Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Chyba se projevuje při použití berylu a třeba Netbeans, nebo čehokoli, co renderuje pomocí swingu. Zajímavé je, že compiz tím netrpí, a právě toho využijeme , spuštěný beryl bude detekován jako compiz a všechno bude tak jak má. Více o tomto bugu.
připravíme si adresáře (pozor na disku kde budeme pracovat musíte mít alsepoň 0.5 GB)
mkdir -p /var/tmp/java/src mkdir -p /var/tmp/java/rt
než něco začneme upravovat, pořídíme si zálohu (jak jinak)
cp /opt/java/jre/lib/rt.jar /opt/java/jre/lib/rt.jar.orig
teď si třídy zkopírujeme a rozpakujeme na místo, kde provedeme potřebné úpravy
cp /opt/java/jre/lib/rt.jar /var/tmp/java/rt/rt.zip cd /var/tmp/java/rt unzip rt.zip
Na už překompilovaných třídách úpravu uděláme jen těžko, takže si stáhneme zdrojové kódy od javy, pozor balík je drobet větší (+100 BM), takže pokud máte pomalou linku, můžete si jít udělat kafíčko :)
cd ../src wget http://www.java.net/download/jdk6/6u2/promoted/b05/jdk-6u2-fcs-src-b05-jrl-22_jun_2007.jar
(pozor ohlídejte si verzi, budu se snažit udržovat návod aktuální, ale člověk nikdy neví, a třeba to bude časem opraveno a přímo v javě ;))
Teď si rozpakujeme zdrojáky, ale pozor, potřebujeme spustit javovskou aplikaci, takže si přepněte jiný okenní manager než beryl (například `kwin --replace`)
java -jar jdk-6u2-fcs-src-b05-jrl-22_jun_2007.jar
jako cestu kam se mají rozbalit zvolte
/var/tmp/java/src
Nyní přejdem ke třídám
cd j2se/src/solaris/classes/
upravíme XNETProtocol.java, takže jej otevřete pomocí svého oblíbeného editoru
vim sun/awt/X11/XNETProtocol.java
na řádku 309 změníme z
try { net_wm_name_cache = new String(net_wm_name, charSet); return net_wm_name_cache; } catch (java.io.UnsupportedEncodingException uex) { return null; }
na
try { net_wm_name_cache = new String(net_wm_name, charSet); if(net_wm_name_cache.equalsIgnoreCase("beryl")) { net_wm_name_cache = "compiz"; } return net_wm_name_cache; } catch (java.io.UnsupportedEncodingException uex) { return null; }
tohle právě umožní, že detekovaný beryl bude dále považován za compiz :)
teď smažeme původní třídy, které potom nahradíme
cd /var/tmp/java/rt rm sun/awt/X11/XNETProtocol.class cp ../src/j2se/src/solaris/classes/sun/awt/X11/XNETProtocol.java sun/awt/X11
teď budeme kompilovat změněné třídy
javac -d . sun/awt/X11/*.java
zaktualizujeme změněné soubory
zip -f rt.zip sun/awt/X11/*
přepíšeme starý tr.jar
cp rt.zip /opt/java/jre/lib/rt.jar
konečně můžeme s berylem používat i swingové aplikace :)
čerpal jsem z archivu googlu, kde jsem nalezl návod ze zrušené wiki berylu
Tiskni
Sdílej:
Zprasit část kódu pro jinou zprasenou část, aby předstírala, že se používá jiný prasečí wm než ve skutečnosti.Většinou tomu manažeři říkají enterprise