Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
aj cierny humor je humor -
s titulkami a bez tituliek. Bez tituliek je to vazne lepsie a aj ked anglina pouzita v dialogu nieje zlozita tak pre istotu aj ta verzia s titulkami.Najspravnejsie sa pop pocuva jedine po vhodnej predpriprave - pri surfovani na youtube som objavil celkom podarene metalove prerabky popovych hitov... Male ukazky: I'm Blue, Gangster's Paradise, Papa Don't Preach, Genie in a bottle, Living La Vida Loca, Baby one more time
BTW: Spustil som Rockove A Metalove Forum.Trosku mozno "bulvarny" nadpis. Google je v prvom rade firma ktora priniesla svetu asi najlepsi indexator obsahu internetu. Neskor prisiel Gmail (najnovsie cez 4GB miesta pre maily) , Google Earth, Google Moon, Google Mars, Google calendar, Google talk, Google office atd. atp.. Blog predomnou sa boji "len" o stratu dat v pripade pouzivania sluzieb Google (stratit data moze aj pri platenych sluzbach). Otazka dna znie inac: ak by ste Vy zadarmo (za symbolicky poplatok) poskytovali taketo sluzby, co by ste z ich navstevovania/pouzivania mali? Nebolo by to kvantum dat prisluchajuce konkrektnej osobe (kontakty, maily, calendar atd.). Co vsetko by ste vedeli o osobe ktora tieto sluzby vyuziva? Sam som pouzivatelom gmail.com a neviem co si o tom mysliet.
Reagujem touto anketou na jeden zaujimavy komentar (od repliho) v predoslom blogu. Takze podla Vas...
...ano spravne: openSUSE. Vdaka blogu Ilfirin-a som sa rozhodol vymenit ubuntu 7.10 za openSUSE 10.3 64b. Nevkladal som do toho velke nadeje, napriek celkom dobrym odozvam samotneho autora blogu a Petra Tomesa (ktory prestupil na opensuse tusim tiez z Ubuntu a s ktorym som mal mensie slovne potycky tu na abicku v minulosti - snad sa to uz do buducna zlepsi ). Takze podme dalej.