V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
No, tady ještě je, ale na notebooku už ho nemám povolený, protože by z toho byl asi rozchod.Btw, aký ústupok urobila ona?
i koťataKočičí pedofil!
Je sice rychlá pokladna do deseti položek, ale k ničemu. Je tam stejná fronta jako u těch ostatních a stojí tam, lidi, kteří mají ve vozíku tisíc položek, ne maximálně deset.Jo, lidi se nekoukají kolem sebe a neumí číst - žádná novinka. A do prdele je nikdo nepošle, takže tahle rychlopokladna je prostě jenom pro parádu.
Nevim jak souvisi platforma s odbavovanim zakazniku na pokladne, no ale budiz.
Zasadne chodim na postu, kde nemaji ten kripl na vydavani poradovych listku abych si nepripadal jak totalni trotl jez nevi ze ma jit si stoupnout do fronty a vyckat az bude na rade. Na takoveto male poste clovek vse vyridi u jednoho vokynka, a sedi tam normalni zenska. Na takoveto poste to nejvic vodsejpa. Proste to neni o technice, ale o lidech.
Propustit prodavacky a nasadit automaticke pokladny mi neprijde jako dobre reseni. Toho se bude chytat vic a vic oboru lidske cinnosti az bude vsechno rizene pocitacem (s jakoukoli sw platformou), nikde nebude treba zasahu lidske ruky a lidi budou chcipat hlady na ulici protoze budou nezamestnani. Taky software (jakykoli) bude vytvaret a odladovat automaticky softwarovy programator. Tudiz programatoru - lidi nebude vubec treba. A takto bychom mohli pokracovat.....
Ale hlavne ze bude vsechno automaticky.
Samozřejmě, klasicky musíte mít souhlas vyfotografovaných osob.Nemusíte.
§ 17 obchodního zákoníku „veškeré skutečnosti obchodní, výrobní či technické povahy související s podnikem, které mají skutečnou nebo aspoň potencionální materiální či nemateriální hodnotu, nejsou v příslušných obchodních kruzích běžně dostupné, mají být podle vůle podnikatele utajeny a podnikatel odpovídajícím způsobem jejich utajení zajišťuje“.To znamena, ze fotenie v sklade ho moze nasrat, pretoze organizacia skladu je jeho obchodnym tajomstvom a pusta tam len svojich zamestnancov. Ale predajna plocha je verejnym (ano verejnym) priestorom a nie je nijak utajena. Proste ak on flaka utajenie (pre predajnu plochu to plati), tak sa nemoze nasierat, ze mu to niekto foti. A IMO ma ten zakon celkom jednoznacny vyklad.
Zvládneš zaplatit penězi za 4 sekundy?hulení
Někdo tady psal, že se v supermarketech nesmí fotit, jinak bych ho vyfotil. Ale nechci, aby mě zatkla ochranka za focení.A co by ti za to udělali? Já fotím s naprostým klidem
Nevím, jestli je to profesionální nakládání do tašky, ale přítelka, když tam teda jsme spolu, tak ty tři nebo čtyři věci dá do tašky, zatímco já vždy platím.ne, to je pouze prirucni nandavac zbozi, nikoliv profesionalni... lada by to byla profesionalni pritelka...
Stál jsem ve frontě u pokladny. Někdo platil kartou a trvalo to asi tisíc let.
Datlování kódu, dlouho se nic neděje, čekání, čekání, čekání, tisk tří dokladů, podepisování. Proč je to tak pomalé a složité ? Asi v těch pokladnách používají okna. Kdyby tam dali Linux, to by jinak běželo. Na poště mají Linux a jsou to fofry.
I když mám taky kartu, rači jsem vyšmátral drobné. Stačí to na ten můj salám a dva rohlíky možná oklované od ptáka. V supermarketu se pták má dobře. Poletuje tam už asi týden a zobe vystavené pečivo bez jakéhokoliv zájmu zaměstnanců a k radosti dětí. Někdo tady psal, že se v supermarketech nesmí fotit, jinak bych ho vyfotil. Ale nechci, aby mě zatkla ochranka za focení.
Je sice rychlá pokladna do deseti položek, ale k ničemu. Je tam stejná fronta jako u těch ostatních a stojí tam, lidi, kteří mají ve vozíku tisíc položek, ne maximálně deset.
Řešení je jasné. Propustit pokladní a za ušetřené peníze nakoupit spoustu samobslužných pokladen. Prostě, něco takového, jako je vidět na druhém obrázku.
Zákazník si zboží naúčtuje sám. Klid a pohoda.