Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Už se to tu vícekrát nadhodilo, pojďme to tedy řešit - dělení zápisků do blogů do kategorií. Padaly návrhy na označení zápisku například na odborný/neodborný. Já spíše uvažuju o těchto kategoriích, ze kterých by si autor musel vybrat: Linux, IT, Programování, Komunita a Ostatní. Nejspíše bych dokázal udělat, aby si člověk mohl dát odfiltrovat Ostatní, což odpovídá požadavku na členění dle odbornosti. Výhledově by se mohlo udělat i jemnější filtrování (proto tolik kategorií), ale z důvodu vysoké zátěže databáze a špatného cachování to prozatím nebudu implementovat. Jaký je váš názor?
Tiskni
Sdílej:
Buď nechat název jako Linux, nebo ho zobecnit na Operační systémy....abychom nediskriminovali uživatele Windows
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Firefox je nejvíce používán na Windows.Rozumný člověk by tohle počítal na procenta, ne na absolutní čísla...
Budou mít admini možnost změnit kategorii?Už jsem se ptal, pokud ano, tak není co řešit. I když to bude asi znamenat více práce. Co se týká popichování, už tu vyšlo pár článků, které měly původ v blogu.
Mě se teda nikdo na nic neptal :o), ale hlásím se k těm, kterým je to jedno. Co číst nechci (ať už proto, že mě to nezajímá, nebo proto, že bych se nasr...rozčílil), to nečtu a s tímhle přístupem si celkem vystačím.
Ale těm, co musí každý blog masochisticky přečíst do konce i s komentáři to třeba pomůže. Zřejmě je to stejný druh lidí, kteří jsou schopni po celou dobu sledování televiznícho pořadu na něj plynule nadávat, ale nikdy to nevypnou :o))
Z.H.
Podle me se to neujme (soudim podle ochoty ctenaru hodnotit jiz dostupnymi zpusoby). Radit do kategorii ma taky kazdy pisatel blogu moznost, asi se to moc nepouziva. Stejne to nebude sedet a prakticky vyznam bude podobne maly, jako ma hodnoceni clanku dnes.Uz je mi to skoro trapne, ale opet s xkeshem souhlasim. Navic... nerad bych se nekoho dotknul, ale pripada mi, ze technicky orientovani lide maji casteji sklon vsechno "skatulkovat", Jak chcete ty casto pestre ruznorode a nezaraditelne veci, ktere v sobe maji tak mizivy skutecny rad, narvat do par jednoduchych skatulek? Napadlo by me spoustu temat, ktere uplne presne nepatri do zadne z tech kategorii... a zaroven patri do vsech. Chyba mereni vetsi nez rozptyl namerenych hodnot. K nicemu. Aby to bylo uzitecne, muselo by to byt mnohem komplexnejsi. Muselo by to hodnotit z mhonem vice uhlu pohledu a muselo by to clanky vybirat na zaklade mnohem vice kriteri - autor, klicova slova, tema, zamereni, uroven odbornosti... to vse vzajemne provazane, s ruznymi vahami... Chtelo by to nejakou neuronovou sit, kterou si kazdy z nas nauci tak, aby mu predhodila ke cteni jen to co chce. Vypada to narocne, ale osobne mam jednu takovou neuronovou sit k dispozici. Mam ji ve sve hlave. Podle titulku, autoru jejichz drivejsi posty si pamatuju, nekolika klicovych slov o ktere mam zajem a obcas s pomoci rychleho orientacniho proskenovani textu mi predhodi presne ty blogy, ktere chci. Funguje mnohem efektivneji nez jakekoli "skatule". Doporucuju pouzivat.
Tiež sa prihováram za kategorizáciu. Sú tu príspevky rôzneho "žánru" od politických, cez humorné až po odborné. Nie som proti, len by bolo vhodné to oddeliť.
Prihováram sa za kategóriu osobné
Jeste jednou pro vysvetleni, nekoho podezirat ze skatulkovani neni urazka, to je uznani.No... rekl bych spis, jak kdy. Na tom prave zavisi jemny rozdil mezi expertem a technokratem. Tim druhym bych byl nerad.
a hlavně jestli bude mít pan Literák chuť a čas k realizaci.nebo nekdo jiny, jelikoz jsou zdrojaky pod GPL