Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Protože mi poslední dobou vyhledávání na abclinuxu oznamuje že Index je porušen, vyhledávání nemusí fungovat. nepíšu tenhle kec jako zprávičku, ale jako blogpost. Je totiž možné, že už o tom někdo psal. Po letech čekání jsem se u buildu č.v. 6.5.0 build-118166 skutečně dočkal podpory 3D akcelerace pro virtuální stroje.
Build se objevil nedávno - 23. září 2008 což není ani čtrnáct dní, ale čekal jsem až vyjde kernel 2.6.26.6, abych si kompilaci odbyl jedním vrzem. Kýžený okamžik nastal dnes dopoledne. Desktop mám akcelerovaný přes fglrx (balík od ATI verze 8.9) a testoval jsem pro virtuální WinXP na aplikaci unity3d.
Ještě se chystám na kompilaci balíku jádra pro virtuální 32bitové stroje.
Tiskni
Sdílej:
VMware server v posledním podání mě nenadchnul.Myslis Server 2.0? No, tech 500MB oproti stavajicim 100MB me taky trosku dostaly - zatim budu cekat, nez prejdu. To uz snad Vmware distribuuje kompletni bezici system na tech 500MB, ne?
Pokud pod tim pujdou dobre aplikace,jako jsou nove hry a CAD programy,odpadne tim imho dalsi velky problem,ktery brani nasazeni Linuxu...
IMHO jen Workstation. Sever teď přechází na "webového" klienta, který vypadá, jako by byl psán s cílem uživatelům interaktivní práci co nejvíce znepříjemnit, aby je dohnal k nákupu Workstation. :-(Jmenuje se to VMware SERVER - tzn. slouzi k virtualizovani serveru a ne k interaktivni praci uzivatelum. Produkt VMware Server se nekdy trochu nesmyslne pouziva prave pro tyto ucely z duvodu jeho volne dostupnosti. Potom se tady v poradne resi dotazy typu proc nemuzu menit plynule rozliseni okna s Windows, atd. Pro tyto ucely je nejvhodnejsi VMware Player ( i kdyz mate koupenou variantu Workstation)- je taky free - ma jedinou nevyhodu - neumi vytvaret nove stroje - coz lze s trochou namahy obejit.
unity.sh notepad.exe
předalo se tohle volání do virtualizovaného OS a v něm se tenhle příkaz spustil.
vmrun
, tam jde dělat toto (akce runProgramInGuest
) i spousta jiných věcí.
vim ~/.emacs
aplikace vmrun, tam jde dělat toto (akce runProgramInGuest) i spousta jiných věcí.Díky, tohle je asi přesně to, co hledám. Jestli je to intuitivní, je mi jedno - tohle si člověk prostě nastaví jednou a pak to jen používá.