Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Paráda! Sice to trvalo skoro rok a půl, ale nakonec jsem se dočkal: nějaký KDE vývojář vyslyšel (nejen) můj požadavek (bug #118460 na bugs.kde.org) na vylepšení Kickeru. Jde o to, že do včerejšího dne se v Kickeru nedala nastavit barva písma v taskbaru; nebo spíš dala, ale stejná barva se pak použila pro téměř všechny nápisy v KDE. Nyní si můžete nastavit barvu nejen pro aktivní a neaktivní úlohy, ale dokonce i pro pozadí, které se zobrazí když se na ně najede kurzorem. Konečně si můžem "naplno" užívat tmavý wallpapery!
Není problém, přece. Ani se mi nechce dělat ebuildy, protože tohle je stejně věc, která se jednou mergne a pak už se o to člověk nestará.
source /etc/make.conf /etc/make.globals svn diff -r 636637:636638 svn://anonsvn.kde.org/home/kde/ \ > /tmp/bug-118460.patch # KControl ebuild $PORTDIR/kde-base/kcontrol/kcontrol-3.5.6.ebuild unpack cd $PORTAGE_TMPDIR/portage/kde-base/kcontrol-3.5.6/work/kcontrol-3.5.6 patch -p4 -i /tmp/bug-118460.patch ebuild $PORTDIR/kde-base/kcontrol/kcontrol-3.5.6.ebuild compile ebuild $PORTDIR/kde-base/kcontrol/kcontrol-3.5.6.ebuild install ebuild $PORTDIR/kde-base/kcontrol/kcontrol-3.5.6.ebuild qmerge # Kicker ebuild $PORTDIR/kde-base/kicker/kicker-3.5.6.ebuild unpack cd $PORTAGE_TMPDIR/portage/kde-base/kicker-3.5.6/work/kicker-3.5.6 tail -n66 /tmp/bug-118460.patch | patch -p4 ebuild $PORTDIR/kde-base/kicker/kicker-3.5.6.ebuild compile ebuild $PORTDIR/kde-base/kicker/kicker-3.5.6.ebuild install ebuild $PORTDIR/kde-base/kicker/kicker-3.5.6.ebuild qmerge
Tak to je na lékaře. To máš blbý
Tiskni
Sdílej:
Dovedu si představit, že ten člověk, co vyřešil tuhle "blbost", se na ten požadavek podíval a řekl si, že by se mu to hodilo taky a tak to prostě udělal.
Pak se třeba podíval na ten bug s IMAP, zjistil, že to nepotřebuje, neb IMAP nepoužívá, vůbec tomu nerozumí a že by studiem problému a RFC mohl klidně strávit půl roku a to ještě bez záruky, že se mu to povede opravit. Tak si radši vybral nějaký jednodušší bug.
Pokud je právě tenhle bug problém pro korporátní prostředí, tak se určitě časem najde nějaký placený vývojář, který to dostane za úkol opravit.
Buďme rádi, že se opravilo alespoň něco, mohl se na to taky úplně vybodnout.
Tím vývojářem jsem myslel někoho z Redhat, Novel, Mandriva...
Existuje vůbec nějaká "Linux Corporation edition" distribuce?