V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Zaujímalo by ma, na aký pomer strán (monitora) sa práve pozeráte?
Tiskni
Sdílej:
Divky … odchazeji … vysavaji z cloveka finance a energii …
Hlavně že počítače nic z toho nedělají… :-)
me by zajimalo, kolik z vas, kteri mate display s pomerem 16:9 nebo 16:10 jste ho skutecne _chteli_ a kolik z vas po nem sahlo, protoze jste nesehnali 4:3 (pozadovanych parametru).já bych skutečně chtěl display s poměrem přibližně 3:2 (resp. ideálně o trošku víc ...)
Napr NB s 4:3 moc neni (pokud vubec), takze vam stejne nezbylo nic jineho nez vzit Wide, nebo pro vas pomer stran nebyl dulezity, takze jste vybirali podle jinych parametru.náš případ ... našli jsme si krásný noťas se 1400*1050, ale nikde ho svině neměli skladem, takže jsme ve stejné cenové relaci sáhli po 1280*1024 obdobných parametrů - ne-wide s těmito parametry a za tu cenu prostě nebyl, nejbližší srovnatelný model s 1400*1050 stál asi o 6 kKč víc
... ale mám za to že jsem kdysi dokonce i někde četl, že poměr stran 16:9 je pro lidský zrak přirozenějšínemáš číst blbosti
stránku v knížce člověk taky čte na výšku, neb příliš dlouhé řádky jsou nepřehledné ...XRandR!