Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Nejak jsem zazmatkoval a vydal se do skoly o dve hodiny driv. Zalezl jsem tedy do pocitacovych uceben a prihlasil se.
Je tady gnome, firefox, no proste mi to nevyhovuje. Tak sem si pustil terminal, naklapal ssh koffr@jmeno-myho-kompjutru.koleje.cvut.cz a spustil startkde. Jeste nastavit skrejvani gnome panelu, abych tu mel jen ten svuj a mam kompletne vsechno moje, nastaveno tak, jak jsem zvykly. KDE v plne krase s eyecandy kravinama, ikonky s programy ktere pouzivam, nastavene kopete, balada.
Osobne si silu ssh a oddeleneho grafickeho rozhrani uvedomuji a povazuji ji za jednu z nejvetsich prednosti linuxovych distribuci. SSH je totiz vsude, xserver taky (teda na desktopu )
Pri zakladech algoritmizace a programovani do nas cpou cecko, jako klikaci rozhrani pouzivame Anjutu. Tu si taky pustim pres ssh a nemusim na konci plasit a posilat si sve vytvory emailem jako ostatni .
No a na zaver bych se rad zeptal, jak spustit vzdalene xkovou aplikaci na widlich. Jeste nikdy jsem to teda nepotreboval, protoze se tu u nas na skole ni v mym okoli moc nevedou, ale nekdy tato zvrhla potreba prijit musi. Idealni by byla nejaka nadstavba nad PUTTY bez nutnosti instalace.
Tiskni
Sdílej:
pri startkde to vypise mimo jine i toto, coz je zaroven odpovedi na tvou otazku
kwin: nelze získat výběr správce oken, je spuštěn jiný správce? (zkuste použít --replace)
No a na zaver bych se rad zeptal, jak spustit vzdalene xkovou aplikaci na widlich.VNC, ale podle reakcí pod mým postem o vnc by mělo být lepší použív FreeNX.
Nahrazené jméno počítače, "cenzurovaný" obrázek... - páníček je zřejmě zastáncem "security by obscurity".
Jenomže jak už tomu tak obvikle bejvá, tahle strategie je zcela k ničemu, že pane Ondřeji Pavlíčku, studente FSI ČVUT Praha (osobní číslo 320326) bydlící na kolejích v Podolí a vlastnící stroj: pavlicek.pod.cvut.cz ))))))))
jinak nejsem student, ale posluchac
No nevim, nevim... SSU hovoří jasně: Student