abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    AbcLinuxu:/ Blogy / / nic /  
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

     

    17.3.2009 18:00 | nic | poslední úprava: 4.1.2019 14:49

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.

           

    Hodnocení: 79 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.3.2009 18:48 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Častým argumentem proti širokoúhlým displejům je tvrzení, že mají méně bodů na výšku, než by měly jejich protějšky s poměrem stran 4:3. Není to pravda. Širokoúhlé displeje pouze zvyšují počet bodů do šířky.

    To je rovnaka blbost, ako ze mi obchodnik da nieco zadarmo navyse.

    (a slovne spojenie "vertikalny okraj" nie je az tak jednoznacne ako si myslis, aj ked som si domyslel, ktory vyznam mas na mysli)
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    |🇵🇸 avatar 17.3.2009 18:53 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    To je rovnaka blbost, ako ze mi obchodnik da nieco zadarmo navyse.

    Zmiňuji, že praxe je často jiná (rozlišení 1280*800 v 15" displejích), ale podle označení a těch čísel to tak vychází.

    (a slovne spojenie "vertikalny okraj" nie je az tak jednoznacne ako si myslis, aj ked som si domyslel, ktory vyznam mas na mysli)

    Také mě to (až teď) napadlo, ale co... víceznačných věcí je tam více (v slovosledu) a ponechávám to na čtenářově domýšlivosti (je to logicky odvoditelné).

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    David Watzke avatar 17.3.2009 19:00 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Existuje laptop s WQXGA displejem? WTF?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    |🇵🇸 avatar 17.3.2009 19:15 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Nevím o něm. Ta tabulka je obecná, ne praktická.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.3.2009 19:21 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Tak to se da jeste par rozliseni pridat :-)
    |🇵🇸 avatar 17.3.2009 19:32 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Tak až to budou podporovat i "normální" GPU a půjde to "normálně" sehnat, prosím. Tabulka by se zbytečně natáhla.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.3.2009 22:33 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    1. Nevím o něm. Ta tabulka je obecná, ne praktická.
    2. Tak až to budou podporovat i "normální" GPU a půjde to "normálně" sehnat, prosím. Tabulka by se zbytečně natáhla.
    ?
    |🇵🇸 avatar 18.3.2009 06:17 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Tak znovu: Tabulka obsahuje přehled rozlišení. V monitorech používaných rozlišení (chybí tam například PAL a několik podivností s poměrem stran 3:2). Pokud bych tam v rámci korektnosti uvedl rozlišení, která nejsou podporována žádnou současnou běžně dostupnou grafickou kartou a jsou používána pouze v některých studiích a vyráběna zřejmě pouze na zakázku, tabulka by se protáhla a příslušné údaje by nebyly nikomu k ničemu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    18.3.2009 14:04 DanBlack
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Já mám WUXGA (1920x1200) už přes tři roky, max spokojenost-vejde se mi vedle sebe karta se záložkama, webová stránka a ještě zbyde místo na okno IM... :o)
    belisarivs avatar 17.3.2009 19:52 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Častým argumentem proti širokoúhlým displejům je tvrzení, že mají méně bodů na výšku, než by měly jejich protějšky s poměrem stran 4:3. Není to pravda. Širokoúhlé displeje pouze zvyšují počet bodů do šířky.

    Toto je diskutabilni a zalezi to na uhlu pohledu.

    Protahovani do sirky nestoji takove naklady protoze uz neroste plocha linearne a pritom rychleji roste uhlopricka.

    Cili, X palcovy dispay (doplne hodnotu dle libosti) 4:3 je nakladnejsi protoze ma vetsi plochu nez sirokouhly display stejne uhlopricky.

    IRC is just multiplayer notepad.
    |🇵🇸 avatar 17.3.2009 20:02 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Toto je diskutabilni a zalezi to na uhlu pohledu.

    Teoreticky to diskutabilní není, pokud myslíme totéž (vertikální počet pixelů).

    Protahovani do sirky nestoji takove naklady protoze uz neroste plocha linearne a pritom rychleji roste uhlopricka.

    Tak, tak.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.3.2009 23:40 peterh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Tak co ja viem, vzdy som si myslel, ze notebooky su na pracu a na pozeranie videa je tv (lcd,plazma...). Videl som tie 16:9 a neviem si predstavit na tom citat nejake PDF, alebo programovat. Chapal by som to u notebookov typu pavillion, ktory je urceny skor na zabavu, lenze nedostatok 16:10 displayov sposobi, ze budu 16:9 aj v pracovnych nb, podobne ako to bolo s 4:3. Skoncia notebooky ako tato www.engadget.com/2009/03/16/lenovo-leaks-pocket-yoga-mystery-netbook-pics/ podivnost?

    |🇵🇸 avatar 18.3.2009 06:12 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Já si na širokoúhlém displeji docela dobře dokáži představit více oken vedle sebe.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    18.3.2009 07:46 JS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Kdyz je to 24'' displej, tak proc ne. To se pak jeste da cist. Ale na notebooku, nebo dokonce na netbooku? Ja osobne si myslim, ze sirokouhle displeje jsou jenom takova moda.

    18.3.2009 10:52 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Neni to moda. Driv bylo bezne 1024x768, dnes mam 1280x800. Ve vsech smerech je to vic nez co jsem mel driv. Takze jsem spokojeny. Pokud by ti vadila sirokouhlost, nastav si rozliseni abys mel po stranach cerny pruhy. Ale ceho tim dosahnes to opravdu netusim.

    Ja jsem presunul hlavni panel zespodu doprava cimz mam na vysku vlastne jeste o asi 50px vic nez kdybych jen presel na vyssi rozliseni.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    18.3.2009 14:19 JS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Nejde o rozliseni, ale o velikost pismen. Dve okna vedle sebe na notebooku (nebo netbooku) uz maji tak mala pismena, ze je to tezko citelne. Zejmena pokud si tam treba otevrete nejaky PDF dokument, ktery je udelany tak, aby se vesel na A4.

    19.3.2009 13:56 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Cim jemnejsi rastr tim lepsi, pokud je ti to maly, nastav si vetsi DPI.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    xvasek avatar 18.3.2009 09:08 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Dal jsem si lištu doleva (1280x768) a použitelnost se dramaticky zlepšila - mám teď v podstatě 1024x768 bez lišty. Na to se dá namítnout, že je to málo - to bych bral, kdyby to nebyla 14".

    Obecně bych spíš řekl, že je důležité vysoké DPI (a systém, který umí škálovat prostředí), na poměru stran nezáleží.

    Marián Kyral avatar 18.3.2009 11:56 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Lištu na straně jsem zkoušel ale nezvykl jsem si. Takže teď mám jednu úzkou dole s ikonami a plasmoidy a a jednu hodně úzkou nahoře s otevřenými okny. A programovat se v tom dá.

    default avatar 18.3.2009 12:32 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů

    Videl som tie 16:9 a neviem si predstavit na tom citat nejake PDF, alebo programovat.

    Doporučuji s tím chvíli pracovat. Teoretické znalosti z obchodů opravdu vedou jen k frustracím. :-D

    Gilhad avatar 23.3.2009 01:21 Gilhad | skóre: 20 | blog: gilhadoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlišení displejů laptopů
    Za chvili se dockame novych extrasirokouhlych obrazovek s uhloprickou 28" .... a vyskou 2".
    A to se vyplati!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.