Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Před pár dny jsem přišel na to, že i ty tři poslední ikony na mém desktopu jsou přebytečné. Takže jsem je v rámci úklidu smazal.
Už už mě začalo napadat, k čemu, že to KDE vůbec potřebuji, ale díky crimestop jsem jí rychle vypudil
. Přece si nebudu instaloval (flux)blackbox, nebo třeba ratpoison, nebo pekwm a opouštět KDE. No, ono to taky nedává moc smysl, v případě, že používám většinu programů z KDE. A díky hibernate+swsusp2 mi KDE startuje stejně rychle, jako cokoliv jiného. I když, člověk nikdy neví a fluxbox i blackbox mají moje sympatie.
No, ale napadla mě anketní otázka a nechce se mi čekat na velkou anketu (pokud by ji admini schválili).
Tiskni
Sdílej:
A taky na shell samozřejmě, znal jsem jen z vyprávění, nedovedl jsem si představit, že je tak .. mocnej. Ale to jsem odbočil... Hodně se mi taky líbí, že Kicker můžu roztahovat jak chci. Mám totiž rád panel z Mac OS X.
Většinu věcí pouštím z appletu spustit příkaz na horním panelu... Nebo z ikonek na levém