Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Přizpůsobil jsem si trochu ábíčko obrazu svému. Berte to jako inspiraci a domácí cvičení z CSS , ale pokud vás něco z toho zaujme, zkopírujte si to do Nastavení → Změnit CSS → Vlastní CSS. O své tipy se můžete podělit v diskuzi.
Občas jsem se díval na ábíčko i z temných hvozdů (přes GPRS a bez obrázků) a všiml jsem si, že za některými odkazy se začala objevovat neodůvodnitelná mezera. Potom jsem narazil na Robertův blogpost. Děkuji DjAARovi za inspiraci; jde to i docela jednoduše .
.obal a { padding-right: 0px !important; background-image: none !important; }
Konkurence to umí, tak proč to nemít i tady
.st_nadpis a:link { color: #008; } .st_nadpis a:visited { color: #888; }
Už si nepřečtete jeden dotaz dvakrát a nepřehlédnete nové dotazy, u kterých můžete pomoct.
#forum_tbody_0 tr td a:link { color: #008; } #forum_tbody_0 tr td a:visited { color: #888; }
Proč mít na stránce zbytečný panel? Reklama v něm není, tak nevidím morální zábrany nedívat se na něj. Již několikrát jsem zavítal do Desktopů místo do Mých komentářů.
#menu { display: none !important; }
Zase - osobně to nepoužívám; blogy i bazar odebírám z RSS.
.ramec { display: none; } .boxy { display: none; }
Znáte to - modrá není nikdy dost modrá a žlutá není dost žlutá. Alespoň na něktrerých displejích teď v létě a na Slunci .
.ds_hlavicka_me { background-color: #d9edff; } .ds_hlavicka_novy { background-color: #fff5ad; }
Tiskni
Sdílej:
Díky moc za výborný nápad. =)
<div id="comment5" class="ds_text_user8623">Jé, toho jsem si doteď nevšim. To se bude hodit
PS Péťa je 7713
V seznamu příspěvků u jednotlivejch odkazů (wiki, zprávičky...)... ale taky to tam asi moc dlouho nevydrží
bUid
.
To je dobře, já jsem totiž tvůj věrný čtenářNo, ale v poslední době tě teda pěkně odbývám, protože vůbec nepíšu
Ad mezera za odkazy kvůli šipce: Obě varianty šipky dohromady mají cca 100 bajtů, takže myslím, že by to neměl být problém ani na GPRS - zvláště s ohledem na to, že by to mělo zůstat uložené v keši prohlížeče, tj. je potřeba těch 100 bajtů stáhnout jen jednou. Oproti desítkám kilobajtů zbytku stránky mi to připadá zanedbatelné...Ale když si nechám zapnuté obrázky, tak se kromě šipky bude tahat ještě spousta avatarů a obrázky ve článcích (takhle stáhnu jen ty screenshoty, které opravdu chci - rightclick + zobrazit). Firefox (IMHO) neumí selektivně zobrazovat jen některé obrázky.
.sflista { display: none; } body { line-height: 1.3 }