Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Java je tak 10* vetsi zlo nez mobil teda.
Java (OpenJDK) je svobodný software a spustíš ji kdekoli na světě. Na rozdíl od mobilu, který obsahuje uzavřený hardware, proprietární firmwary a často i proprietární software a navíc tě přes něj šmírují (kde jsi, s kým komunikuješ, co si posíláte…).
fio, ale pokud nechce overeni mobilem, tak potrebujes jejich aplikaci v jave. Java je tak 10* vetsi zlo nez mobil teda. Ale urcite se ti povede z ty Java aplikace vytahnout postup pro podepisovani (a pripadne nejake klice) a prepsat do neceho rozumneho a mas to presne jak chces :).Kdyz jsem k nim prisel, tak nabizeli i konzolovou aplikaci pro davkove ulohy a podepisovat slo pres openssl.
Zato ovládat je v programu, jehož zdrojové kódy a složitost jsou několikanásobně větší…
To už záleží na tobě – můžeš mít na jednom počítači GSM modem, na druhém ovládat API, kódy přepisovat ručně z jednoho terminálu do druhého, ale na obou počítačích máš minimalistický (oproti WWW prohlížeči, X Serveru atd.) software – oboje ovládáš z příkazové řádky.
Taky bych byl nesvůj z toho, že by stačilo zadat špatně jeden příkaz a stisknout enter a odeslal bych peníze někam, kam nechci. :-)
V čem je horší ruský mafián než německý, francouzský nebo americký?
Předpokládáš, že si 1) člověk od banky půjčí 2) že to nebude splácet?
Kdyby mi byly v práci ochotni platit hotově, tak bych se vykašlal i na ten účet.
K čemu tedy potřebuješ internetové bankovnictví? Výplatu dostaneš na účet, v bankomatu ji obratem vybereš a tím jsi s bankou skončil.
převod mezi tvými vlastními účty tě stojí 30kč!!
Co je na tom blbého? To, že nechci mít mobil?Zamestnavatel ti posle penize na ucet, ty si je vzapeti vyberes v bance na pobocce. Nepotrebujes ani mobil, ani internetove bankovnictvi, ani platebni kartu.
Doporučil bych Fio.
Co se týče mobilu, být tebou, tak se na tenhle požadavek vykašlu – můžeš si z toho udělat „stabil“ – bude pořád v místě tvého bydliště (banka stejně ví, kde bydlíš) a bankovnictví budeš používat buď jen doma (jak často to používáš?) nebo si přesměruješ příchozí SMSky někam jinam – stabil bude připojený k počítači, přes gammu SMSku vyzvedneš, zašifruješ a pošleš třeba na e-mail.
Navíc z toho máš i hezké programátorské cvičení s přesahem do hardwaru :-) (a doufám, že to pak zveřejníš jako svobodný software)
Landline je telefon připojený drátem, zatímco „stabil“ je původně mobilní (GSM nebo modernější technologie) telefon umístěný stabilně na jednom místě :-)
Já to nevymyslel – někdo mi kdysi říkal, že prý mám stabil, když jsem mu nezvedal telefon (a pak jsem mu řekl, že mobil byl doma a já někde jinde :-)
Pokud jde o banky, nic lepšího než fio neseženete (pokud ano, nechám si poradit, přecejenom úrok 0,15% na "spořicím" účtu je spíš výsměch střadatelům, ale běžný účet bez poplatků a bez úroků je snad fér)Pokud ti jde o úrok, tak Banka Creditas.
Ale banka asi nebude implementovat pro každého klienta jiný způsob autorizace
Proto mi přijde nejlepší moc nevyčnívat z davu, směrem z banky přijímat normální SMS a udělat si vlastní proxy, která mi je převede na něco, co mi vyhovuje víc.
Soukromé klíče můžeš mít na druhém počítači, který používáš jen k dešifrování. Nebo to může být jednoduché HW zařízení. Tohle by zvládl i jednočip – můžeš použít Vernamovu šifru – předem si vygenerovat třeba gigabajt náhodných dat, jednu kopii mít na serveru, ke kterému je připojen mobil (resp. stabil) a druhou kopii na SD kartě připojené k jednočipu. Domácí server přijme SMS, zašifruje Vernamovou šifrou a přepošle – jednočip to následně dešifruje a zobrazí na svém displeji, ze kterého to opíšeš do počítače. Je to bezpečné a zároveň tě nebudou šmírovat přes mobil.
