Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Zaujímalo by ma, na aký pomer strán (monitora) sa práve pozeráte?
Tiskni
Sdílej:
Divky … odchazeji … vysavaji z cloveka finance a energii …
Hlavně že počítače nic z toho nedělají… :-)
me by zajimalo, kolik z vas, kteri mate display s pomerem 16:9 nebo 16:10 jste ho skutecne _chteli_ a kolik z vas po nem sahlo, protoze jste nesehnali 4:3 (pozadovanych parametru).já bych skutečně chtěl display s poměrem přibližně 3:2 (resp. ideálně o trošku víc ...)
Napr NB s 4:3 moc neni (pokud vubec), takze vam stejne nezbylo nic jineho nez vzit Wide, nebo pro vas pomer stran nebyl dulezity, takze jste vybirali podle jinych parametru.náš případ ... našli jsme si krásný noťas se 1400*1050, ale nikde ho svině neměli skladem, takže jsme ve stejné cenové relaci sáhli po 1280*1024 obdobných parametrů - ne-wide s těmito parametry a za tu cenu prostě nebyl, nejbližší srovnatelný model s 1400*1050 stál asi o 6 kKč víc
... ale mám za to že jsem kdysi dokonce i někde četl, že poměr stran 16:9 je pro lidský zrak přirozenějšínemáš číst blbosti
stránku v knížce člověk taky čte na výšku, neb příliš dlouhé řádky jsou nepřehledné ...XRandR!