Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Par myslenek, napsanych bez hacku a carek, mozna i politika, ted jeste nevim.
Opravdu me dostala nova verze me oblibene distribuce Mandriva. Zkusil jsem ji rozchodit na mych trech pocitacich a vsude se to uplne nehorazne pokazilo. Jeden, paradoxne ten nejvykonnejsi (X2) pouzivam jen o vikendu kdyz se jednou za mesic dostanu z koleji a prace domu. Na koleje si ho brat nechci, vzhledem ke kradezim castejsim nez nikdy. Takze na nem stale zustava zakoupeny Powerpack 2006, s nimz jsem naprosto spokojen a myslim, ze tam vydrzi az do konce zivota pocitace.
Na notebooku jsem jen tak zkusil live distribuci Mandriva One 2007 s ceskym KDE a vsechno fungovalo naprosto nadherne, takze jsem ji nainstaloval na disk. Potesilo me, ze po nabootovani notebooku a cekani na prihlaseni uzivatele se na pozadi nacita KDE (asi kdeinit, nezkoumal jsem to), takze po prihlaseni se KDE spusti i na velmi slabem stroji opravdu velmi rychle. Moc se mi ale nelibi spravce balicku, neprisel jsem ani na to, jak v nem vybrat najednou vsechny dostupny aktualizace jednim kliknutim jako to bylo v lonske verzi. Takze jsem krome urpmi/urpme zacal pouzivat i urpmi --update --auto-select a graficky spravce uz vubec nepoustim.
Ve skole me potesil pristup k predmetum souvisejicich s pocitacema. Algoritmizaci delame v C a Anjute, v mechanice si obcas zahrajeme v Matlabu, to vsechno na RedHatu (asi). Konstruovat muzeme v cem se nam zachce, uz do nas netlacej trapny klikaci AutoCad kurvici zaklady konstruovani a hlavne mrvici mysleni budoucich konstrukteru. Jelikoz je to obor, ve kterym jsem primo profesional a rozumim tomu vice nez OSS (ktery mam jen jako konicek) tak si mohu otvirat hubu jak se mi zachce. To jen abych taj zas neposlouchal ze tomu hovno rozumim a jen blbe kecam.
Nejaky kokot vysypal na balkone pytel mouky ci co to bylo a kdyz jsem si sel rano zakourit, myslel jsem, ze je to snih.
Vcera me bolelo v krku, tak sem to chtel vyfrezovat kusovou Startkou bez filtru a dnes uz je mo hej . Jinak neni hezci pohled na zenu nez na vysokou, prsatou a krasnou akademicku s MArlborem v ustech.
Doufam ze KLDR nezacne dalsi svetovou, pokud by se do konfliktu zamotala CIna, Rusko a USA, tak je to cely v riti.
Vo vikendu jsou komunalni volby, za CSSD kandiduje vesnicky obchodnik s alkoholem, provozovatel herny a diskoteky, mlatici bezbranne slecny zamestnankyne. Pokud by byl zvolen, povoli si hned zahradku u sve smradlave putiky primo na historickem namesti. Typicky socialni demokrat (hajzl). Nejvice OSVC je na kandidatce KSCM. Predevsim bolsevicky vekslak, ktery se po revoluci pretransformoval na taxisluzbu a vozi opile patnactilete parchanty prave z vidloteky toho socialniho demokrada. Hnus.
Koupil jsem si sendvicovac, jdou u nej vymenit plotny a delat na nem vafle. Skvela vec.
Judas Priest se mi libi cim dal tim vice.
Tiskni
Sdílej:
Kontrolou uplácejících/uplácených toho moc nevyřešíme. Ten kontrolor by taky rád ..Jo, ale pak je tu ještě kontrolor kontrolora. A potom kontrolor kontrolora kontrolora. Atd. To je samozřejmě pouze obrazné: myslel jsem tím průhlednost různých obchodních situací. Ale jako příklad to funguje. Další cestou je korupci legalizovat. Pokud by prostě mohli uplácet všichni, nikdo by nebyl zvýhodněn!
v USA jsem to viděl velmi často, mají to i v Rakousku a jiných zemíchMám pocit, že Slovensko to za Dzurindovy vlády také zavedlo.
A v LTO jela cela vlada. Ne nekteri, ale vsichni.Důkazy? Silně pochybuji. Problém s LTO se táhl několik let a za tu dobu se řada ministrů vyměnila. Není příliš pravděpodobné, aby bylo tolik ministrů ze 4 politických stran do něčeho takového namočeno.
Hmm, já myslím, že to jsou jen ty ksichty pro veřejnost. Ministři, předsedové stran, někteří poslanci, pár senátorů... Jací jsou řadoví členové, nechci raději moc vědět. ... řekněme, že strana ABCL. má skvělý volební program a skvělé lídry. Ty ji zvolíš, protože znáš ten program a ty ksichty pro veřejnost. Nicméně jádro strany bude třeba to nejzkorumpovanější -- a ty o tom ani nebudeš vědět.U komunálních voleb je to trochu jinak. Tam člověk ví, koho přesně volí, aspoň v menších obcích. Takže se pak klidně může stát, že volí někoho úplně jiného než do parlamentu - právě proto, že ti řadoví členové strany mohou mít úplně jiné názory a chování než stranické špičky.