Soukromé klíče můžeš mít na druhém počítači, který používáš jen k dešifrování.Ano, jenže to ta banka neví, že bys k tomu šifrovanému e-mailu přistupoval bezpečně. Stejně tak bys mohl tvrdit, že žádný druhý kanál pro potvrzování transakcí nepotřebuješ, protože do banky budeš přistupovat výhradně z bezpečného počítače, bezpečného systému a bezpečného prohlížeče. Jenže banka tou dvoufaktorovou autentizací chrání především sama sebe, většina klientů by nejspíš elektronické bankovnictví používala i bez toho – a banka by pak každou chvíli řešila nějaký podvod a neustále by byla vláčena médii.
ted je splnuje Air BankU AirBank me irituje jejich pravidelne zhorsovani podminek pro zakazniky, ktere vzdycky prezentuji jako zlepsovani podminek pro zakazniky.
Mit "burner" mobil jen pro internetovy bankovnictvi je dost neprakticke.Je, ale co má dělat když téměř všechny banky mobil vyžadují a jinak mobil nepotřebuje a nechce?
Pokud má aspoň cestovní pas, tak by to nemělo vadit – to je taky doklad totožnosti.
Použití technologie Java Web Start zajišťuje, že budete spouštět vždy aktuální verzi aplikace a zároveň nebudete muset při každém startu vždy znovu stahovat celou aplikaci.To je co? Není to doufám nějaký plugin do prohlížeče? Pokud ano, funguje to bez něj? Jak jsou řešeny aktualizace bez té věci?
To jako fakt budes radeji pouzivat nakou sracku v Jave nez dedikovany mobil? To si delas srandu.
http://www.abclinuxu.cz/blog/jarda_bloguje/2017/2/jardik/diskuse#52 ono to vypada ze ta aplikace fakt nic nedela a je to jen wrapper ... nechtel bys z toho udelat ceckovou nebo python knihovnu?
GIMP 2.8 Cage Transformation - what is it good for? http://www.youtube.com/watch?v=S4whULCb8t0Bohužel kámošovi se GIMP při použití CT sekne
Bohužel kámošovi se GIMP při použití CT sekne
Co si tím chce zvětšovat?
Dle § 142 odst. 3 zákoníku práce se mzda nebo plat vyplácí v pracovní době a na pracovišti, nebyla-li dohodnuta jiná doba a jiné místo výplaty nebo není-li v zákoníku práce dále stanoveno jinak.Tohle dřív bylo v zákoníku práce. Nemáš-li tedy jinou možnost, je povinen (resp. byl, nevím co se změnilo) ti zaměstnavatel vyplatit výplatu v hotovosti, na pracovišti a v pracovní době. Zasílání a účet je běžně zavedená praxe a předpokládám že bude upravena v pracovní smlouvě. Zatím jsem teda zažil, že pro výplatu si každý přiběhl i když by měl mít čtyřicítky horečky, přelámané končetiny nebo by venku probíhal armagedon, nicméně už jsem také zažil že se jednou musela zaslat výplata jednou nebo dvakrát složenkou. Když se dohodneš se zaměstnavatelem a skočíš na účetní a přineseš něco dobrého (tip: účetní chlap → flaška slivovice nebo něčeho lehce prchavého a tekutého, účetní ženská → čokoláda/cukroví, kvítka nefungujou) můžeš si dohodnout zasílání výplaty poštovním poukazem na tebou zadanou adresu. Asi by to byla docela exotika, ale mělo by to tak fungovat.
Zatím jsem teda zažil, že pro výplatu si každý přiběhl i když by měl mít čtyřicítky horečky, přelámané končetiny nebo by venku probíhal armagedon, nicméně už jsem také zažil že se jednou musela zaslat výplata jednou nebo dvakrát složenkou.Chlape, ty vole, kde to makas? Opravujes hajzly na nadrazi?
Došel jsem si i na kolonoskopiiTo kecáš.
Když jsem celý den nafouknutej a vzduch mi leze střevama tam a zpět a vydává to zvuky, jako když prdím, tak je to nepříjemné, i pro ostatní.Hele a nemůže to být IBS?
To kecáš.Nekecám, opravdu jsem tam byl, je to 10 dnů. A začátkem ledna jsem byl na vyšetření žaludku.
> To ti vážně nedochází, že jsi cvok?to teda rika ten pravej
Doporučuji tu hromadu volných peněz šetřit a v létě z nich koupit rodičům nový pořádný kotel.Nebo plynovou přípojku.
U nás stejně plyn neníČoveče lišky když chodí dávat dobrou noc, tak si doma otočí kohoutkem plynu. To musíš žít ve velmi solidní díře, když k vám ještě nedorazila plynofikace.
leda by se tam dala připojit propanbutanová bombaJde, ale to by bylo drahé. PB se dá přitápět, ne vytápět pokud nemáš nějaký dobrá zdroj levného LPG.
Třeba mezitím přijde hyperinflace a budeš moci topit rovnou penězi.
tak bys v 1945 zatopil, ve 2000 už by to hřálo a ve 2030 bys měl teploProč mě to připomnělo českou sodu.
Jinak zácpy pořád. Došel jsem si i na kolonoskopii, všechno v pořádku, žádný nádor, ale hlavně u doktora zbytečně, protože taková informace mi se zácpy zbavit nepomohla.Máš nejspíš IBS-C.
Ja proste potrebuji vedet, PROC nekdo neco dela. U Jardika jsem to fakt nenasel a to mi znervoznuje.Je to idealista. Třeba jako RMS. Je to v současné společnosti nepoužitelné (bohužel), ale ukazuje to možný směr a nutí ostatní se zamyslet. Bohužel jak koukám do diskuzí, ne vždy se to povede.
AFAIK některé bankomaty provozuje i třetí strana (ne klasická banka, které patří) a ta může konkurovat bankám – pak ceník může vypadat takhle: v našich bankomatech zadarmo, v bankomatech s logem XY za 10 Kč a ve všech ostatních bankomatech za 30 Kč. Ty bankomaty třetí strany bude používat více bank a jejich podíl bude postupně posilovat. Mělo by to samo konverzovat k tomu, že cena za výběr = podíl na nákladech za provoz + průměrný zisk.
Opět je otázka, jak moc to lidi trápí – slušné banky nabízejí při splnění nějakých podmínek1 X výběrů z libovolného bankomatu zdarma (takže pokud nepotřebuješ vybírat padesátkrát do měsíce, nic neplatíš).
[1] nebývá to nic hrozného – pokud to člověk používá jako svůj hlavní účet, tak nebývá problém to splnit
Zdravim Vas
FIO Banka. Od roku 2011 zadny poplatek, zadna chyba. Vybiram jen v materskem bankomatu takze bez poplatku.
Funkce weboveho rozhrani zcela bezproblemova. Moznost ziskat prehled transakci pomoci tzv tokenu kdy ziskate unikatni URL ktera Vam po nacteni v prohlizeci zobrazi prehlednou tabulku za zadane obdobi treba jednoho roku. Lze takto i zadavat pokyny k platbam ale toto nevyuzivam takze nemohu k tomu vic napsat. Tato vec se u nich jmenuje FIO API
Platebni prikazy podepisuji pomoci jejich Java aplikace. Tedy zadny mobil, zadna SMS. Vse bezproblemove funguje. Navod ke zprovozneni co maji na svojich strankach jsem zredukoval do tohoto skriptu ke kteremu netreba zadneho komentare:
#!/bin/sh
wget -N http://www.fio.cz/apps/signer_client.jar -O signer_client.jar
java -cp signer_client.jar cz.fio.signer.client.gui.Main
Moje verze Javy:
java -version
java version "1.7.0_121"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea 2.6.8) (7u121-2.6.8-1ubuntu0.14.04.3)
OpenJDK Server VM (build 24.121-b00, mixed mode)
wget -N http://www.fio.cz/apps/signer_client.jar -O signer_client.jarOMFG!!!
Zdravim
Njn uznavam - mate pravdu toto je lepsi:
wget https://www.fio.cz/apps/signer_client.jar -O signer_client.jar