Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Sám jsem člověkem více než cokoli jiného rozporuplným, a bohužel i mé texty jsou začasté plny rozporů. Když si jich někdy všimnu a snažím se o vysvětlování, čitelnost obvykle povážlivě klesá. Celé to je jen snaha zdokonalovat svoje vyjadřování, snaha vměstnat notně zkurvenou poezii do schémat hovorové řeči. A snad i já mohu věřit, že hledat krásná slova je lepší než zabíjet a vraždit.
Trest smrti! Že já naivka to aptitude dist-upgrade
vůbec pouštěl. Ale hezky popořádku.
Používám Debian testing a jednou za čas, ne častěji než jednou do týdne, jen abych nevyšel ze cviku, dávám aptitude update && aptitude dist-upgrade
. Jako třeba asi před dvěma hodinama. Jako pracovní prostředí používám xfce, které shodou náhod bylo taky mezi upgradovanými věcmi. Nic zlého netuše jsem to odklepnul…
Když přestaly fungovat klávesové zkratky, byl jsem ještě v klidu, mám nějaké tušení, že xfce spouští nějaký program, co se o ně stará, a už mi párkrát spadnul. Restartuju Xka, loguju se a po pár vteřinách cedím mezi zuby hodně ostré slůvko, protože prostředí prostě zamrzlo. Jediné co jde je hýbat myší. Několikrát restartuju a zkouším, jestli se něco nezmění. Nezmění.
Podezřívám XFSko, přece jenom jsem stroj neukončoval zrovna něžně, v nabootovaném Slaxu ergo pouštím xfs_check
, ale souborový systém je bez chybičky. Chvíli podezřívám Xka samotná, ale to by přece přestala fungovat i ta myš… Přihlašuju se ergo do obstarožního windowmakeru, stahuju ISO poslední verze Kubuntu (jestli novou distribuci, pak nějaký derivát Debianu, nechci se učit zase něco nového, a už teď používám spoustu apliKací, takže bych šel rovnou do KDE), protože jsem totálně zhnusený. Ale nějak mne napadá, co kdyby to xfce...
Rvu do googlu "debian xfce freezes" a zhluboka si oddychuju: jsem zachráněn! Stáhnout a nainstalovat novou verzi z unstable repozitáře je otázkou vteřin, a teď už jsem zase ve svém (už ne tak) oblíbeném xfce. Ale to Kubuntu ještě mazat nebudu. Co kdyby přece…
Tiskni
Sdílej: