Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Zní to divně, ale je to použito správně.Správně to použito není. Samozřejmě, že se dá použít "díky" i v negativním smyslu, ale zejména tam, kde je to míněno ironicky, tj. "Díky svý lenosti mám data v hajzlu!" je správně; "Díky neochotě úředníků budeme rok čekat" - je taky správně. Nemístné je naopak používat tohle slovo pro označování příčin katastrof apod. v vážně míněných zprávách. Tolik jazykového citu by jakýkoliv člověk veřejně píšící měl mít; považuju to za mnohem důležitější výbavu než umět všude napsat to správné i/y.
To je fofr, protože teď je nadpis na ČT24 Sever Moravy zasáhla vichřice. Xkesh si může gratulovat, blog je silnější meče (nebo tak nějak)Nemyslím, že nápravu by "zavinil" můj blog
Ve slovníku jsem si vyhledal překlad slova díky do angličtiny a našel jsem mimo jiné i výraz due to, což lze přeložit jako následkem. Tak to slovo vnímám i já a použití mi nepřijde jako nevhodné.To, co jste našel, přece ukazuje jen na to, že v určitých kontextech lze české "díky" přeložit mimo jiné jako "due". O vhodnosti či nevhodnosti užití slova "díky" v konkrétním kontextu to nevypovídá vůbec nic
diky tomuto uplne zbytecnemu blogu sem prisel o 10 minut zivotaTos musel číst jak když se*e a maluje
Trochu of topic ... jsem sám, koho napadne ... Sbohem a dík za všechny ryby?
Pro velký vítr zní lépe?
"Pro silný vítr obyvatelé Českého Těšína bez proudu"?
Ekonomové tvrdí, že jakýkoliv výrazný výkyv je špatný. Příklad populační exploze u nás v 70. letech: mraky školek a co pak s nimi? A další.
Časem z nich zákonitě budou vhodné domovy s pečovatelskou službou pro důchodce…Příklad populační exploze u nás v 70. letech: mraky školek a co pak s nimi?
To byla jedna strana mince. Na druhé je to, že se někam kapitál umístit musí, jeho rozmístění je nepravidelné atd., takže nic není dokonalé a není vše jen o ekonomii.
Tiskni
Sdílej: