Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Pokud by i u nás stahování audia (muzika, mluvené slovo, ...) a videa (filmy, klipy, ...) i pro vlastní potřebu bylo klasifikováno jako krádež, jak by jste se zachovali? Jelikož asi těžko by šlo dokázat co jste si stáhli před případným uzákoněním a po něm, smazali by jste si stažené audio a video? Stahovali (kradli) by jste nadále?
Tiskni
Sdílej:
Zvykněte si už někteří, že znalost IT automaticky neznamená znalost všeho.O tom není sporu
A soudce má k technickým věcem znalce.Právě proto jsem uvedl zmíněný případ. Tam totiž soudce rozhodl zcela v rozporu se znaleckým posudkem, který tvrdil, že nelze prokázat, že zkoumaná činnost byla prováděna obžalovaným.
Ale to je klasika českého zákonodárství. Automaticky předpokládáme, že češi jsou zloději a tak ...Afaik podobná situace panuje i na západ od Aše
zatímco interpret nedostane za svou práci nic...Ale dostane, má přeci smlouvu s vydavatelem.
Už vůbec nechápu, proč třeba kapely musí odvádět jakési poplatky OSA i v případě, že hrají jen vlastní tvorbu. - fakt ? Já sem myslel, že je to tak, že skupiny platí pouze, pokud se u OSY nějak zaregistrují, či co. Výhodou pak je, že OSA bude chránit jejich práva v případě, že jim něko třeba "ukradne" písničku (myslím jinou kapelu, né, že si to někdo stáhne k poslechu).
Z.H.