Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Rozhodl jsem se mému mobilu pořádit GPS Bluetooth kamaráda.
Našel jsem (pro mě cenově výhodnou) GPS tady. Je to "GPS Bluetooth receiver Evolve touchTraxx, geocaching, 51 kanálů, Slim Desing" podle názvu z obchodu. Mohl by mi prosím někdo znalý této problematiky říct, jestli mi bude tahle stačit pro komunikaci s notebookem a mobilem, geocaching a případně nějaké menší navigování na výletech (ježdění podle ní v autě zatím neplánuju). No a pokud to je nějakej krám, mohli by jste mi přímo doporučit něco jiného? Díky za spolupráci.
Tiskni
Sdílej:
udajne jde o dobrej chipset, btw 51 kanalu je asi totalni zbytecnost :)Kolik vlastně těch satelitů je? Já jsem si myslel, že něco okolo čtyřiceti...
No ono je dobry si uvedomit, ze GPS pouziva CDM (Code division multiplex) a to na (zatim) dvou frekvencich - kanalech. To je ta L1, na ktere prijimame civilni signal. Na L2 je pak neverjny signal, v brzke budoucnosti se na L2 objevi taktez verjny signal. Planuje se nasazeni L3 - po roce 2020. Na vsech techto frekvencich jsou vsak uplne ty stejna data. Jen jinak zakodovana. For je v tom, ze paramtr zpusubujici nejvetsi odchylku v mereni vzdalenosti druzice je zavisly na frekvenci. Pridanim dalsi frekvence tudiz mereni zpresnite. To se ale civilistu jeste par let netyka a v momente nasazeni se stanou soucasne prijimace obsolete, protoze pochybuju ze nejaky z nich uz umi prijimat na dvou frekvencich.
To cemu rikaji vyrobci kanaly je tedy nejspis jen parametr z kolika druzic je prijimac soucasne schopen zpracovavat data.
Co jsou "pridavne informace", zminene v konci prispevku opravdu netusim.
Odporucam. Ma skvelu citlivost a len 30g skutocne sikovny pomocnik aj pre geocaching. Nema problem s pomalym pohybom. Ja som s nim nadmieru spokojny.