Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Píšem rozšírenie do Firefoxu na sledovanie diskusií na AbcLinuxu - AbcFox. Dnes som dopísal AbcFox-0.0-alpha-01. A AbcLinuxu ešte niesú implementované potrebné komunikačné služby. Dúfajme, že sa tak udeje čím skôr, aby beta-01 na seba nenechala dlho čakať.
Do budúcnosti plánujem okrem sledovania diskusií implementovať aj ďalšie zaujímavé funkcie. Chce sa niekdo pridať?
Ak chcete priložiť ruku k dielu, máte na to čas a energiu, ale neviete ako na to, pozrite si seriál Rozšírte si Firefox a Thunderbird - sami!. Ďalšie užitočné odkazy (nie len o rozšíreniach) doplním. Každý ridok, nápad, alebo hlásenie chyby sa cení.
Chcem ešte pripomenúť, že diskusia pod článkom je vinikajúce miesto na prejavy nedôveri a tak podobne (aké bude rozšírenie zbytočné, ako odporne vyzerá môj kód, aký je ten zápis zbytočný, keď to ešte vôbec nefunguje, ... :D ).
UPDATE: Pridávam linky na:
Tiskni
Sdílej:
... kdežto tohle bude plugin. ... A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu ... (jak se tu dělá smajlík "rolling eyes"?)
Já mám radši, když je to extra.čímž ovšem popíráš sám sebe: A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...
Nene, právě tím potvrzuju, co tu říkám, copak nechápeš ?chápu, že a) nepřečetl sis, na co prve reaguješ b) máš potíže porozumět české větě tak ještě jednou s vysvětlivkami: a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu tato věta byla míněna ironicky, jakožto rádobyvtipná narážka na spory kolem emacsu první částí, "extra program na ...", se míní jakýkoliv jednoduchý (ehm) program specializovaný na jednu činnost, tedy i RSS čtečka, zatímco "emacs" v druhé části zastupuje jakýkoliv program, jehož rozšíření rostou nad rámec rozumných mezí (jistě jsi slyšel o emacsu pomluvu, že je to vlastně samostatný operační systém), tedy i Firefox a jestliže na moje slova "extra program" reaguješ "Já mám radši, když je to extra.", pak jediný rozumný výklad je, že nechceš software pro Emacs (plugin do Firefoxu), ale samostatný program ... ostatně jiný výklad si ani nedovedu představit, vzhledem k tomu, že plugin být "extra" ve smyslu koncepčním nemůže (tedy pomíjím hovorové "extra" ve smyslu "superhyperfreecool")
RSS čtečka je program, kdežto tohle bude plugin.V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash. Pokud vím, tak Firefox obsahuje jednoduchou RSS čtečku už zabudovanou (Live Bookmarks). Populární čtečka je také Sage, což je rozšíření pro Firefox, podobně jako AbcFox. Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?
V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash.Dobře, tak rozšíření, nemluvím tu o nějaký Mozille...
Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?Bude možná v Konqueroru. Nepoužívám Firefox. A snad ho i přejmenuje na AbcKonq.
dobře, takže co ten AbcKonq umí a aKregator ne?Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?Bude možná v Konqueroru.
... by AbcFox měl umět sledovat jednotlivé zvolené diskuze a podobné věci.no, asi bych měl psát jen o čem něco vím (RSS nepoužívám), ale až doposud jsem se domníval, že to patří k základním vlastnostem čteček ... představuji si RSS feed jako takové jednostranné news (NNTP), a tam klienti sledování vybraného threadu obvykle zvládají ...
Myslím si, že niobi má pravdu a mal by v tomto spôsobe komunikácie pokračovať aj na ďalej. Filtruje tak z AbcLinuxu začiatočníckych polo-windovsákov a prispieva tak k... prispieva.
A samozrejme, mňa už len málo čo dokáže odradiť... len ma trochu spomaľuje nedôvera ľudí a ťažko debugovateľný JavaScript. AbcFox/Konq síce vyzerá ako RSS reader, ale jeho možnosti budú rásť... ale aj tak ho nikdy nebudú používať ľudia ako D.N., ja a pod.