Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Rozhodl jsem se mému mobilu pořádit GPS Bluetooth kamaráda.
Našel jsem (pro mě cenově výhodnou) GPS tady. Je to "GPS Bluetooth receiver Evolve touchTraxx, geocaching, 51 kanálů, Slim Desing" podle názvu z obchodu. Mohl by mi prosím někdo znalý této problematiky říct, jestli mi bude tahle stačit pro komunikaci s notebookem a mobilem, geocaching a případně nějaké menší navigování na výletech (ježdění podle ní v autě zatím neplánuju). No a pokud to je nějakej krám, mohli by jste mi přímo doporučit něco jiného? Díky za spolupráci.
Tiskni
Sdílej:
udajne jde o dobrej chipset, btw 51 kanalu je asi totalni zbytecnost :)Kolik vlastně těch satelitů je? Já jsem si myslel, že něco okolo čtyřiceti...
No ono je dobry si uvedomit, ze GPS pouziva CDM (Code division multiplex) a to na (zatim) dvou frekvencich - kanalech. To je ta L1, na ktere prijimame civilni signal. Na L2 je pak neverjny signal, v brzke budoucnosti se na L2 objevi taktez verjny signal. Planuje se nasazeni L3 - po roce 2020. Na vsech techto frekvencich jsou vsak uplne ty stejna data. Jen jinak zakodovana. For je v tom, ze paramtr zpusubujici nejvetsi odchylku v mereni vzdalenosti druzice je zavisly na frekvenci. Pridanim dalsi frekvence tudiz mereni zpresnite. To se ale civilistu jeste par let netyka a v momente nasazeni se stanou soucasne prijimace obsolete, protoze pochybuju ze nejaky z nich uz umi prijimat na dvou frekvencich.
To cemu rikaji vyrobci kanaly je tedy nejspis jen parametr z kolika druzic je prijimac soucasne schopen zpracovavat data.
Co jsou "pridavne informace", zminene v konci prispevku opravdu netusim.
Odporucam. Ma skvelu citlivost a len 30g skutocne sikovny pomocnik aj pre geocaching. Nema problem s pomalym pohybom. Ja som s nim nadmieru spokojny.