Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tak se nám blíží volby. Jen málokdo je pravděpodobně spokojen s tím, jak je tento stát veden a klade si otázku koho vlastně zvolit. Já mám v tomto směru celkem jasno. Je jen jedna strana, která se svým relativně malým zastoupením měla vliv v téměř v každé vládě vzešlé z řádných voleb. Její představitelé mě iritovali a kolikrát jsem jim nemohl přijít na jméno. Přesto v ní vidím mnohem přijatelnější alternativu, než to co se média pokouší servírovat.
Ano. Někomu již možná svitlo jde o KDU-ČSL. Dřív než si přečtete s čím která strana jde do voleb uvedu své důvody proč by bylo pro mne přijatelnější aby budoucí vládu sestavovala právě tato strana.
I když si o tom můžete myslet leccos, je to strana skutečně konzervativní, se stabilní voličskou základnou. Na rozdíl od nově se vyrojivších politických stran, do kterých hodlá řada voličů vložit svá zbožná přání, má za sebou již nějakou reálnou historii a také jsou v ní lidé co již mají praktické zkušenosti nejenom s politikou, ale i státními úřady.
S výjimkou mediálního honu na Jiřího Čunka, se jí také vyhýbají korupční skandály. Z osobní zkušenosti mám pocit, že její zástupci jsou snad jediní, co se alespoň snaží chovat slušně. Je to také strana, ze které hrozba pádu pod hranici volitelnosti vyhnala krysy, pro které byla její voličská základna pouhým odrazovým můstkem do vysoké politiky.
Lidovci jsou předem považováni za volební outsidery. Nevím odkud si ty různé agentury cucají data, ale faktem je že KDU-ČSL byla prozatím vždy stranou, která měla ve volbách svých pár procent jistých. To že stranu opustil Kalousek & spol. je dle mého soudu jen dobře. Neboť právě jeho skandály a jeho bezskrupulózní názory byly jednou z příčin, proč jsem lidovce odmítal akceptovat jako stranu hodnou mého hlasu v minulosti.
Kdo se chystá dát svůj hlas TOP09 nebo VV je podle mě stejný blázen jako ti co s nadějemi svého času vzhlíželi k ODA, Unii svobody nebo k Zeleným. Na kandidátce těchto stran se vždy našlo pár osob, které znám jako parchanty. Dle mého soudu tyto "nové" strany loví především v řadách naivních prvovoličů. Ti totiž většinou volí srdcem a ne hlavou. Ovšem volební preference by neměly vznikat na základě emocí, ale suchých fakt. Dejte si tu práci, koukněte na jejich volební programy. Já chci podporovat stranu, kterou zajímám jako občan, ne jako volič.
Komunisty jsem nikdy v minulosti nepodporoval a podporovat nehodlám. Jsou to bloudi s choromyslnými nápady. Možná mezi nimi jsou výjimky, ale ty co jsem měl možnost poznat zajímá obrazně řečeno jen jak se někde pokud možno zadarmo nažrat. Ostatně, není divu že jejich voličskou základnu tvoří do značné míry stejná sorta občanů.
Dva věční rivalové ODS a ČSSD, které zajímá jen jak si mezi sebou rozdělí pašalíky si vůbec nepřipouští možný volební debakl! Už to je důvod k tomu aby jim byla uštědřena lekce. Podívejte na to, jak si tyto dominantní strany vedly od počátku až po dnešek. Politická strana to je živý organismus. Zájmy které hájí a osoby které ji zastupují se časem mění. ODS z dob Václava Klause s tou dnešní toho již moc společného nemá. Stejně tak ČSSD. Stála u základů první republiky, dokud ji odštěpení radikálního křídla (ze kterého následně vznikla KSČ) neoslabilo natolik, že ztratila svou dominantní pozici. Kdo ví? Kdyby k tomu nedošlo, mohly se českoněmecké vztahy u nás vyvíjet úplně jinak. Byla to úplně jiná strana, než za Zemana, kdy ji vyneslo na výsluní podobné oslabení, tentokrát na straně ODS ("sarajevský atentát" r. 1997). Paroubek dnes větří podobnou příležitost, neboť ODS je v rozkladu a média vytváří iluzi, že kromě těchto dvou zde není žádná jiná dominantní strana, která by byla schopna sestavit vládu.
Z mého žabího pohledu se působení těchto stran ve vedení státu odráží takto: Václav Klaus v čele ODS stál za rozbitím společného státu. Jestli je to dobře nebo špatně je dnes již bezpředmětná otázka. Ale faktem je že od té doby subjektivně vnímám stále silnější utahování šroubů a omezování osobních svobod. Tempo tohoto utahování se po nástupu ČSSD k moci ještě zvýšilo. Do konce roku 1997 moje životní úroveň pomalu stoupala. Po nástupu ČSSD a přijetí nejrůznějších diskriminačních opatření pod záminkou omezování státních výdajů, šla rapidně dolů. Úrovně z r.1997 jsem dosáhnul znovu až po téměř sedmi letech. Je náhoda že dnes opět začínám pociťovat podobný propad jako tehdy?
Lidovci jsem začal a tak i lidovci skončím. Je to strana o níž si nedělám iluze. S některými jejich nápady nemohu souhlasit. Nicméně uvádí z mého pohledu jediné rozumné řešení budoucího zajištění ve stáří - podporu rodin s dětmi. Jejich představy o zdanění nepostihují jen špičky, ale řežou na mnohem nižší úrovni, což na druhou stranu může poskytnout mnohem solidnější balík financí, než pár oholených milionářů. Mají zájem řešit naprosto rozkolísanou úroveň našeho školství, kdy si může každý prachatější moula nějaký titul koupit, takže se studijní diplomy staly bezceným cárem papíru.
