Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak sláva konečně 64 bitový operační systém :).
Zdravím z Arch Linuxu, který převzal vládu nad mým strojem. O tomto weekendu jsem strávil poměrně dost času konfigurací a řešením drobných zádrhelů při dokončování instalace. Ovšem je třeba říci, že odměna je příjemná - neuvěřitelně svižný systém, přehledná (a přehlednější) konfigurace, na ovládání velmi pohodový balíčkovací systém, velké množství aplikací (oproti Slackware), snadný způsob vytváření vlastních balíčků... prostě samé výhody :)... až na ten 64bitový Flash a kvůli binárním ovladačům grafiky nefunguje framebuffer na textových konzolích...
A co ta modrá? Jeden můj kamarád vymyslel způsob jak rozeznávat distra podle barev - SuSE zelené Gentoo fialové, Arch modrý... zkrátka ta barva která převládá na výchozím wallpaperu. A moje dnešní nálada má stejnou barvu jako arch, modrá posmutnělá - to je asi tím počasím, nebo tím, že opět jedu zítra do školy a vrátím se až v pátek večer... Mnohem raději bych byl doma a s přítulkou :(.
To jsou zase plky, raději toho nechám.
Tiskni
Sdílej:
A co ta modrá? Jeden můj kamarád vymyslel způsob jak rozeznávat distra podle barev - SuSE zelené Gentoo fialové, Arch modrý...Tak to rozeznávám taky. Ubuntu hnědé, Fedora tmavě modrá, RHEL červený, Mandriva žlutá... Dneska už dělení a la binární / nebinární nemá šťávu.
Jeden můj kamarád vymyslel způsob jak rozeznávat distra podle barev - SuSE zelené
Jak která verze, spíš bych řekl, že SuSE osciluje mezi zelenou a modrou, třeba na aktuální 10.1 toho moc zeleného není - bootmenu instalátoru i nainstalovaného systému modré, pozadí KDM modré, pozadí KDE modré…