V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
Lidi si hlavně myslí, že na webech má platit nějaká demokracieJasně, je to věc provozovatele, s tím souhlas, ale věcí uživatelů na druhé straně je, jestli na ten web budou chodit. Já třeba nestojím o to, aby si nějaký cenzor léčil komplexy mazáním mých komentářů – tak na takové weby prostě psát nebudu a pokud možno tam nebudu ani chodit. Takže ve výsledku mají hlavní slovo čtenáři (tedy pokud si provozovatel ten web nedělá pro sebe a zajímá ho návštěvnost) a něco jako demokracie na webu skutečně funguje (pokud tedy uživatelé nejsou úplné ovce, které si nechají všechno líbit).
Já třeba nestojím o to, aby si nějaký cenzor léčil komplexy mazáním mých komentářů – tak na takové weby prostě psát nebudu a pokud možno tam nebudu ani chodit.Jistě. Ale jde o to, že řvouni, kterým vadí první poslední, prostě nepředstavují zásadní část návštěvnické základny (a obvykle to ani nejsou lidi s velkou přínosností pro ostatní). V podstatě ale souhlasím.
5. Ty šedivé názory jsou mnohdy hodnotnější než ty světlé, toť můj poznatek z RootuSouhlas. Ještě jsem neviděl, že by někdo měl na diskuse na Rootu jiný názor. Jediný efekt, který to zašednutí má, je ten, že se to pak hůř čte. Ale smysl to nemá vůbec žádný. Když tam někdo znalý věci napíše hodnotný příspěvek, tak je automaticky zašedlý jenom proto, že dotyčný nenavštěvuje Root dost často nebo není registrovaný, takže nemá dostatečnou auru.
Když pod blog nějaký idiot napíše 'LOL první LOL ROTFL HEHE' a rozpoutá se sáhodlouhá diskuse o cenzuře, registracích atd, odsune to hodnotná témata dolů... bylo by pěkný moct to prohodit s něčím víc k tématu. A pravda, nemazat.Takhle zrovna tohle bych mazal. Docela taky mi vadí "+1", ale to je v bugzille několik let.
# Nemám problém se systémem, jako je na Rootu (zašedivění komentářů na základě hlasování uživatelů), ale nejsem si úplně jist, jestli přínosy vyváží práci s vývojem takového systému.Tam mi to vadí, nevím, jaký je tam bug, ale dost často se mi zdá, že jsou zešedivěny i komentáře kvalitních autorů. Například tady byl dlouhou dobu zešedivěn Oskarův komentář.
Neznám server, kde by uživatelsky moderované diskuse byly nějak ku prospěchu.Já jeden takový, kde to funguje, znám: Hacker News. Tento server je na uživatelském moderování celý postaven: každý příspěvek může být hodnocen a v diskusi se vlákna řadí dle hodnocení prvního příspěvku, přitom dávat záporný bod může uživatel až po dosažení určité karmy, která se vypočítá právě z hodnocení jeho příspěvků.
.ds_hlavicka_blacklisted, .ds_hlavicka_blacklisted + div { display: none !important; }
.ds_text_user0 > .ds_text {background-color: #EFE;}
, ostatní asi mají smůlu…
Me to dneska prijde cele postavene na hlavu. Nekdo dela bordel. Normalne by dostal ban. Dneska se udela nova vlastnost "feature". Pak zacne ten samy nebo nekdo dalsi delat bordel a zase se udela nova vlastnost. A reseni je ve finale drahe, nefunkcni a komplikovane. Jedina vyhoda, pokud se to da nazyvat vyhodou je ta svoboda.
Výsledek je jasný a známý. Na Linuxsoft skoro nikdo nechodí a obsah tam tvoří jádro jen několik málo lidí. Laskavý čtenář si srovná s konkurencí, kde o články, technické blogy a zprávičky není tak docela nouze, existuje wiki tvořená uživateli atd. Možná za to může také osoba provozovatele (toto je zároveň reakce na komentář výše) arogantního a nesrozumitelně píšícího.
Dobře,br>
tak to
udělej
tak jak
myslíš
a dej
mi
vědět.
- Diskuzni prispevky musi nekdo oznacovat. To stoji nejake zdroje. Lidi, penize a tak. Kdo to zaplati ?
Což takhle přepnout do jiného módu než "jediná hodnota jsou peníze"? Občas procházím wiki a opravuji nepřesnosti, nemám z toho ani korunu -- proč to tedy dělám? Je tu kolem desíti adminů, potenciálních trošku víc. Tihle admini čtou blogy, nejspíše protože je zajímají, a případně jim přidávají tučňáky -- a taky čtou diskuze, nejspíše protože je zajímají, a případně je "cenzurují", tohle by byla minimální práce navíc.
- Osobne si myslim, ze je chybny pohled oznacovat v seznamu vsech prispevku ty prispevky, ktere jsou v kvalitni. Nejdrive by mely byt videt prispevky, co jsou kvalitni a pak ty horsi (jako volba). Vychazejme z toho, ze ne kazdy sem (ci jinam) chodi kazdy den.
Komentáře bývají v kontextu.
- Stale jsem necpochopil, proc se musi nutne vytvaret "plonkove" prispevky ? Proc to nejde bez nich ?
Kdo rozhoduje, které jsou a které nejsou?
Nekde uz jsem to popisoval. Reseni je jednoduche. Registracemi omezite nejake uzivatele a smazanim dalsich 10-20 uzivatelu na portalu, kteri delaji v diskuzich bordel vyresite problem uplne. Jenomze, kdo to dneska udela ?
Pokud jste autor, tak se spise zamerujete na obsah a na kvalitni odpovedi. A je otazka, proc by mel autor resit nekvalitni prispevky. Pujdu -li trochu do dusledku, tak pokud je treba 80% prispevku plonkovych, co neni problem, tak potom uz autor nebude delat nic jineho nez tridit. Vubec bych tedy autora nezatezoval tridenim diskuzi. Da se rici, ze tvorba obsahu je dnes nejcennejsi.Právě že ne - autor by se nezaměřoval na nekvalitní příspěvky, zaměřoval by se na zvýrazňování těch kvalitních. Plonkový příspěvek je šrot? Pokud ano, je to ideální - autor označí těch kvalitních 20% (tolik ani ne, protože příspěvek se kopíruje i s předky). A pokud plonkový znamená kvalitní, tak autor výběr z diskuze neaktivuje; v diskuzi, která obsahuje 80% kvalitních názorů, není co řešit.
A s klidnym svedomim muzu rici, ze ten hnuj v diskuzich, je to co si vetsina z Vas z osazenstva vlastne ve skutecnosti preje.Hmm, možná ano… vždyť diskuse (pod blogy, zprávičkami, ne poradna) jsou vlastně takový brainstorming, každý může říct, co mu zrovna přijde na jazyk, objevují se tu zajímavé i bezcenné příspěvky… a když v takové diskusi vykrystalizuje nějaká zajímavá myšlenka, měl by ji autor rozvést v blogu nebo v článku – to má smysl i u kultivovaných diskusí – i ty jsou nepřehledné, spousta otázek a odpovědí, složitý strom… je fajn, když to pak někdo vezme s shrne, aby se to dalo číst. Podobné je to v e-mailových konferencí, tam se toho taky napíše spousta, ale až to bude někdo jiný číst, tak by se mu hodilo shrnutí: co byl problém, otázka a co je řešení – to mezi tím může klidně přeskočit.
Dobrý nápad, ale hodnocení typu +/- mi připadá hodně nedomyšlené. Je několik ortogonálních hodnotících kritérií, například
Při automatickém moderování diskusí je třeba všechny tyto otázky nějak zohlednit. Jak já se tak znám, nejraději ze všeho bych četl takové příspěvky, které jsou v souladuse se zásadami slušnosti, které mají solidní informační hodnotu, ale se kterými nejméně lidí souhlasí. Protože právě v nich člověk zpravidla najde spoustu zajímavých úvah.
Je několik ortogonálních hodnotících kritérií…jj, souhlas. Nad vytvořením takového dokonalého hodnotícího systému už nějakou dobu uvažuji. Ale zásadní otázka je: jsou uživatelé ochotní takhle podrobně hodnotit? Bude jich hlasovat dost, aby to dávalo relevantní výsledky? Nebudou podvádět? (dávat samé + nebo samé - ve všech kategoriích – tudíž zase jen souhlasím/nesouhlasím).
To je pravda. Ale moje pointa je v podstatě o tom, že než hodnotit pouze stylem ano/ne, je možná lepší nehodnotit vůbec.