Tiskni
Sdílej:
Kdo se chystá dát svůj hlas TOP09 nebo VV je podle mě stejný blázen jako ti co s nadějemi svého času vzhlíželi k ODA, Unii svobody nebo k Zeleným. Na kandidátce těchto stran se vždy našlo pár osob, které znám jako parchanty.Pointa je, ze budto tam nejaky parchant je, ty ho znas a ja bych rad aby ses podelil, nebo tam parchant, ktereho bys znal neni, a pak odsuzujes nekoho, koho neznas.
Až bude na naší politické scéně tahle strana vzniklá z nespokojenosti alespoň dva tři roky, tak to bude jiná.Věci veřejně vznikly v roce 2001 a úspěšně působí třeba v Praze. Až tedy budeš psát blogy a komentáře na základě informovaných postojů, tak to bude jiná.
Informace pro nahodilé čtenáře. Věci veřejné se dostaly do parlamentu v květnu 2010 a získaly 21 křesel (z 200). O dva roky později následoval rozkol a roku 2015 rozpuštění.
Naopak KDU-ČSL po volbách r. 2010 poprvé za svou novodobou historii neměla v parlamentě žádného zástupce. Nicméně předčasné volby v roce 2013 vrátily KDU-ČSL do hry. Bohužel v roce 2017 přizdisráč Čunek torpédoval plánovanou koalici se STAN, čímž oddálil vstup KDU-ČSL do vládní koalice o další čtyři roky. V současné době je jak KDU-ČSL, tak STAN, členem vládní koalice SPOLU, které u voleb roku 2025 nejspíš srazí vaz okolnosti spojené s angažmá ČR na Ukrajině.
Autor je buď idiot, nebo prostě lže. ... nevadilo jí být ve vládě s ČSSD za podpory komunistů (ve smyslu KSČM).lol, ja byhc rekl, ze to o lhari nebo idiotovi by se dalo spis pouzit na tebe. Minimalne kvuli onomu tvrzeno ohledne vlady s ucasti KSCM. Autor mluvi o soucasnych lidovcich, zkus si prvne zavzpominat nebo dohledat, jak to s tou vladou s KSCM bylo (klicove slovo, co hledat: Kalousek
A konzervativní strana se pozná jak? Prosazuje tradiční hodnoty? V poslední době se to začíná matlat, neb u nás jsou konzervativci možná tedy křesťané, nebo komunisti... jak kdo má horizont.Nepleťme dva významy pojmu konzervatismus: politickou ideologii a obecnou ideologii. Obecná ideologie je vesměs o přístupu ke změnám, konkrétně je spíše pro změny pozvolné než revoluční. "Politický konzervatismus" staví na tom obecném; zužuje ho. KDU-ČSL ani KSČM nemají s konzervatismem nic společného; ani s jedním, ani s druhým.
Nevím kdo kdy formuloval zásady (fakt nevím, je to?) metod konzervativců. Tedy s kým se mohou a s kým nesmí spojit.Tak jinak. KDU-ČSL by měla být křesťanskou stranou. Na tom se asi shodnem. Takže by její ideologie měla být jednoznačně podřízena křesťanství. Co si ale myslet o křesťanské straně, která by klidně vládla s komunisty (antináboženské formaci) nebo se spojila se stranou, jejíž předsedkyně velmi aktivně prosazovala rozvody, interrupce, registrované partnerství, homosexualismus nebo třeba kvóty pro ženy... :) To je totální popření všeho, co by KDU-ČSL měla, jako křesťanská strana, prosazovat.
Váš názor na Václava Havla je vaše věc, ale nevidím moc důvodů, proč by měl vadit konzervativcům (krom občasné divadelní prezentace).Havel vadí lidem bez ohledu na politickou orientaci.
Ono z hlediska Marx-Leninismu jsou dnešní komunisti zrádciJsou. Ale dobrý komunista ještě žije. :)))
Havel, já ho mám třeba v oblibě a nejsem sámRespektuju to.
Pro pokrokové a čestné lidi zůstane Únor 1948 navždy rozhodujícím politicko-mocenským vítězstvím dělnické třídy, rolníků a pracující inteligence nad buržoazií.No tak to je konec
Nemálo lidí se za komunismu mělo lépe než dnes, to je jisté. Existovaly totiž věci, které dnes neexistují.
1) Průměrný plat za podprůměrný až nulový pracovní výkon. Průměrný plat měli prakticky všichni, zatímco málokdo se v zaměstnání předřel. Dnes se takové zaměstnání těžko najde, s výjimkou státní správy.
2) Přivýdělek za prostředky zaměstnavatele. Nebyl problém v pracovní době a za využití prostředků zaměstnavatele vykonávat tzv. melouchy. Nemluvě o přímém rozkrádání firemních zdrojů. Znám lidi, kteří si postavili domy z nakradeného materiálu.
3) Nemožnost napáchat škodu. Téměř nebylo možné vzít si nesplatitelné půjčky, nakoupit za ně blbosti, prohrát peníze na automatech atd. Dostupnost drog byla také podstatně nižší.
zdravim,
neco mi vysvetlete. Nerozumim tomuto odstavci.
