Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Jóóóóóóóóóó mega extáze, mega extáze na entou, mááááááááááááááááááám to, Slack 10.1 je skutečností, naprosto nice, noprosto dokonalý, naprosto můj. 2.6.10 kernel, fundkční udev, lm_sensory, fšechno jede a netrvalo to ani dva dny. Jsem jedním z "the pun", jen si přeju ať mi to vydrží, ale asi neexistuje jedinej důvod proč od něj utíkat :)
Tiskni
Sdílej:
Preco? Da sa Debianu alebo nejakej inej distribucii rozumiet tak dobre ako Slackware-u?
Ja nevravim, ze inde to nejde. Ale akosi neviem cim by ma mohla ina distribucia zlakat.
--prefix
při kompilaci nepoužívám (a moc se mi to nechce zavádět). Nikdy nevím, kde se ty pythonovské a perlovské věci hledají, zmatek ve struktuře je totální:
$ ls perl* celkem 3,5K 0 site_perl/ 0 5.8.4/ 3,5K 5.8.5/ 0 5.8.6/Toto je výsledek korektní instalace a postupného upgradu na -current. (Není to má ruční práce.) Proč toho mám tolik? Protože mnohé programy vyžadují konkrétní verzi. Další věc: málo aplikací. Nějak mě přestává bavit kompilace každého druhého programu, potažmo když se stejně kompiluje pro i386. Zmatky s pkgconf byly sice vyřešeny, ale stejně je to věc, která mě vůbec nezajímá. Takže se najdou programy, které zkompilovat nelze. Další body mě teď v rychlosti nenapadají, třeba je sepíšu.