Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Tak jsem zaktualizoval systém, ovšem jak to bývá, do všeho se trochu zamotal lidský faktor :).
Otázka pro všechny Slackwaristy: Také se nemůžete dočkat jedenáctky?:)
Po nahlédnutí do changelogu mě potěšilo zařazení čerstvých KDE 3.5.4, ale pořád to vypadá na použití kernelu 2.4.XX. Od zmrazení current repozitáře přibývá orav bezpečnostních děr a chyb.
Zrovna včera jsem dělal asi po dvou měsících kompletní aktualizaci své instalace Slackware.
Tak jsem se dnes opět trochu rýpal v jádře a snažil jsem se rozběhat suspend to disk. Uspání do paměti už mi funguje přes týden a tak to tu plácnu pěkně pohromadě. Pro začátek jen pár poznámek, potřebujeme PC které má ACPI, suspend nefunguje se SMP kernelem.
V minulém blogu jsem slíbil návod na zprovoznění automountra ve Slackware. Tak s chutí do díla.
Už mě štvalo neustálé přepínání mezi anglickou a českou klávesnicí a tak jsem si vyrobil vlastní rozvržení, o něj se s vámi rád podělím a přiložím návod jak jej zprovoznit v KDE (kxkb).
Konečně mohu říct, že mám zase disk v "cajku". Po tom co jsem mu provedl posledně, si zasloužil trochu péče.
Ano je to tak jsem bez víry, Vim, Vi ani Emacs jsem nepochopil, proto používám to co používám, v textu mcedit grafice pak Kate. To je celé :)
tak Jsem si před pár minutami stáhnul FreeBSD, vypálil, a až přikodrcám se školy domů pustím se do instalace, jen se bojím abych nemigroval ze Slackwaru... sice změna je život, ale mě se Slack líbí, a tahle zvědavost!!! Nastene dilemno? Uf to je hrůza, je to tak dobrý, nebo si řeknu, jo zajímavý, ale o tolik lepší to není, nemám důvod měnit.... jaké jsou zkušenosti?
Jóóóóóóóóóó mega extáze, mega extáze na entou, mááááááááááááááááááám to, Slack 10.1 je skutečností, naprosto nice, noprosto dokonalý, naprosto můj. 2.6.10 kernel, fundkční udev, lm_sensory, fšechno jede a netrvalo to ani dva dny. Jsem jedním z "the pun", jen si přeju ať mi to vydrží, ale asi neexistuje jedinej důvod proč od něj utíkat :)