>Do konce roku 1997 moje životní úroveň pomalu stoupala. Po>nástupu ČSSD a přijetí nejrůznějších diskriminačních >opatření pod záminkou omezování státních výdajů, šla >rapidně dolů. Úrovně z r.1997 jsem dosáhnul znovu až po >téměř sedmi letech. Je náhoda že dnes opět začínám >pociťovat podobný propad jako tehdy?
Kde je chyba, ze zivotni uroven daneho cloveka jde dolu nebo stagnuje ? V politicich nebo jinde ? Toto nejak nechapu.
V roce 1997 nebo 1998 jsem nastupoval za 29.90 hrubeho. Posledni dobou k tomu mozna muzu pridat i jednu nulu. Taktez se nejak zahadne po predpovedich nekterych lidi dari shanet autory pro linuxsoft. Nestiham obcas vcas vyrizovat a rozpocet bude plne vycerpan.
Cele je to o osobnostech, ktere dovedou dosahnout nejakeho cile. A ty v politice a kupodivu i v soucasnych ceskych Linuxovych zdruzenich moc nejsou.... A toto zadne volby moc nevyresi. Mozna jedine statni bankrot a bida.
Podle me pokud cekate, ze praci nebo spinavou praci za Vas odvede politik, tak se hrube mylite. Zlepsit zivotni uroven si muzete jen Vy sam.
gf
Háček je i v tom, že porovnáváš různě ohodnocené práce, přestože množství práce bylo asi stejné.
A trocha motivace na zaver: pocital jsem celkove zdaneni mych prijmu statem z hrube mzdy. A pocitejte take, ze kdyz neco koupite, tak v cene je take dan (DPH a podobne). Dostal jsem se nekam k 35%. Rekl bych, ze to je jeste dost poddimenzovane. Proste neco pres 1/3 minimalne se vraci zpet statu. Podotykam, ze nejezdim autem.
Ve skutečnosti je to podstatně horší, zapomněl jsi na trik se superhrubou mzdou. Pokud vezmeme podprůměrnou hrubou mzdu 20 000 Kč, tak čistá je 15 850 Kč a superhrubá 26 800 Kč. Jen při výplatě si stát vezme téměř 41% a to jsme teprve na začátku. Dále tu máme DPH, spotřební daň, dálniční známku, daň z nemovitosti atd. Řekl bych, že celkové zdanění je minimálně 60 procent.
O KDU-ČSL často diskutuji s mým otcem, je to jejich věrný volič, snaží se sledovat dění uvnitř. Mě ta strana vůbec neoslovuje.
Nějaká paní shánějící podpisy na petici pro zákaz adopce dětí homosexuálními páry mě fakt nadchnout nedokáže. (Není přece podstatné, jestli je člověk homo,bi nebo hetero, ale jestli dokáže dát danému dítěti lepší zázemí než tety v děcáku. Tohle dokáží posoudit lépe odborníci, podpisy na petici od lidí, kteří si myslí, že homosexualita je odsouzeníhodná nemoc jsou výsměch). Zákazy potratů bych mohl pokračovat a skončit bych mohl třeba Vámi vyzdvihovanou vlastností, že byly v posledních letech u každého "průseru" na vládní úrovni.Mě jsou zatím nejvíce sympatické VV. Po dnešním rozhovoru v Právu s předsedou RJ jsou už asi 100% rozhodnut, že je budu volit. Neumažou se spoluprací s KSČSSD, ODS, vlastně nechcou do vlády. Chtějí 20 křesel, dostat se do výborů, rozkoukat se a tvrdě zevnitř parlamentní politiky poukazovat na ten hnůj. (Jestli lžou, a já jim právě nalítl se dozvíme během příštích měsíců)Točí se kolem nich spousty kauz, nedokáži rozlišit, co je či není pravda. Jestli na to máte nějakej trik, rád si nechám poradit.
No když už s tím někdo přišel:
Ta paní Michaela Šojdrová v pořadu na ČT "Máte slovo" nepřímo naznačila, že v případě lesbického páru a případného úmrtí biologické matky, by to dítě nemělo zůstat s druhou ženou daného páru, ale měla by jej vychovat babička (matka biologické matky dítěte). Jinými slovy Šojdrová říká: odebrat dítě z rodiny, kde je dlouhodobě vychováváno a dát je k o generaci starší babičce.
Tohle je zřejmě ta konzervativnost a důraz na rodinu.
Otázka pro příznivce Pirátů: kde myslíte, že dostaneme nejvíc hlasů, v jakém kraji/městě? Praha, Brno?
Asi před měsícem tu proběh odkaz na přednášku pana Kellera o tom, že ti chudí i "chudí" jsou udržováni ve vzájemném soupeření, aby si nedokázali vymoct celkovou lepší pozici. Stejně tak ve volbách se řeší nějaká blbost, ta rozhoduje.
Tedy kořist či spíše ten plébs se nesjednocuje a nic se ve volbách ani v životě radikálně nemění.
Možná chybí velkorysost a nadšení. Malé chyby přehlížet, vykostit velké. A pak teprve omezit malé.
Kdo chce čeho dosáhnout v jakém horizontu, to se promítne ve volbách, ten na to slyší nebo chce slyšet. Aneb všichni slibují a všichni se chtějí nechat slíbit, slyšet. Kde se to protne? Nelze tomu nějak napomoct?
Jo, nevěřim úmyslu, spiknutí, spíše neuvědomělému "ovčanství", to, že zapřičiňuje takový chaos, lenost a pohodlnost, ztráta zájmu o věci veřejné a ideálů., neztotožnění se s něčím trochu ušlechtilým.
