Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
…tak miluju programatory HW pro ktere je nejvissi jazyk C…Ti jsou nejlepší. Pochopíš, až narazíš na chytráky, kteří ke zjištění množství inkoustu v tiskárně potřebují ~100MB paměti (samozřejmě kvůli JVM)
Mozno by to chcelo spravit predvadzacku na pozicanom stroji a vycislit im usporene naklady.To ti odkejve a dál se nebude dít nic.
ionice -c3
tady u me dela zazraky.
Napadá mne trochu modernější varianta pro programátory používající maven:
Dobře placená práce v dobře situované firmě, která se hezky stará o své zaměstnance je dnes skvělá věc.Práce, která mne baví je ale ještě lepší - pokud mám na jídlo, nájem, internet :)
IMHO to takto chodí ve všech non-IT firmách.A jak to teprve chodí v takových IT korporacích :D:D
a nějaký ten Debian (co to vůbec je?) by byl ohrožením firemní bezpečnosti
Co RHEL nebo SLES, nebylo by to pro manažery stravitelnější?
vim ~/.emacs
Vlastní hardware v práciKedysi dávno som v práci chcel mať dual boot na Linux a aby sa mi to vošlo tak som si priniesol vlastný disk (tuším) 800MB (vravím, že to bolo dávno). Už neviem z akého dôvodu som ho raz niesol v ruke a vypadol mi na zem. Niečo v ňom hrklo a samozrejme už z neho nikto nič nedostane bez elektrónového mikroskopu. Ľúto mi je len jedného niekoľko kilobajtového súboru s nejakými osobnými textami. Odvtedy som si povedal, že vlastný HW do práce nenosím. Výnimku tvoria občas nejaké káble, konektory, inštalačné médiá, USB kľúč, ... P.S. Čínsku, kórejskú či tureckú lokalizáciu máme tiež. Dokonca myslím, že máme niečo malé aj Klingončine a Cockney English