Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Tiskni
Sdílej:
Já jsem třeba na anglickém webu nic podobného nevygooglil.
Pomáhá mi to se rozhodovat, pro co dělat balíčky.
Takže nemá cenu se tím hlouběji zabývat.Otázkou „k čemu“ se má smysl zabývát vždy. Například mně to přijde jako jenom určitá zbytečná onania...
Popravde si nejsem jisty ze bada vubec linux vyuziva?, Mam Wave a rekl bych ze jestlitam nekde dole tepe kernel linuxu tak to maji opravdo dobre zasity :D
Tak ten se moc nepovedl. Před čtyřma rokama jsem začal na Archu, skončil na Ubuntu.
Nejelegantnější mi přijde zrovna ten Arch, pacman, makepkg. Debian je komplikovanější, ale taky dobrý. Jenom to RPM je hnus nekompatibilní mezi sebou.
Před čtyřma rokama jsem začal na Archu, skončil na Ubuntu.tím bych se zrovna nechlubil xD
On to nebyl vtip. Ale pokud je to tak, není ti pomoci, když máš v hlavě seno, tak ti tam zůstane. Nebo snad dokážeš ten imbecilně stupidní výkřik do tmy ještě nějak obhájit? Pochybuji.Tak ten se moc nepovedl.
Nejelegantnější mi přijde zrovna ten Arch, pacmanPokud ti pacman přijde elegantní… tak je něco špatně.
Jenom to RPM je hnus nekompatibilní mezi sebou.A expert promluvil (slyšeli jste slovo bóží, amen). Ach jo. Mimochodem, víš jaký je rozdíl mezi specialistou a expertem? Specialista ví všechno o hovně, zatímco expert hovno o všem.