Mam pocit, že jedna strana se jako první ozvala a profilovala jako Socha svobody výrazně v našem světě. Musí dostat šanci si tu šanci zkaňkat po svém.
Dejte, nedejte, Pirátům dávám hlas já. Svoboda internetu a zprůhlednění státních zakázek, na to slyšim.
Cas nemas sanci odhadnout ani priblizne.Hmmm, tak maj poláci v těch bednách asi křišťálový koule.
Nekdo tam jde s kaslem pro omluvenku do prace, nekdo s necim jinym na delsiu dobu.LOL! Omluvenka do práce!
Navic ty 30 Kc jsou reseni jenom pro obvodni lekare. Jakmile jdes do nemocnice, jdes tam proto, ze te tam obvodak uz poslal. Cili tady uz poplatky ztraci na vyznamu. Na operaci budes cekat +- stejnou dobu jako bez nich.No to jo, to samozřejmě bez diskuse...
Nikoliv. Tam jim radi Duch SvatyCas nemas sanci odhadnout ani priblizne.Hmmm, tak maj poláci v těch bednách asi křišťálový koule.
Co je na tom k smichu? Ja proste obcas k doktorovi zajdu, ze mam kasel protoze na to nechci vybrat dovolenou, nemusel bych stihnout do konce mesice naddelat a navic politika firmy toto podporuje. proste je pro zamestnavatelel lepsi, kdyz jsem 2 dny marod, ale pak jsem fit nez abych tyden chrchlal a roznasel bacily. Aby bylo jasno, slovickem "obcas" myslim radove parkrat do roka. Nemam potrebu byt u doktora vylepeny co chvile.Nekdo tam jde s kaslem pro omluvenku do prace, nekdo s necim jinym na delsi dobu.LOL! Omluvenka do práce!šlo o to, vyeliminovat důchodce s paralenem...
Co je na tom k smichu?No přece ta "omluvenka do práce"
dovolávám se svědectví osobnosti z tohoto serveruPůjčili jste si Freshmouse, aby vám zpestřil váš nudnej a šedej sexuální život?
Ne podle kubatury, ale podle stáří "vozidla" + system bonusů a malusů, za to jak moc využíváte služby zdravotnictví, už se to tu ... Jak sama říkáte, prachy musí protéct našim úřednickým gigantem a než nakrmíme celej ten molochoidní aparát, tak nám na ten sociální sektor nezbyde nic.Zrovna u toho zdravotnictvi je v Cesku limit na rezii zdravotnich pojistoven (tedy urednicky aparat) ve vysi tusim 2.5 % z prijmu na pojistnem. Zajimalo by me, kolik to je u komercnich zdravotnich pojistoven v USA.
Jen máte naivní představy o tom, že za každým rozvodem musí být hrozné chování toho druhého. Především chlapa.A na to jste přišel proboha jak? :-O
Sociální politika i zdravotnictví jen v té nejnutnější míře.S timhle tvrzenim já absolutně nemůžu souhlasit. Vy, nebo já, jsme možná lidi, který za prdelí maminku (stát) nepotřebujou, ale nemůžete na svět koukat podle hesla "podle sebe, soudím tebe". To, že se ta pani z příkladu může za pár šupů připojistit, je sice pravda, ale ono to ve skutečnosti nevypadá tak jednoduše, tyhle lidi taky po zajištění těch nejzákladnějších věcí na konci měsíce nemaj co do huby. Já si nežiju zrovna špatně, rozumim co je to osobní zodpovědnost a podle toho se chovám, tyhle kapitalistický pindy bych moh mít taky, protože "já mam nohy v teple", ale já vidim dál než na vlastní dvorek...
a ty děti nemají otce? nebo máte pocit, že něčí životní náklady a dopady vlastních rozhodnutí má z moci zákona platit přes sociální systém někdo jiný?Zas to jen povýšenecky paušalizujete, to přes ty vaše krásný očička fakt koukáte na svět takhle černobíle?
tak si to spočítejte sám, až budete mít děti, kolik od státu dostanete, a kolik vám stát sebere z výdělku Jde o základní principMadam, s přídavkama na děti na mně nechoďte, vy víte, že o to mi nešlo, to už se zas bavíme o "rozdávání" a né o "službách" který od státu dostanu. Nejlíp sem to asi definoval o trochu výše, svojí reakcí na pana Jílka o "propadávání".
Národní program Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení Předložený materiál navazuje na usnesení vlády č. 101 z 19. ledna 2009, kterým vláda schválila postup zabezpečení Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení – tzv. „Evropský rok 2010“ v České republice. Cílem Evropského roku 2010 je potvrzení závazku Evropské unie ovlivnit odstranění chudoby do roku 2010. Evropský rok 2010 má sledovat čtyři základní cíle: 1. uznání práva lidí žijících v chudobě na důstojný život 2. zdůraznění odpovědnosti každého jedince za boj proti chudobě 3. podporu soudržnější společnosti 4. opětovné potvrzení politického závazku EU bojovat proti chudobě a sociálnímu vyloučení
dokončit urychleně ratifikaci Lisabonské smlouvyA bod 16 pokračoval:
Recepty k řešení problémů současného světa včetně mezinárodní finanční krize můžeme najít jedině společně v Evropské unii, která bude stabilní, rozhodná a akceschopná; ne v Evropské unii nestabilní a rozhádané.Nevím, jestli se během následujících let něco v EU změní k lepšímu (osobně pochybuji), ale trend za dobu existence unie a jejích předchůdců není moc pozitivní; tady jsou aspoň výsledky posledních dvou desetiletí + srovnání se zbytkem světa (v knize Jak vystoupit z EU jsou ještě zajímavější grafy): Evropský plán „dohnat a předehnat“ nevyšel (článek doporučuji přečíst). A Euro vážně není výhra. A k Lisabonské smlouvě už bylo řečeno dost a myslím, že obrázek si mohli udělat všichni. Mimochodem, co asi lidovci myslí bodem 15 „Bezpečný internet”?
