Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
mainboard Jetway JNC9C-550 LF rozšiřující karta 3xGLAN RAM 2GB SSD OCZ Nocti 30GB + postupně nějaká HDD......a rád bych na tom rozjel úsporný router/server, který by měl zastat funkce :
domácí router VPN server Samba server Web server FTP server možná i vlastní mail serverBlogů na tohle téma se už tady vyskytlo několik, ale nezdá se mi, že by se v diskuzích objevilo jednoznačné rozhodnutí, jaká distribuce by se na tohle určení hodila nejlépe. Moje představa je, že by pokud možno všechny zmíněné servery měly být pohodlně nastavitelné nějakým lidsky pochopitelným rozhraním, hledat kde jsou v které distribuci konfigurační soubory od jednoho každého serveru se mi nechce. Celkem se orientuju v Mandrivě, ale její budoucnost je jaksi dost nejistá. Uvažoval jsem o Fedoře 15 LXDE, ale tu moc neznám... Doporučíte mi někdo něco ? Preferuju 64bitové verze, procesor je podporuje. A ještě foto :
Tiskni
Sdílej:
Virtualizace na úrovni jádra, takže vlastně virtuální stroje sdílejí paměťový prostor jádra. To na mě nepůsobí moc důvěryhodně. Při kernel panic potom padá všechno.Podobnou větu napasuješ na všecko.
Mám něco velmi podobného a dokonce tam mám stejnou přídavnou kartu na 3 ethernetové porty :).
No a mel jsem tam cca. 10 měsíců Arch Linux, ten fungoval skvěle, až do jedné chvíle, kdy se nepovedl upgrade jádra (ani přes chroot se mi to nepovedlo spravit). No a od té doby tam mám Fedoru 16 a zatím dobrý. Hlavně byla bezproblémová instalace a konfigurace, takže doporučuju. Nicméně všechno se nastavuje ručně a Fedora má svoje specifika, takže žádná univerzální klikačka - na to je tu Amahi :).