Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Tak jak sem byl hned nadšen, že mi jede na IE6 na linuxu, tak sem na něho hned nadával...
... můj zaměstnavatel mi totiž nahlásil, že stránky, co jsem dodělával se zobrazují špatně v IE, tak se na to kuknu a ono opravdu ale co mě překvapilo víc, že při stejném zápisu html a css se zobrazovaly různě špatně
tohle opravdu není prohlížeč, ale parodie.
A aby tomu nebylo dost, právě píšu blog z jedněch XP z IE (není to můj PC) a nestačím se divit, co všechno je na Abíčku špatně a jak moc blbostí to dělá ... no nic. Du pokračovat v práci.
PS: Vůbec se netěším na IE7 ...
Tiskni
Sdílej:
Content-Type: application/xhtml+xml
a bavte se Z IE by se člověk pos**l... víte, co je nejhorší? ten podíl a ten vývoj... šestka měla být poslední... pak nastoupil firefox... IE ztrácí a musí vyvíjet... dodává to, co lidem u IE chybí - panely atd., ale furt je to jen jako holej firefox (jen rychlejší a méně žravé, přiznávám...) čili zase nic moc... fajn, teď to umí panely a lidi přestanou utíkat k FF... zase netřeba dál vyvíjet... a zbyde 80% podíl jednoho zkur**ného prohlížeče, který nic nového neumí a kvůli kterému musím zase prasit kód...
margin
ci padding
(ci oboje, nevim ted presne) na nejakych par pixelu. Proste nevykresluje uplne od rohu (proc????). Tzn. prvni dve CSS vlastnosti kazde stranky, co vyvijim, jsou margin
a padding
na 0px.