Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Píšem rozšírenie do Firefoxu na sledovanie diskusií na AbcLinuxu - AbcFox. Dnes som dopísal AbcFox-0.0-alpha-01. A AbcLinuxu ešte niesú implementované potrebné komunikačné služby. Dúfajme, že sa tak udeje čím skôr, aby beta-01 na seba nenechala dlho čakať.
Do budúcnosti plánujem okrem sledovania diskusií implementovať aj ďalšie zaujímavé funkcie. Chce sa niekdo pridať?
Ak chcete priložiť ruku k dielu, máte na to čas a energiu, ale neviete ako na to, pozrite si seriál Rozšírte si Firefox a Thunderbird - sami!. Ďalšie užitočné odkazy (nie len o rozšíreniach) doplním. Každý ridok, nápad, alebo hlásenie chyby sa cení.
Chcem ešte pripomenúť, že diskusia pod článkom je vinikajúce miesto na prejavy nedôveri a tak podobne (aké bude rozšírenie zbytočné, ako odporne vyzerá môj kód, aký je ten zápis zbytočný, keď to ešte vôbec nefunguje, ... :D ).
UPDATE: Pridávam linky na:
Tiskni
Sdílej:
... kdežto tohle bude plugin. ... A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu ... (jak se tu dělá smajlík "rolling eyes"?)
Já mám radši, když je to extra.čímž ovšem popíráš sám sebe: A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...
Nene, právě tím potvrzuju, co tu říkám, copak nechápeš ?chápu, že a) nepřečetl sis, na co prve reaguješ b) máš potíže porozumět české větě tak ještě jednou s vysvětlivkami: a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu tato věta byla míněna ironicky, jakožto rádobyvtipná narážka na spory kolem emacsu první částí, "extra program na ...", se míní jakýkoliv jednoduchý (ehm) program specializovaný na jednu činnost, tedy i RSS čtečka, zatímco "emacs" v druhé části zastupuje jakýkoliv program, jehož rozšíření rostou nad rámec rozumných mezí (jistě jsi slyšel o emacsu pomluvu, že je to vlastně samostatný operační systém), tedy i Firefox a jestliže na moje slova "extra program" reaguješ "Já mám radši, když je to extra.", pak jediný rozumný výklad je, že nechceš software pro Emacs (plugin do Firefoxu), ale samostatný program ... ostatně jiný výklad si ani nedovedu představit, vzhledem k tomu, že plugin být "extra" ve smyslu koncepčním nemůže (tedy pomíjím hovorové "extra" ve smyslu "superhyperfreecool")
RSS čtečka je program, kdežto tohle bude plugin.V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash. Pokud vím, tak Firefox obsahuje jednoduchou RSS čtečku už zabudovanou (Live Bookmarks). Populární čtečka je také Sage, což je rozšíření pro Firefox, podobně jako AbcFox. Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?
V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash.Dobře, tak rozšíření, nemluvím tu o nějaký Mozille...
Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?Bude možná v Konqueroru. Nepoužívám Firefox. A snad ho i přejmenuje na AbcKonq.
dobře, takže co ten AbcKonq umí a aKregator ne?Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?Bude možná v Konqueroru.
... by AbcFox měl umět sledovat jednotlivé zvolené diskuze a podobné věci.no, asi bych měl psát jen o čem něco vím (RSS nepoužívám), ale až doposud jsem se domníval, že to patří k základním vlastnostem čteček ... představuji si RSS feed jako takové jednostranné news (NNTP), a tam klienti sledování vybraného threadu obvykle zvládají ...
Myslím si, že niobi má pravdu a mal by v tomto spôsobe komunikácie pokračovať aj na ďalej. Filtruje tak z AbcLinuxu začiatočníckych polo-windovsákov a prispieva tak k... prispieva.
A samozrejme, mňa už len málo čo dokáže odradiť... len ma trochu spomaľuje nedôvera ľudí a ťažko debugovateľný JavaScript. AbcFox/Konq síce vyzerá ako RSS reader, ale jeho možnosti budú rásť... ale aj tak ho nikdy nebudú používať ľudia ako D.N., ja a pod.