Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Je to asi jako bych si v New York sednul na ulici a dal před sebe klobouk s nápisem "Přispějte na lidi v Česku". Oni tvrdí, že připojováním k netu přes TuxNet podpoříme českou linuxovou komunitu a vývoj svobodného software.
A komu ty peníze jdou? To už nikde nevidím...
Ani se mi příliš nelíbí styl té reklamy - umělý dialog Windows.
Nevíte komu jdou ty peníze?
"Oblíbeným" bugem je např. toto.
Zárověň s tím, že ne nefungovalo vyhledávání v textu se neměnil titulek okna při přepínání tabů. Už se vám tohle taky stalo?
Někteří si navíc myslí, že jakmile přestane výrobce vydávat nové ovladače pro vaši starou kartu, tak staré přestanou fungovat (alespoň jsem to z té reakce pochopil). Pokud vám vadí, že ovladače grafické karty jsou closed source, nekupujte ji!
Pokud pozorně čtete, nVidia bude vydávat drivery pro "legacy GPUs", takže závažné bugy budou opravovány.
Firmy jsou založeny na penězích a snaží se jimi šetřit. Proč by měla nVidia přepisovat closed source část kódu (licencovanou od jiné firmy)? Vžijte se do situace firmy! Co tím nVidia získá?
NVidia nám (uživatelům Linuxu) podala prst a někteří hned chtějí celou ruku...
Na jednom CZ/SK Enemy Territory serveru mě naštvali a tak jsem se rozhodl rozdělit hráče do několika kategorií
Tak jsem se vrhnul na emerge system a po nějaké době jsem zkrachoval na emerge system (při kompilaci m4) - ačkoliv jsem vše dělal podle handbooku.
Shlédl jsem v časopisu Computer výkonnostní test Linux vs. Windows. Překvapilo mě, že tak extrémně windowsovský časopis připustí, aby Linux vyhrával, ale je to docela tak .