Když zaměstnavatel vykáže že v nákladech vydal na mzdy x peněz, tak se lze velice jednoduše dopátrat kolik se má odvést na dani. Jaký by mělo pro něj smysl dávat zaměstnancům peníze bokem, když by tímto způsobem defacto snižoval svůj zisk?
Tohle je naivita nejvyššího řádu. V některých oborech mnoho lidí pracuje buď kompletně načerno, nebo oficiálně berou minimální mzdu a další peníze dostávají bokem. Proč to tak je? Že by zaměstnavatelé byli hloupí a tímto nelegálním jednáním si snižovali zisk? Dává to smysl?
Podívej se v kalendáři na den daňové svobody. Už teď je za polovinou roku; tedy stát sám spotřebuje na svůj provoz víc než polovinu veškeré produkce svých občanů.Podivej se na realna ekonomicka data ČR: HDP je cca 3.5 bilionu Kc, rocni prijmy statniho rozpoctu cca 1 bilion Kc. Takze nikoliv polovinu produkce, ale cca 30 %. Navic zhruba 300 miliard Kc z toho jednoho bilionu jsou penize na duchody. Ty lze tekzo povazovat za 'naklad statu na svuj provoz'. Odpovidajici cast produkce pracujicich obcanu bude presmerovana k starsi generaci pri jakekoliv forme duchodoveho zabezpeceni, ktera zachova starsi generaci odpovidajici zivotni uroven. Tedy u takoveho transferu je dulezitejsi se spis koukat na jeho rezii, nez na jeho absolutni vysi.
Ty lze tekzo povazovat za 'naklad statu na svuj provoz'.Samozřejmě že jsou to náklady na provoz státu. Jestliže se stát rozhodl, že bude lidem, co už nemohou pracovat, dávat peníze, je to náklad jako každý jiný.
Odpovidajici cast produkce pracujicich obcanu bude presmerovana k starsi generaci pri jakekoliv forme duchodoveho zabezpeceni, ktera zachova starsi generaci odpovidajici zivotni uroven.To není pravda. Při zavedení důchodového systému "každý má, co si našetří" se žádné přesměrovávání nekoná. (Tím nechci říct, že takový systém je nejlepší, podle mě je vhodné doplnit ho přesměrováním "rodiče živí vlastní dobře vychované děti")
Samozřejmě že jsou to náklady na provoz státu.Je to naklad statu, ale urcite to neni naklad na provoz statu, stejne jako mezi naklady na provoz statu nepatri naklady na investice statu. Je to proste jiny typ nakladu.
To není pravda. Při zavedení důchodového systému "každý má, co si našetří" se žádné přesměrovávání nekoná.Presmerovani produkce ekonomiky by se konalo uplne stejne, akorat by nebylo rizene politikou. To zbozi, ktere starsi generace spotrebuje, vyprodukuje soucasna ekonomika, nebylo vyprodukovano v dobe, kdy si ti lide setrili. Dopad na podil pracujicich na produkci ekonomiky by byl podobny (pri zachovani stejne zivotni urovne senioru), akorat by produkce smerovana k seniorum byla financovana jinou cestou (zmenil by se pomer mezi tim, jak se produkce rozdeli mezi praci, kapital a zdaneni).
Na SZ je mi sympatické nezkorumpovanost a ochrana životního prostředí (kterou na rozdíl od většiny považuji za úspornou).
SZ životní prostředí nechrání a už vůbec ne úsporně. Podívejme se na jejich hlavní ekologické "úspěchy" - větrné elektrárny, solární elektrárny a biopaliva. Výsledek je ve všech případech stejný - nákladné fiasko, které přináší víc škod než užitku. Jsou to hlupáci, kteří nejsou schopni domyslet důsledky svých vizí.
Podívej se v kalendáři na den daňové svobody. Už teď je za polovinou roku; tedy stát sám spotřebuje na svůj provoz víc než polovinu veškeré produkce svých občanů. Každá strana, která hodlá zvyšovat daně, ať už jakékoli a komukoli, v této situaci nutně vede zemi do krachu, protože z lidí nikdy nemůžeš dostat víc, než kolik skutečně vytvoří - a přitom už teď jim bereš víc než půlku, a přesto se země propadá do dluhů!Proč lžeš?
každý, kdo chce zkusit něco nového, i když třeba riskuje, je blázenNoveho? V TOP09?
