnout na tom, JAKEJ stejnej :P
a nějaký podtrhávání by si měl vyřešit buď autor webu,Proboha. Neco jako vynucovani umisteni, kde se mi ma otevrit link? Autor webu ma definovat hyperlink, to by melo bejt vsechno.
nebo pak případně uživatel vlastním nastavením na míru svejm požadavkům.Vzdyt takhle to je. Aspon u tech prohlizecu, ktery pouzivam (Opera, Konqueror, Firefox).
Hahaha, ted se jeste shodnout na tom, JAKEJ stejnej :PTo je samozřejmě problém, nicméně na něco by se asi přijít dalo. Minimálně by se určitě daly dohodnout parametry velikostí fontů a třeba to zobrazování odkazů.
Proboha. Neco jako vynucovani umisteni, kde se mi ma otevrit link? Autor webu ma definovat hyperlink, to by melo bejt vsechno.Co s tim má co dělat to, kde se mi otevře odkaz? Já mluvim o podtrhávání odkazů, o jejich barvě atd. To si samozřejmě může autor vyřešit jak chce. Ale výsledek by podle mě měly všechny prohlížeče ukázat stejnej a ne, že Gecko-based prohlížeče odkaz podtrhnou a KHTML-based prohlížeče ho ukážou tučně, když autor kódu věří defaultnímu nastavení dle specifikace.
Vzdyt takhle to je. Aspon u tech prohlizecu, ktery pouzivam (Opera, Konqueror, Firefox).Neni. Můžete si všechno nastavit, to ano, ale default neni všude stejnej. To je to, co se mi nelíbí.
Minimálně by se určitě daly dohodnout parametry velikostí fontůV zavislosti na cem? Na rozliseni, na DPI, nainstalovanych fontech?
a ne, že Gecko-based prohlížeče odkaz podtrhnou a KHTML-based prohlížeče ho ukážou tučně, když autor kódu věří defaultnímu nastavení dle specifikace. Můžete si všechno nastavit, to ano, ale default neni všude stejnej. To je to, co se mi nelíbí.Kdyz bude default vsude stale stejnej, spousta lidi pak vubec neobjevi, ze existuje neco jineho. Tvuj problem se relativizuje, kdyz budes pouzivat stale "default" prohlizec ;) popr. "default" distribuci (at si zvolis jakoukoliv). Myslim si, ze narky na chybejici "default" nastaveni v Linuxu obecne opomijeji, ze Linux je jen urcitou shrnujici kategorii mnoha ruznych "systemu" (distribuci). Asi to trochu brzdi marketing a propagaci "znacky Linux", ale treba mne se zrovna libi, ze si mohu zvolit "default", jaky JA chci, tj. distribuci a prohlizec, ktere se prave chovaji JINAK nez ty druhe.
V zavislosti na cem? Na rozliseni, na DPI, nainstalovanych fontech?Například právě na tom.
Kdyz bude default vsude stale stejnej, spousta lidi pak vubec neobjevi, ze existuje neco jineho. Tvuj problem se relativizuje, kdyz budes pouzivat stale "default" prohlizec ;) popr. "default" distribuci (at si zvolis jakoukoliv).Myslim si, že tohle je nesmysl. Pokud to někdo neobjeví, nepotřebuje to a naopak, pokud to někdo potřebuje, okamžitě to najde. Existuje Nápověda, existuje hromada další dokumentace a pokud uživatel nedokáže ani jedno používat, měl by mít ruce připoutaný k opěradlu.
Myslim si, ze narky na chybejici "default" nastaveni v Linuxu obecne opomijeji, ze Linux je jen urcitou shrnujici kategorii mnoha ruznych "systemu" (distribuci).Já jsem teď neměl na mysli Linux jako celek, ale konkrétně prohlížeče. Tam mám tenhle názor. Podle mě se dá najít nějaká obecná "norma", jak by se co mělo zobrazovat, třeba i blbym průzkumem veřejnýho mínění. U Linuxu tohle podle mě nejde. Nejde prohlásit, že tahle struktura /etc, tenhle balíčkovací systém, tahle sada klikacích nástrojů a tahle kombinace všeho softwaru je ta správná. Proto máme na výběr.
Asi to trochu brzdi marketing a propagaci "znacky Linux", ale treba mne se zrovna libi, ze si mohu zvolit "default", jaky JA chci, tj. distribuci a prohlizec, ktere se prave chovaji JINAK nez ty druhe.Já proti volbě nic nemám, ale konkrétně u prohlížečů mám prostě pocit, že zobrazovaní stránek by neměl bejt ten rozdíl, podle kterýho si vyberu, co budu používat.
<BUTTON OnClick='submit();this.disabled=true;'>Vyber</BUTTON>bohužel nejde použít, neb jakmile se v javascript bloku kdekoli vyskytne pokus o disable tlačítka, tak se nesubmitne ani poprvé.
about:buildconfig
--enable-application=browser --disable-accessibility --disable-debug --disable-freetype2 --disable-installer --disable-jsd --disable-pedantic --enable-static --disable-tests --enable-default-toolkit=gtk2 --enable-plaintext-editor-only --disable-shared --enable-strip --enable-svg --enable-xft --enable-canvas --enable-official-branding --disable-mailnews --disable-calendar --disable-xinerama --disable-composer --enable-update-packaging --enable-extensions=default,xforms,schema-validationZkuste srovnat vaše nastavení a skompilovat sám (návod)
Tiskni
Sdílej: