Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
Jj, já taky, ty šovinistický kecy, maskovaný zmáklou realitou života, byly ostrý Jsem ještě nezažila, že by mi byl někdo odpornej i přes net.
Shoda jména spoluautora ?Yup. Už se to tu řešilo.
Asi fakt hustá knížkaSpíš bych si ji dovolil označit za
nic moc. A o léčivých účincích je tam od p. Zentricha jen pár stránek na konci (ale ty jsou zas docela dobré).
se by se tou slivovicí a léčivými účinky zabývalDocela ironicky, tento Jílek se zas zabývá přesně věcí opačnou. Léčením důsledků léčením se slivovicí
Napíši a pak jich zas pár na Abíčku uveřejním. Dva roky jsem tam skoro nechodil, tak je po té letošní tříměsíční politicko-společenské masáži nechám nějaký čas vydechnout.http://janjilek.cz/blogy/chci-novy-iphone-4 Já k tomu dodám snad jen to, že nový iPhone chci taky.
jílek mámivý se vyskytuje ojediněle na vlhčích půdách, na úhorech, u cest, na rumištích a jako plevel obilovin v jařinách.
vzpomínka na mládí
„Pane, vy jsme debil!“Někdy je to vykání v diskusích opravdu legrační.
ne vsechny aerolinky dovolují pouzívat pri ceste PCTo by mě zajímalo, co to je za "aerolinky".
Pozádal jsem taky prímo OSA o vysvetlení a dosla mi dost dlouhá odpoved z právnického odboru.Doufám, že se pak podělíš.
Nesměj se, vlezl jsem do Wizzairu......jo, jo, ty jsou děsný, nepustili mně na palubu ani s blbou propanbutanovou láhví
Pomalu jsem si zvykal, že na titulní straně abc jsou vidět klidně i tři zápisy od jednoho autora, kterému někteří říkali grafoman Jan Jílek. Potom prostě zmizel. Další zápisy nejsou.
Ani bych si toho zmizení možná pořádně nevšiml, ale narazil jsem na netu na fotku náhrobního kamene s vytesaným nápisem Jan Jílek.
Podíval jsem na stručný souhrn blogů a fakt už sem nic nepíše. Ale napsal prý několik knížek, tak jsem se díval na knížky, kde je Jan Jílek jako autor nebo aspoň spoluator.
Jako první jsem našel knížku s podtitulem Výroba slivovice a její léčivé účinky . Asi fakt hustá knížka, ale moc se mně to nezdálo, v těch jeho zápisech není, že by se tou slivovicí a léčivými účinky zabýval. To asi bude někdo jiný. Shoda jména spoluautora ?
Potom jsem našel další knížku, která se jmenuje Mimozemšťanů je čím dál tím víc . Taky výborné téma, opravdu asi husté téma, ale asi to bude jenom shoda jména autora.
Takže nevím. Možná natáčí seriál pro televizi nebo dělá rozhovory pro časopisy nebo je odstřižený od internetu nebo se prostě s těmi blogy přestěhoval jinam.