Na kandidátce těchto stran se vždy našlo pár osob, které znám jako parchanty. Dle mého soudu tyto "nové" strany loví především v řadách naivních prvovoličů. Ti totiž většinou volí srdcem a ne hlavou. Ovšem volební preference by neměly vznikat na základě emocí, ale suchých fakt. Dejte si tu práci, koukněte na jejich volební programy. Já chci podporovat stranu, kterou zajímám jako občan, ne jako volič.To bych se na vašem místě skutečně styděl psát vzhledem k tomu, jak například místopředsedkyně KDU-ČSL Šojdrová svou mimořádně povýšeneckou fiskulí ve veřejnoprávní televizi urazila všechny nebiologické adoptivní rodiče, jako by rodiči byli jen biologičtí rodiče, a jak navíc sprostě lže ohledně výzkumů sexuálních menšin či je není schopná pochopit, což by jako předkladatelka části programu pro rodiny rozhodně měla. Ve skutečnosti se tato dáma jeví jako úplně blbá. Šojdrová lesbické matce: Prosím vás, jaký vy jste rodič? Chat s osobností Michaela Šojdrová (Týden.cz)
Kdyby místo vzájemné rivality zkusila tehdy ODS s ČSSD najít společný konsensus, tak jsme mohli být dnes někde úplně jinde. Jenže ČSSD nikdy nebyla něčeho podobného na rozdíl od ODS schopna! Je to strana, jejíž státotvorný potenciál se rovná nule a podle toho to taky dnes vypadá.
Tohle už je úplná fantasmagorie. Dlouhodobá velká koalice ODS a ČSSD by znamenala totální zabetonování politiky. Jednou by měla premiéra a většinu ministrů ODS, po volbách ČSSD a tak by to šlo pořád dokola. Tento model praktikovali v Rakousku a nakonec ho rozbil až Haider.
Osobně si myslím, že by byla nejprospěšnější koaliční vláda kterou by sestavoval Jiří Čunek.
Nevím, jestli Čunek bral úplatky nebo ne. Ale jedno vím jistě - člověk, který uloží rodinné úspory do banky den před jejím krachem, by neměl řídit ani dopravu v Mukačevu.
Já osobně bych rád ale viděl rozpočet sestavený tak, aby místo zvětšováním dluhu počítal s jeho umořováním.Prave proto se smeju te predstave, ze by u toho mela byt zrovna KDU-CSL. To je ta strana, ktera byla ve vladnich funkcich nejcasteji.
Kdyby místo vzájemné rivality zkusila tehdy ODS s ČSSD najít společný konsensus, tak jsme mohli být dnes někde úplně jinde.Neco jako opozicni smlouva 1992?
Navic pokud si dobre pamatuji, sama nabizela smir po dobu predsednictvi, coz vedeni ODS odmitloTrochu jsi zapomněl dodat, že nabízela smír výměnou za něco...
Není mi známo že by KDU-ČSL někdy sestavovala vládu.To je pravda, v polistopadové historii KDU-ČSL vlády výhradně rozbíjí.
Já osobně bych rád ale viděl rozpočet sestavený tak, aby místo zvětšováním dluhu počítal s jeho umořováním.Z toho usuzuji, že jsi někde v program KDU našel, že chtějí prosazovat vyrovnaný rozpočet (mimochodem, zajímavé osvícení po tolika letech
Uspořené prostředky se použijí na podporu bydlení, exportu a malého a středního podnikání.Na jedné straně chtějí ušetřit, ale druhé straně to opět hážou přes palubu. Ad sociální záležitosti: na to už je vedena diskuse o něco výše.
Dva roky jsou dostatečný prubířský kámen na to aby se prokázalo jestli je dotyčná osoba opravdu schopna učení a taky jestli se vůbec něco naučila.Jestli je dotyčná osoba schopná učení, to snad měla prověřit střední. Jestli se něco naučili, to zase přijímačky na VŠ. Dva roky maximálně tak prověří, nakolik jsem schopen zapomenout něco, co během dvou „odpočinkových” let nebudu absolutně vůbec potřebovat, ale co budu naopak sakra potřebovat na vysoké (dost velkým kamenem úrazu bývá třeba matika a tady když člověk vyjde ze cviku, tak je doslova namydlený).
Také by studenti byli v menším stresu, protože když by nebyli přijati tak by se bez problémů mohli pokusit další rok. Netlačila by je vidina placení školného a podobných krávovin.Nějak nevidím změnu oproti současnému stavu? Nedostanu se letos, zkusím to příští rok -- žádná změna. A školné stejně neplatím -- ten rok to neovlivní.
Nikde však nebylo řečeno že by měl během těch dvou let hákovat někde v supermarketu při doplňování regálů.No ale taky nebylo řečeno, co by teda měli dělat.
V minulosti bylo naprosto běžné, že po vyučení museli tovaryši povinně vypadnout na vadr a teprve pak mohli přistoupit k mistrovské zkoušce. Mnoho z nich se také nikdy mistry nestalo.V minulosti lidi lili splašky na chodník, ve dvaceti měli tři děti a umírali ve čtyřiceti letech na dneska banální nemoce.
Dnes je velice módní dávat dětem před nástupem na ZŠ odklad[citation needed]
Já jsem na ZŠ nastoupil v 6 letech, absolvoval jsem ... Po třech letech na té VŠ jsem měl toho učení tak akorát plné zuby a potřeboval jsem si dát skoro pět let oraz, než jsem znovu zkusil VŠ.Takže, protože ty jsi nebyl schopen studovat soustavně, by všichni ostatní měli přerušit studium.
Nevím jak tobě ale mi přijde mnohem rozumnější než dva roky zabité ve školních škamnách mít tyto dva roky k dobruJaksi mi tu chybí důkaz, že ty dva roky jsou zabité.
Na vysoké školy přicházejí studenti, vybavení pouze teoretickými vědomostmi a naprosto odtržení od reality.Což nemusí nutně být špatně. Vysoká škola beztak většinou navazuje na ty teoretické vědomosti a rozšiřuje je. Tím neříkám, že by student VŠ neměl mít možnost získat nějakou praxi v rámci studia; ale nutit každého, aby ji získal povinně před nástupem, je blbost. V některých oborech kapitální blbost.
Vysoké školy chrlí otitulované zelenáče, kterým absolutně chybí praxe.Tak si ji dodělají po škole u zaměstnavatele, stejně to tak v 99% případů dopadne i s praxí před školou, protože zaměstnavatel (pokud to nebude ten samý) bude potřebovat něco jiného.
Tehdy měl člověk k tomu aby se něco naučil podstatně méně času a příležitostí než dnes.A taky se toho podstatně méně naučil. Srovnej si například medicínu před sto lety a dneska. S větším množstvím poznaných a potřebných vědomostí potřebuješ i delší čas na jejich osvojení. Jo a stále chybí nějaký návrh, co by ti budoucí vysokoškoláci měli ty dva roky před nástupem do školy dělat. To je podstatně důležitější než dokazování, jestli ten čas bude nebo nebude chybět.
Na rozdíl od doby před sto lety dnes prakticky není možné, aby jeden člověk v sobě akumuloval veškeré vědění své doby, což vede ke specializaci.Jenže specializace dost často neumožňuje vrátit objem těch vědomostí na úroveň před sto lety - to nutné minimum pro nějakou specializaci prostě dá v sumě víc.
Každopádně za ty dva roky by jeho představa měla mnohem ostřejší konturyDost silně o tom pochybuju. Většina lidí by ty dva roky prostě nějak proflákala a pak by na VŠ buď nešli vůbec (což je jenom těžko optimální) nebo by jim ty dva roky na vyhranění stejně moc nepomohly. A jinak ... "Vyzkoušet si co by chtěl dělat" - to by tě někdo musel zaměstnat a tím se dostáváme k tomu výše. A co kdybych náhodou chtěl dělat vývoj mikročipů, neurochirurgii,... tam se bez poměrně rozsáhlého a rozhodně ne středoškolského vzdělání neobejdeš "podívat se do jiných zemí" - pro rozmýšlení, co chci dělat, samo o sobě k ničemu "a zkusit najít práci tam" - viz výše, pro zaměstnání v cizině platí víceméně to samý, co pro zaměstnání tady + jazyková bariéra navíc "nebo se třeba vzdělávat samostudiem." - to je v podstatě ztráta času. Člověk místo toho, aby studoval 9+4+5(6) let, bude studovat 9+4+2+5(6), tj. o dva roky dýl ho bude muset někdo živit a o dva roky míň bude pracovat. A to nemluvě o tom, že na VŠ na to samostudium těžko naváže, protože stejně bude muset znovu probrat - s ostatními spolužáky, co nesamostudovali - to samé.
A jinak ... "Vyzkoušet si co by chtěl dělat" - to by tě někdo musel zaměstnat a tím se dostáváme k tomu výše. A co kdybych náhodou chtěl dělat vývoj mikročipů, neurochirurgii,... tam se bez poměrně rozsáhlého a rozhodně ne středoškolského vzdělání neobejdešMyslím že se pleteš. Z osobní zkušenosti ti mohu říct že na tom až tak nesejde. Když jsem dělal jako geodet - brigoš, taky jsem nejdřív jenom zaostřoval laser mačkal čudlík. Po půl roce jsem už nejenom zaměřoval, ale taky ty mapy zpracovával na kompu a bral desítku čistá ruka. (Rok 1996). A snad vůbec nejkurióznější nabídku jsem dostal od jednoho chlapíka v Horních Hošticích. Nevím jestli ho na mě zaujalo, možná že jsem tak čuměl po jeho baráku. (O několik let dříve nám lidé z toho domu pomohli, když jedna holka tenkrát v noci spadla ze skály). Zkrátka, svezl mě kousek cesty autem, trochu jsme splkli a ještě než jsem vystoupil, tak se mě zeptal, jestli bych nechtěl pro něj programovat plazmové zdroje (nebo něco takového, už si bohužel nepamatuji), co jeho firma dělá pro NASA. Byl jsem z toho tak v šoku, že jsem s poděkováním odmítnul. Nicméně vizitku jsem si vzal. Někde bych ji možná ještě našel. A to když se na to podívám zpětně, jsem byl tehdy naprosté programátorské ucho.
Ano. To co píšeš by mohlo platit za předpokladu, kdyby si ty dva roky jenom válel koule a rodiče ho živili. Nikde však nebylo řečeno že by měl během těch dvou let hákovat někde v supermarketu při doplňování regálů.A co si myslíš, že by dost podstatná část těch maturantů dělala? Hádám, že dost z nich by ani nedokázala efektivně ty dva roky využít (zvlášť pokud by fakt jenom čekali než budou moct jít na VŠ). Víš, kdo chce studovat, ten jde, a kdo studovat nechce, tak ten prostě nejde a jde si shánět práci -- to je dnes naprosto běžné. Skoro mi přijde jako bys viděl VŠ jako něco povinného? A hlavně: na dva roky zablokovat někomu přístup ke vzdělání, to by ti skrze naši ústavu dokonce ani neprošlo.
Je to diametrální rozdíl oproti stávající situaci, kdy počítá s VŠ a pak mu to jaksi neklapne, načež jeho první kroky vedou na pracák a teprve následně si hledá nějakou dočasnou práci. Pochopitelně žádnou slušnou nesežene, protože kdy by přijal někoho na to jen aby mu po zaučení zase frnknul..Kdežto když ti dotyčný zdrhne na dva roky, tak to už ho každý přijme...
Běžná doba řádného studia je pokud vím 3+1 a 2+1, takže celkem sedm let.Blábol. Neděláš náhodou na nějaké VŠ? Tak se zkus podívat na web a zjistíš, že těch let je celkem pět. Samozřejmě když studuješ, ne když se flákáš nebo nestíháš školu, protože máš zároveň práci na plnej úvazek.
Jsem toho názoru, že člověk bezprostředně po střední škole ještě pořádně neví co chce, protože ve skutečnosti nic kromě školy a učení nezná.S tím se nechá souhlasit. Nicméně problém je v tom, že po těch povinných dvou letech přestávky ten člověk pořád nebude vědět, co chce.
Jaksi automaticky se předpokládá že se po maturitě má jít dál. Jenže to je omyl.To je právě to, co se ti zatím nepodařilo prokázat.
Omyl jehož výsledkem jsou VŠ absolventi co marně hledají uplatnění.Tak ten byl dobrej. Práci nemůžou sehnat tak maximálně absolventi těch VŠ, které se specializují na produkci lidí, co se dřív či později přisajou na státní rozpočet. Dlohodobá nezaměstnanost lidí s technickým VŠ vzděláním je snad pod jedno procento.
Blábol. Neděláš náhodou na nějaké VŠ? Tak se zkus podívat na web a zjistíš, že těch let je celkem pět. Samozřejmě když studuješ, ne když se flákáš nebo nestíháš školu, protože máš zároveň práci na plnej úvazek.Pokud se ti to jeví jako blábol, tak se nejdřív podívej po netu. Možná to má každá škola individuálně, každopádně když jsem byl na MU bylo jasně řečeno že první, bakalářský stupeň mohl být na rok přerušen a magisterský rovněž.
Tak ten byl dobrej. Práci nemůžou sehnat tak maximálně absolventi těch VŠ, které se specializují na produkci lidí, co se dřív či později přisajou na státní rozpočet.Jenže to jsou právě ti kterých je jako když nasere a rozmaže. Inženýři z oboru rekreologie a cestovní ruch, atp. To jsou přesně ti, kterých jsou plné úřady, kde jsou tabulkově dané platy. "Bumážka" - to pro ně znamená pouze vyšší platovou třídu ( z mého pohledu větší zářez do státní kasy ). Nikde jsem nezažil že by někdo tak bazíroval na titulu - byť by šlo o pouhý Dis. - jako na úřadě.
každopádně když jsem byl na MU bylo jasně řečeno že první, bakalářský stupeň mohl být na rok přerušen a magisterský rovněž.To ale nijak nesouvisí se standardní dobou studia. Standardní doba studia je to, na kolik let je stavěn studijní plán. To je na většině škol pět let, na kterých čtyři, šest. Studovat sedm let obor, který je plánován na pět, to rozhodně není "řádné" studium.
Jenže to jsou právě ti kterých je jako když nasere a rozmaže. Inženýři z oboru rekreologie a cestovní ruch, atp. To jsou přesně ti, kterých jsou plné úřady, kde jsou tabulkově dané platy.A povinné přerušení studia na dva roky na tom nic nezmění. Pokud někdo nemá na víc, než přisát se na státní rozpočet a díky VŠ titulu za to mít víc peněz, tak si tu VŠ na rekreologii udělá tak jako tak.
A povinné přerušení studia na dva roky na tom nic nezmění. Pokud někdo nemá na víc, než přisát se na státní rozpočet a díky VŠ titulu za to mít víc peněz, tak si tu VŠ na rekreologii udělá tak jako tak.Samo o sobě pochopitelně že ne. Dokud budou platové tabulky platově zvýhodňovat za stejnou práci lidi s papírem, tak to nikdy nebude lepší. Přesto ale trvám na tom, že by dvouletá pauza mezi střední a vysokou školou byla ku prospěchu a vedla k eliminaci budoucích studentů VŠ. Na můj vkus je v téhle zemi až příliš VŠ které defakto pouze zajišťují uplatnění pro své vlastní absolventy a degradují tak úroveň vysokoškolského vzdělání.
Přesto ale trvám na tom, že by dvouletá pauza mezi střední a vysokou školou byla ku prospěchu a vedla k eliminaci budoucích studentů VŠ.Což je nepochybně velká výhra. Obzvláště v situaci, kdy na nás EU tlačí, abychom měli víc absolventů.
Na můj vkus je v téhle zemi až příliš VŠ které defakto pouze zajišťují uplatnění pro své vlastní absolventyHm, já vždycky myslel, že zajistit uplatnění je cílem jakékoliv školy. Není to náhodou účel vzdělávání?
Že by měla být mezi školami dvouletá pauza není zablokování přístupu ke vzdělání. Pokud někdo předem ví že se může na školu hlásit ne dřív než za dva roky, tak se podle toho zařídí.Takže sis sám vyvrátil vlastní tvrzení. Taky dobré.
Jsem toho názoru, že člověk bezprostředně po střední škole ještě pořádně neví co chce, protože ve skutečnosti nic kromě školy a učení nezná. Jaksi automaticky se předpokládá že se po maturitě má jít dál.Pokud měl člověk školu se specializací, tak ve většině případů ví, co chce dělat po střední. Někdo půjde pracovat, někdo půjde dál studovat. U gymplu se fakt předpokládá navázání vysokoškolským studiem, protože jaksi do té doby chyběla člověku pořádná specializace.